Polska firma SilentiumPC wchodzi na rynek zasilaczy - modele Deus G1 o mocy 500 i 600 W

| 2012-10-16

Producenci: SilentiumPC

SilentiumPC Deus G1 zasilacz zdjęcie

Dotychczas polska firma SilentiumPC była kojarzona z wentylatorami, chłodzeniami procesorów oraz obudowami komputerowymi. Producent ten postanowił się dalej rozwijać i wszedł na rynek zasilaczy komputerowych.

Na początku w jego ofercie pojawiły się dwa modele z serii Deus G1 o mocy 500 W i 600 W. Obydwie jednostki mogą się pochwalić wysoką sprawnością z certyfikatem 80 PLUS Bronze, płytką drukowaną ze zwiększoną ilością miedzi oraz długimi kablami w eleganckim oplocie.

Modele te zostały również wyposażone komplet następujących zabezpieczeń: OCP (zabezpieczenie nadprądowe), OVP (zabezpieczenie nadnapięciowe), SCP (zabezpieczenie przeciwzwarciowe), OPP (zabezpieczenie przeciwprzeciążeniowe), OTP (zabepieczenie termiczne), SIP (zabezpieczenie przed prądami udarowymi) oraz UVP (zabezpieczenie przed zbyt niskim napięciem).

O odpowiednie temperatury jednostek dba wentylator o średnicy 120 mm, który samoczynnie reguluje prędkość obrotową. Warto również wspomnieć, iż wewnątrz modeli Deus G1 znajdziemy kondensatory przystosowane do pracy w temperaturze nawet 105 stopni Celsjusza.

Galeria

Specyfikacja zasilacza SilentiumPC Deus G1 500 W:

  • moc: 500 W
  • sprawność: 80 PLUS Bronze (85%)
  • wentylator: 120 mm
  • zabezpieczenia: OCP, OVP, SCP, OPP, OTP, SIP, UVP
  • wymiary: 158 x 150 x 86 mm
  • okablowanie:
    • ATX12V 20 + 4-pin
    • EPS12V 4 + 4-pin
    • 2x PCIe 6 + 2-pin
    • 2x PCIe 6-pin
    • 6x SATA
    • 2x MOLEX
    • FDD

Model zasilacza - DEUS G1-500W

Napięcie zasilające

200 - 240 VAC, 50-60 Hz, Aktywne PFC

Prąd
stały

Obciążenie
każdej z linii

 3.3 V

 5 V

12 V1

12 V2

 -12 V

 5 Vsb

24 A

24 A

24 A

24 A

0,3 A

2,2 A

Łączne
obciążenie

120 W

468 W

3,6 W

11 W

Moc całkowita

500 W

Specyfikacja zasilacza SilentiumPC Deus G1 600 W:

  • moc: 600 W
  • sprawność: 80 PLUS Bronze (85%)
  • wentylator: 120 mm
  • zabezpieczenia: OCP, OVP, SCP, OPP, OTP, SIP, UVP
  • wymiary: 158 x 150 x 86 mm
  • okablowanie:
    • ATX12V 20 + 4-pin
    • 2x EPS12V 4 + 4-pin
    • 2x PCIe 6 + 2-pin
    • 2x PCIe 6-pin
    • 6x SATA
    • 2x MOLEX
    • FDD

Model zasilacza - DEUS G1-600W

Napięcie zasilające

200 - 240 VAC, 50-60 Hz, Aktywne PFC

Prąd
stały

Obciążenie
każdej z linii

 3.3 V

 5 V

12 V1

12 V2

 -12 V

 5 Vsb

24 A

24 A

26 A

26 A

0,3 A

2,2 A

Łączne
obciążenie

120 W

552 W

3,6 W

11 W

Moc całkowita

600 W

Obydwa zasilacze już są dostępne w sprzedaży, a ich cena wynosi odpowiednio 209 złotych za model o mocy 500 W oraz 239 złotych za model o mocy 600 W. Producent udziela 2-letniej gwarancji na swoje produkty. Poniżej możecie zobaczyć prezentację owych modeli.

Źródło: SilentiumPC

Zobacz nowe produkty SilentiumPC w marketplace

Nie przegap

Komentarze (59)

  1. novyplay26
    Oceń komentarz:

    17    

    Opublikowano: 2012-10-16 09:04

    Widać, że SilentiumPC coraz lepiej sobie radzi :) Czekam na opinie

    Skomentuj

    1. racedriver
      Oceń komentarz:

      -11    

      Opublikowano: 2012-10-16 11:31

      Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

      ciekawe kto naprawdę robi te zasilacze, czyżby delta?

      Skomentuj

    2. Rafal Derda
      Oceń komentarz:

      6    

      Opublikowano: 2012-10-16 17:08

      trzymam kciuki za nich

      Skomentuj

      1. tuna007
        Oceń komentarz:

        -6    

        Opublikowano: 2012-10-17 06:07

        nie kciuki ale biegnij do biedronki i kup ze 3 szuki dla siebie i babci

        Skomentuj

        1. Rafal Derda
          Oceń komentarz:

          4    

          Opublikowano: 2012-10-17 19:23

          hę? dobrze się czujesz? :)

          Skomentuj

  2. Pener
    Oceń komentarz:

    8    

    Opublikowano: 2012-10-16 09:05

    I nawet nie drogie;)

    Skomentuj

    1. Sharimsejn
      Oceń komentarz:

      8    

      Opublikowano: 2012-10-16 15:00

      Fakt. Cena/Wydajność jak najbardziej na TAK. Zastąpią pewnie OCZ'etki w tym przedziale cenowym ;)

      Skomentuj

  3. barst
    Oceń komentarz:

    -8    

    Opublikowano: 2012-10-16 09:05

    zasilacz niesprawdzonej marki z zaledwie 2-letnią gwarancją? nie skusiłbym się mimo atrakcyjnej ceny :)

    Skomentuj

    1. Irrlicht
      Oceń komentarz:

      10    

      Opublikowano: 2012-10-16 09:43

      Pytanie, kto dla nich robi te zasilacze. Jak np. Fortron to OK, na Sirtec-a to chyba cena jest za niska. Jak jakiś Deer, czy inny krzak to gorzej. Albo dużo gorzej.

      Skomentuj

      1. ignus
        Oceń komentarz:

        9    

        Opublikowano: 2012-10-16 10:11

        dokładnie. Ciekawe kto im je wykonuje. Mam obudowę tej firmy i jestem zadowolony w 95% i z pewnymi niedoskonałościami mogę żyć to w przypadku zasilacza to musi być 100% a takiego przekonania do tych zasilaczy nie mam.

        Skomentuj

      2. barst
        Oceń komentarz:

        5    

        Opublikowano: 2012-10-16 10:20

        Sądząc po cenie najprawdopodobniej nie będą liderem jakości ;) Nie oszukujmy się, w pewnych przypadkach cena odzwierciedla jakość, możliwości i oczywiście, można kupić tani zasilacz i mieć farta i użytkować go przez dekadę, ale ja bym tam nie ryzykował ;) Zwłaszcza, że zasilacz kupuje się "raz a dobrze" ;) Wolałbym dołożyć te 50-100 PLN i kupić coś zaufanego :)

        Skomentuj

        1. retigon
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2012-10-16 20:05

          500 W cena w miarę normalna, 600 W coś tanio. Obudowy były tanie i dobrej jakości. To z zasilaczami może też im się uda.

          Skomentuj

    2. t.luk
      Oceń komentarz:

      -4    

      Opublikowano: 2012-10-16 09:45

      Jestem w takim razie ciekaw co myślisz o pseudo-zasilaczach od Modecom, które potrafią być sporo droższe mimo braku certyfikatów ;)

      Skomentuj

      1. dovakiin
        Oceń komentarz:

        5    

        Opublikowano: 2012-10-16 11:42

        1. a to jest temat o zasilaczach modecome, żebyśmy o nich rozmawiali, czy o silentiumpc? Jeśli jedna firma robi szajs, to znaczy, że druga też może?
        2. seria vulcano nie była czasem robiona przez seasonica?
        3. ach, ci pracownicy dystrybutora.

        Skomentuj

  4. kropka89
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2012-10-16 09:19

    jak pojawi sie zasilacz silenciumpc w zestawie to zaraz beda opinie jak przy modecom :)

    Skomentuj

  5. zdrawko
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2012-10-16 10:01

    Z niecierpliwością czekam na testy, ze spartana he 923 jestem bardzo zadowolony.

    Skomentuj

  6. KamiKAzeDBC
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2012-10-16 10:02

    Panowie z SPC. Wypuśćcie zasilacze modularne. Może chociaż wasze będą w normalnej cenie...

    Skomentuj

  7. QaziG
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-10-16 10:07

    płytką drukowaną ze zwiększoną ilością miedzi :D

    Skomentuj

  8. szymek1987
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2012-10-16 10:16

    Pytanie kto im robi te zasilacze...

    Skomentuj

  9. R2rrO
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2012-10-16 11:31

    Wysoka sprawność ? Widać, że mają "rozbudowane" poczucie humoru :)

    Skomentuj

  10. szramabdg
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2012-10-16 12:21

    Czekam na testy, może w przyszłym roku znalazłby się taki 600W u mnie.

    Skomentuj

  11. kropak
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-10-16 12:57

    Ja im robie te zasilacze no i co z tego? ;)

    Skomentuj

    1. KamiKAzeDBC
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2012-10-16 13:50

      A swoją drogą: Dobrze płacą? ;P

      Skomentuj

  12. ddeante
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2012-10-16 13:12

    Jak do tej pory SilentiumPC oferował przyzwoite produkty w rozsądnej cenie. Sądzę więc, że i tak będzie z zasilaczami - nawet jeśli nie będą to super udane zasilacze to zapewne dla większości z nas będą kuszącą alternatywą. Choć mam świadomość tego, że de facto zasilacze te oraz inne produkty z portfolio produkuje jakaś chińska firma to i tak jestem dumny z tego, że SilentiumPC to Polska firma. Tak 3mać !

    Skomentuj

    1. Komputer
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2012-10-16 14:02

      Praktycznie każdy produkt komputerowy ma polskiego dystrybutora ale to nie znaczy ze np. producent dysków Western Digital to Polska firma. SilentiumPC to tylko nazwa handlowa a nawet nie firma zarejestrowana w Polsce. Firma do której należy nazwa SilentiumPC to dystrybutor i sklep Cooling

      Skomentuj

  13. kropak
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2012-10-16 14:26

    Do KamiKAzeDBC... bo coś nie idzie skomentować :/ powiem tak kokosów nie ma ;) ale coś tam można dorobić jak to mówią na waciki wystarczy :) no dobra niezawracacie głowy bo mi się kabelki przy lutowaniu pomylą :)) i będzie ktoś miał jazde w kompie ;)

    Skomentuj

  14. KepasOM
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-10-16 15:32

    Stary news,bo benczmarkowcy wiem o tych pu co najmniej od wczoraj :-).

    Skomentuj

  15. kitin
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2012-10-16 15:48

    Nie mogę się doczekać testów ;) Jak wypadną dobrze, to złożę na nich nowego PC'ta ;)

    Skomentuj

  16. Saturat
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-10-16 16:00

    chętnie bym na moim i3-3330 i B75M-D3H potestował chłodzenie i zrobił minirecenzje

    Skomentuj

  17. GrinTi
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2012-10-16 18:45

    No i to ja rozumiem wchodzimy na rynek światowy coraz większymi krokami. Oby tak dalej i oczywiście trzymam kciuki za naszą rodzimą firmę :)

    Skomentuj

  18. irondick
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-10-16 20:31

    "wewnątrz modeli Deus G1 znajdziemy kondensatory przystosowane do pracy w temperaturze nawet 105 stopni Celsjusza" No naprawdę?! NIESAMOWITE! Rozumiem, że to był żart sceniczny... A fantazjując, przydały by się tam kondensatory polimerowe...to by był dopiero odjazd.

    Skomentuj

  19. kamil15l
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2012-10-16 20:46

    Hmm, może być nieźle, cenowo lepiej niż OCZ'e, ciekawe jak ze stabinośćią i długoscią pracy. Cena też atrakcyjna. Trzymam kciuki, że sie sprawdzą ;)

    Skomentuj

  20. henus7
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-10-16 20:57

    Co do samych zasilaczy ? Ciekawe konstrukcje... Tylko jak dla mnie błędem jest zastosowanie dwóch linii + 12V. Osobiście dałbym jedną mocną linię i mniej problemów :) Właśnie będzie mnie najbardziej ciekawiła stabilność, żywotność, głośność i ogółem tyczy się to żywotności jaka będzie awaryjność. Bo OCZ jak OCZ nie powinien mieć takich wpadek... a miałem 2 lata temu OCZ SxS 700W z Phenomem II X4 955 @ 3.8GHz + 8GB Ramu + GTX470 @ 880/1760/4100 1.125V i padł po czym miałem jeszcze dwa razy ten model z wymian gwarancyjnych. Suma sumarum 3x padł ten sam model przy takim sprzęcie. A wył niemiłosiernie. Głośnością pod obciążeniem niewiele odstawał od referenta. (moja 470 to był TFII). Z tego co mi wiadomo zasilacze z paroma liniami +12V mają niekiedy problemy z zarządzaniem nimi i dzieją się takie cyrki. Dlatego lepiej mieć jedną lub maksymalnie dwie mocne linie :)

    Skomentuj

  21. henus7
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2012-10-16 20:57

    Aha i zapomniałbym. 3Mam kciuki że będą to udane zasilatory :)

    Skomentuj

  22. Enkaliv
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2012-10-16 22:15

    Elegancko wszystko powiedzieli. Dobra cena za wydaje się porządny zasilacz. Bez zbędnych słów, zwięźle i na temat. +

    Skomentuj

  23. Puchałkę
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2012-10-16 23:08

    mam ich chlodzenie na procku i jestem zadowolony:)

    Skomentuj

    1. henus7
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2012-10-16 23:17

      A ja nie mam i też jestem zadowolony :P

      Skomentuj

  24. ciabatta
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2012-10-17 07:58

    Jestem ciekawy pierwszych opinii na temat tego zasilacza poczekamy zobaczymy, ale może być ciężko duża konkurencja na rynku

    Skomentuj

  25. delinus
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-11-28 08:45

    Zaryzykowałem kupno tego zasilacza - wersja 500W. Właściwie to prawie w ciemno i mimo oburzenia znawców tematu, którzy określili mnie mianem testera. Zasilacz chodzi od 2 tygodni, jest cichy (lekki szum oczywiście jest, ale nawet przy cicho włączonym radiu, szumu tego w ogóle nie słychać). Już po zakupie przeczytałem pozytywną recenzję na pccenter. Nie wiem, jakie są tu kondensatory, dobre czy złe, ale myślę, że aż tak źle nie powinno być. Koledzy mimo to nadal twierdzą, że nie kupuje się czegoś, co nie jest jeszcze sprawdzone. Co ja o tym sądzę? A to, że ktoś musi być tym pierwszym. W każdym bądź razie z zasilacza, odbiegając od jego parametrów technicznych, jestem zadowolony i bez wahania kupiłbym go ponownie. A czy za 2 lata powiem to samo, to się okaże. Silentiumpc robi porządne rzeczy - mam obudowę Gladius M40 i ta również jest godna polecenia.

    Skomentuj

  26. micha431
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-11-28 17:11

    Ja również jestem szczesliwym posiadaczem zasilacza deus g1 tyle tylko ze wersja 600w. Jest bardzo cichutki, dobrez wykonany a przy tym znakomicie trzyma napiecia. Posiada wszytskie zabezpieczenia. Mam go juz od miesiaca i jestem naprawde zadowolony. Polecam w 100%