Na topie

SanDisk może przejść pod skrzydła Microna lub WD

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Ciekawostki Producenci: Micron SanDisk Western Digital

Przyszłość amerykańskiej firmy stoi pod dużym znakiem zapytania.

SanDisk flash

AA

SanDisk jest jednym z najważniejszych producentów kart pamięci i dysków twardych. Być może jednak już wkrótce nie zobaczymy jego nazwy na nowych urządzeniach do magazynowania danych. Według źródeł agencji Bloomberg amerykańska firma rozważa możliwość odsprzedania się jednemu z branżowych konkurentów lub dokonania fuzji. 

Od jakiegoś czasu trwają podobno rozmowy zarówno z Micronem, jak i Western Digital. I choć w najbliższym czasie najpewniej decyzja nie zapadnie (tym bardziej, że zgodę wyrazić musi jeszcze współpracująca z Amerykanami Toshiba), to jednak przyszłość SanDiska stoi pod dużym znakiem zapytania.

Ani jedna, ani druga firma nie komentuje tych doniesień. Przejście amerykańskiego przedsiębiorstwa pod skrzydła konkurencji nie byłoby jednak dużym zaskoczeniem, a nawet złym pomysłem. Zarówno SanDisk, jak i Micron są bowiem stosunkowo niewielkie, gdy porówna się je do największego obecnie producenta – Samsunga. Szerokie partnerstwo (np. SanDisk+Micron+Toshiba) mogłoby pozwolić znacznie sprawniej konkurować z koreańskim gigantem. Na razie jednak jest zbyt wcześnie, by wyrokować. 

Na koniec dodajmy jeszcze, że kapitalizacja rynkowa firmy SanDisk to obecnie 12,6 miliarda dolarów. Przejęcie jej nie jest zatem niemożliwe.

Źródło: Engadget, Bloomberg. Foto: AP Photo/Manu Fernandez

Odsłon: 2829 Skomentuj newsa
Komentarze

1

Udostępnij

Ciekawostki w marketplace

 1. BrumBrumBrum
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2015-10-15 10:27

  Przejęcie jest jednym z wariantów. Równie dobrze mogliby zdecydować się na fuzję.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!