Na topie

Scottie Go!, czyli programowanie dla dzieci - czy to ma sens?

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Mobile Gry Gry mobilne Ciekawostki Tematyka: edukacja programowanie

Polacy stworzyli Scottie Go! - grę planszowo-mobilną, która ma zaszczepiać w dzieciach cenne umiejętności, takie jak logiczne myślenie.

  • Scottie Go!, czyli programowanie dla dzieci - czy to ma sens?
A A

Mówi się, że jest tylko kilka takich zawodów, które w przyszłości będą „pewne”. Jednym z nich jest programista. Nie jest to prosta dziedzina, stąd też nie brakuje opinii, że naukę należy zacząć jak najwcześniej. Polacy odpowiedzialni za grę planszowo-mobilną Scottie Go! twierdzą, że już od szóstego roku życia.

Na polskich półkach sklepowych wylądowało Scottie Go!. To przeznaczona dla odbiorców od szóstego roku życia gra do nauki programowania. Oczywiście rzecz nie polega na poznawaniu komend, lecz na zaszczepianiu cennych umiejętności, takich jak logiczne myślenie, planowanie czy precyzyjne prezentowanie myśli.

Scottie Go! tablet

Scottie Go! ma bawić ucząc i uczyć bawiąc. To połączenie gry planszowej i mobilnej – całość polega na sterowaniu tytułowym bohaterem za pomocą programów ułożonych z klocków. Najpierw program „piszemy” układając w odpowiedni sposób klocki, później za pomocą aplikacji go skanujemy i sprawdzamy czy wszystko poszło zgodnie z planem. Łącznie do wykonania jest kilkadziesiąt różnych zadań.

Gra Scottie Go! jest już dostępna w sklepach – kosztuje 169,99 zł (lub 179,90 zł w bardziej rozbudowanej wersji edukacyjnej).

Rodzi się jednak pytanie, czy takie coś naprawdę ma sens? Czy tego typu gry faktycznie są potrzebne i czy mogą mieć realny wpływ na wypracowanie umiejętności logicznego myślenia lub w ogóle naukę programowania. Dajcie znać co o tym myślicie w komentarzach.

Źródło: NeticTech

Odsłon: 10871 Skomentuj newsa
Komentarze

8

Udostępnij

Ciekawostki w marketplace

  1. KdkaxD
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2016-12-01 15:16

    "Polacy odpowiedzialni za grę planszowo-mobilną Scottie Go! twierdzą, że już od szóstego roku życia."

    Skomentuj

    1. Wojciech Kulik
      Oceń komentarz:

      8    

      Opublikowano: 2016-12-01 15:19

      "...stąd też nie brakuje opinii, że naukę należy zacząć jak najwcześniej".

      Skomentuj

  2. SzybkiSasza
    Oceń komentarz:

    8    

    Opublikowano: 2016-12-01 15:27

    Uważam, że ma to sens. Myślenie logiczne nie jest czymś, co przychodzi samo i, wbrew pozorom, ma sporo wspólnego z praktyką. Szczególnie, jeśli wypracowywanie takiej umiejętności wiąże się z zabawą.

    Z moich obserwacji najzdolniejsze dzieciaki w moim liceum, jak i potem na studiach były to osoby, które wkładały sporo pracy w naukę, ale potrafiły też czerpać z tego satysfakcję i była to po części dla nich... Zabawa. Zaszczepianie więc od młodości, że łamigłówki logiczne, algorytmika, potrafi być zabawą, może przynieść duże profity w przyszłości. O ile rodzice nie ubzdurają sobie, że ich dziecko musi być programistą (tak jak kiedyś - prawnikiem, lekarzem itp.) i będą zmuszali dziecko do takich gier, nawet jeśli te nie będzie tego chciało...

    Skomentuj

  3. Foxy the Pirate
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-12-01 17:16

    Szkoły obowiązkowe od 6 roku życia i nauczanie logicznego myślenia/algorytmiki przez zabawę na obowiązkowych lekcjach informatyki od 1 klasy...nie w sumie 500+ przyniesie więcej głosów. JBC przyszłościowe szkolnictwo.

    Skomentuj

  4. Himoto
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2016-12-01 17:54

    Gra fajna, choć szczerz myślę że cena mogłaby być troszkę niższa, nie dlatego że uważam iż "wszystko powinno być za darmo", tylko dlatego że po tym co zobaczyłem i przeczytałem, uważam że target cenowy powinien być w granicach 110 i 140PN, z drugiej zaś strony, wszystko co jest przeznaczone dla małych dzieci, jest drogie w diabły :P

    Zastanawiam się czy nie kupić córce brata na mikołajki ;), ma 3 latka :)

    Apel, zróbcie coś podobnego ale dla dorosłych :) byłby fun :) z większą ilością klocków x)

    Skomentuj

  5. Mandalorian
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2016-12-01 21:32

    Wątpię czy ma to jakikolwiek sens, jest wiele innych i bardziej efektywnych "edukacyjnych" czynności dla małych dzieci, a od 4. klasy podstawówki można ich uczyć programowania w takich programach jak scratch, który będzie łatwiejszy w obsłudze i jednocześnie będzie umożliwiał więcej.

    Skomentuj

  6. obcypl
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2016-12-02 07:44

    Patrząc na to co dostajemy to nic innego jak "papierowa" (częściowo) wersja programowania "godziny z kodem" na http://studio.code.org/ . Mój syn (12-latek) bawi się przy tym świetnie i za free. Cena za bajer skanowania do tableta chyba zbyt wygórowana.

    Skomentuj

  7. genmaxiu
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-12-02 11:16

    Janusze, nie bylo pytania o cene tylko o sens takiej edukacji. I ja uwazam, ze jak najbardziej ma to sens i pierwsze co dzis po pracy zrobie to dowiem sie jak to kupic (nie mieszkam w PL). Swietna sprawa, jestem przekonany, ze moj syn polubi ta gre.