Na topie

Samsung Slate PC łączy zalety tabletu i notebooka - specyfikacja i cena

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Laptopy

Kategoria: Laptopy Tablety Producenci: Samsung

Doskonały w domu i podróży

Na polskim rynku debiutuje Samsung Slate PC, przenośny komputer który łączy w sobie możliwości tabletu i notebooka.

AA

Urządzenie rozszerza ofertę notebooków serii 7 tego producenta. Powstało z myślą o użytkownikach biznesowych, co nie znaczy oczywiście, że nie przyda się także innym odbiorcom. Pracujący pod kontrolą Windows 7 Professional, Samsung Slate PC oferować ma szereg nowoczesnych rozwiązań dla najbardziej wymagających osób.

 Samsung Slate PC tablet wygląd front

Jako tablet urządzenie zaoferuje ekran o przekątnej 11,6”, który w celu odpowiedniej wytrzymałości pokryty został szkłem Gorilla Glass. Dzięki obsłudze rysika i interfejsowi Samsung Touch korzystanie z niego ma być zupełnie bezproblemowe.

Gdy zajdzie potrzeba bardziej komfortowej pracy, w każdym momencie skorzystać będzie można ze stacji dokującej z bezprzewodową klawiaturą, która to zmieni tablet w notebooka.

 Samsung Slate PC notebook stacja dokująca klawiatura

Samsung Slate PC poradzić ma sobie nawet z bardzo wymagającymi aplikacjami. W tym celu wyposażono go w procesor Intel Core i5, 4 GB pamięci RAM oraz kartę graficzną Intel HD Graphics 3000.

Pełna specyfikacja urządzenia wygląda następująco:

 System operacyjny

 Windows 7  Professional (64-bit)

 Procesor

 Intel Core i5 2467M

 Wyświetlacz

 11,6” HD, 400nit, 16:9, PLS; pojemnościowy z rysikiem, Gorilla Glass

 Wymiary

 296 x 184 x 12.9 x 12,9 mm

 Waga (kg)

 860 g

 Układ graficzny

 Intel HD Graphics 3000

 Pamięć graficzna

 Współdzielona z pamięcią systemową

 Pamięć systemowa

 4GB DDR3 pamięci systemowej o taktowaniu 1333MHz

 Dysk twardy

 128GB SSD

 Napęd optyczny

 Brak

 Dźwięk

 HD Audio

 Dodatkowe funkcje

 ALS, TPM

 Głośniki

 Głośniki stereofoniczne 1,6W (0,8W x 2)

 Kamery

 Przednia: 2,0M (720p@24fps)

 Tylna : 3,0M (720p@24fps)

 Łączność

 3G / WiFi 802.11 bgn, Bluetooth 3.0

 Porty wejścia/wyjścia

 Tablet: 1x USB2.0 (Type A), m-HDMI, Audio(in/out), micro SD, złącze stacji dokującej

 Stacja dokująca: USB 2.0, Gigabit Ethernet, DC-in, HDMI, Audio (out)

 Akumulator

 40 Wh

Samsung Slate PC jest już dostępny w sprzedaży, a jego cena ustalona została przez producenta na 6999 zł.
 

Więcej o firmie Samsung i jej produktach:

Źródło: inf. prasowa, newgadget, samsung, youtube

Odsłon: 6162 Skomentuj newsa
Komentarze

14

Udostępnij
  1. 1wilq
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2012-04-25 08:36

    nie jest tani.. oj nie jest...

    Skomentuj

  2. Jamalos
    Oceń komentarz:

    -5    

    Opublikowano: 2012-04-25 08:42

    Ciekawe jak cenowo się to będzie prezentowało?

    Skomentuj

    1. Maciej Lewczuk
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2012-04-25 08:45

      Cena jest na końcu tekstu - niemal jak zawsze ;D

      Skomentuj

      1. Jamalos
        Oceń komentarz:

        4    

        Opublikowano: 2012-04-25 09:45

        a no tak zgadza sie ale to pojechali z ta cena. Puszczam im LOL-a :D

        Skomentuj

  3. ghoulas
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2012-04-25 08:52

    No i jak to kupic skoro eeepad trasformer kosztuje 1900 zł?

    Skomentuj

    1. Jamalos
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2012-04-25 10:46

      ale Prime nie ma w sobie i5 i dysku ssd a za to sie placi

      Skomentuj

      1. wormadam
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2012-04-25 11:19

        ...ale nie aż tyle! 5000 za procka i ssd ?? za 7k to ja sobie wezmę taaakiego lapka.

        Skomentuj

  4. misiek2k
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-04-25 09:17

    Rewelacja, w końcu coś sensownego na rynku tabletów się dzieje. Jak dla mnie bije każdego iPada. Mocny procesor, duża pojemnośc, system bez ograniczeń - dla mnie idealnie sprawdził by się w B2B.

    Skomentuj

    1. wredniak
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2012-04-25 09:42

      Będzie bił jak będzie system dostosowany do pracy na ekranie dotykowym, to co jest w win7 to jeszcze daleka droga.
      Nie mówię tutaj o tym, że 'da się' pisać, tylko aby robiło się to wygodnie. To jest jednak laptop bez klawiatury.
      Bateria ciągnie chyba 3,5 godziny więc marnie jeśli porównać do tabletów.

      Skomentuj

  5. Lord_NeReVaR
    Oceń komentarz:

    7    

    Opublikowano: 2012-04-25 10:18

    7000 zł czy ich za przeproszeniem pop**rdoliło ?
    Za to mogę sobie kupić ultrabooka, agregat, i jeszcze kogoś wynająć aby mi to nosił...

    Skomentuj

    1. Jamalos
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2012-04-25 10:48

      no tak żeby ci to ktoś niósl to musiałbyś lekko dopłacić, ale blisko co niezmienia faktu że ich p....

      Skomentuj

  6. aquadigger
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2012-04-25 10:25

    Windows 7 na tablecie? No thanks.

    Skomentuj

  7. yerzu
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2012-04-25 11:16

    Cena może i jest wygórowana na pierwszy rzut oka ale dodajcie sobie: dobry laptop + dobry smartphone to około 5-6k za SSD dopłata 1k i zdanie już można mieć inne... tylko jakby miał Windows 8 hehe... bo nawet na miniaturce filmu widać przyciski zamknij i minimalizuj względem palców osoby obsługującej urządzenie - w7 się do tego słabo nadaje.

    Skomentuj

  8. wharp
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2012-04-25 11:26

    hmmm Asus za Slate B121 chce 4k i tam rysik jest WACOMa więc co daje np. grafikowi fajne możliwości ala mały Cintiq; cena samsunga jest moim zdaniem powalająca