Na topie

SilentiumPC Signum SG1X TG RGB - szkło, podświetlenie RGB i atrakcyjna cena

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Obudowy

Kategoria: Komputery Podzespoły Obudowy Tematyka: RGB LED Producenci: SilentiumPC

Polski producent po raz kolejny pokazuje, że można zrobić ciekawą wizualnie i niedrogą obudowę. Signum SG1X TG RGB to jedna z najtańszych propozycji o takich możliwościach.

  • SilentiumPC Signum SG1X TG RGB - szkło, podświetlenie RGB i atrakcyjna cena
A A

Niedawno pisaliśmy o obudowach SilentiumPC Signum SG1, a więc nowoczesnych modelach do budowy niedrogich komputerów. Zgodnie z zapowiedziami, w ofercie producenta pojawiła się również efektowniejsza propozycja - Signum SG1X RG RGB.

Obudowa została utrzymana w nowoczesnej stylistyce, a z przodu i z boku umieszczono panel z hartowanego szkła. Dodatkowym atutem jest zestaw czterech wentylatorów z podświetleniem RGB LED, którym można sterować z poziomu kompatybilnej płyty głównej lub dołączanego kontrolera.

SilentiumPC Signum SG1X TG RGB

Jeżeli chodzi o funkcjonalność, obudowa oferuje takie same możliwości co zwykłe modele SG1/SG1M. Producent przewidział miejsce na płytę główną formatu ATX oraz siedem długich kart rozszerzeń. Za tacką udostępniono dwa miejsca na dyski 2,5 cala, a w koszyku na dole dwa kolejne na dyski 2,5 lub 3,5 cala.

SilentiumPC Signum SG1X TG RGB

Standardowe wyposażenie obejmuje cztery „śmigiełka” Sigma HP Corona RGB, ale konstrukcja pozwala na montaż nawet ośmiu wentylatorów. Dodatkowo można tu zmieścić radiatory z chłodzenia wodnego – 240 mm z przodu, 360 mm u góry i 120 mm z tyłu. Miejsca z przodu u góry i na dole zabezpieczono filtrami powietrza.

SilentiumPC Signum SG1X TG RGB

Model Signum SG1X TG RGB został wyceniony na 269 złotych, więc o 100 złotych wyżej niż zwykły Signum SG1 TG. Mimo wszystko to jedna z najtańszych obudów o takich możliwościach – może zatem stanowić ciekawą propozycję dla użytkowników, którzy chcą zbudować niedrogi i estetycznie skonfigurowany komputer z efektownym, konfigurowalnym podświetleniem RGB.

Źródło: SilentiumPC

Odsłon: 4882 Skomentuj newsa
Komentarze

22

Udostępnij

Obudowy w marketplace

  1. ivanos
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2019-03-27 13:59

    Made in Poland i wszystko jasne...świetna jakość w parze ze świetną ceną. Często skłądam zestawy właśnie na budach od Silentium z racji właśnie cena/jakośc/wyposażenie

    Skomentuj Historia edycji

    1. Dizzy
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2019-03-27 14:01

      Made in Poland ale klepana w Chinach. Swoją drogą całkiem ładna buda.

      Skomentuj

      1. ivanos
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2019-03-27 14:07

        a co nie jest dziś klepane w chinach ? Zapewne nawet Lian li tam klepią...

        Skomentuj Historia edycji

        1. awesome1337
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2019-03-27 14:31

          lian li robi u siebie na Taiwanie

          Skomentuj

          1. kamaleon
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2019-03-27 16:34

            Jeden ciul, chiny i okolice to azja jakby nie patrzec i czesto mowienie made in china to jest skrot myslowy dotyczacy tych okolic azji. ;)

            Skomentuj

          2. awesome1337
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2019-03-27 17:19

            jakość często jest inna, generalnie produktu z taiwanu są lepsze niż analogiczne z chin kontynentalnych
            poza tym lian li jest taiwanska firma

            Skomentuj Historia edycji

  2. Inszy
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2019-03-27 14:51

    To ja poproszę bez szkła, bez podświetlenia i z jedną kieszenią na 5,25 cala.

    Skomentuj

    1. Berry
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2019-03-27 17:11

      Dokładnie też bym taką chciał. Rozumiem, dlaczego w laptopach przestano montować napędy i sam to popieram, jednak jak można mieć wielką budę PC bez wolnej zatoki 5,25"?

      Skomentuj

      1. awesome1337
        Oceń komentarz:

        -3    

        Opublikowano: 2019-03-27 17:21

        bo już praktycznie nikt nie używa napędów optycznych? wiec po co taka dziura w obudowie? skoro to miejsce można lepiej zagospodarować choćby zwiększając kompatybilność z radiatorami

        Skomentuj

        1. piccardo
          Oceń komentarz:

          -2    

          Opublikowano: 2019-03-27 17:50

          Ludzie dalej są zacofani, odnoszę wrażenie że w szczególności w Polsce... Przecież tak ciężko kupić sobie zewnętrzny jak tak bardzo potrzebujesz takiego archaika lol.

          Skomentuj

        2. Inszy
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2019-03-27 22:15

          Nie jest problemem wnęka, bo obudów w nią wyposażonych jest sporo, problemem jest wszechobecne okno i festyniarskie światełka.

          Skomentuj

          1. awesome1337
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2019-03-27 22:32

            co jest niby nie tak z oknem?

            sam obudowy bez nawet bym nie brał pod uwagę
            a rgb możesz sobie ustawić na 1 kolor albo w ogolę wypaczyć
            to też nie jest problem

            Skomentuj

          2. Inszy
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2019-03-28 07:12

            To jest nie tak z oknem, że go sobie nie życzę w moim komputerze.
            I dlaczego mam płacić za oświetlenie, którego wyłączenie (nie zawsze możliwe) będzie moim priorytetem po skończeniu budowy?

            Skomentuj

          3. awesome1337
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2019-03-28 09:27

            obudów bez rgb i okna jest na rynku pełno

            narzekasz że nie wszyscy producenci robią produkt dopasowany do twojej niszy

            Skomentuj

          4. Inszy
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2019-03-28 10:48

            Albo jest ich dużo, albo jest nisza - zdecyduj się.

            Skomentuj

      2. Reywen
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2019-03-27 21:58

        Istnieją już napędy na usb :)

        Skomentuj

        1. Inszy
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2019-03-28 23:21

          Istnieją też zewnętrzne dyski SATA albo zasilacze i co z tego?

          Skomentuj

  3. miedzianek
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-03-27 15:15

    http://www.benchmark.pl/aktualnosci/zalman-s3-niedroga-obudowa-z-oknem-cena.html

    100zł za podświetlenie LED? To wolę sobie sam zrobić na paskach :)

    Skomentuj

    1. Paweł Maziarz
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-03-27 15:30

      Za cztery wentylatory RGB LED i dwa panele ze szkła (Zalman ma akrylowy)

      Skomentuj

  4. pawluto
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2019-03-27 20:26

    No tak ...LBGT...RGB...Szkło...a zapomnieli o miejscu na zwykły napęd DVD czy blu ray...
    No tak, mamy 21 wiek i najważniejsze są diody rgb niż funkcjonlaność...Ja nie kupię bo jak ma mi coś świecić to lampki na choince a nie obudowa komputera...Festyniarskie show...

    Skomentuj

  5. CoyotePL
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2019-03-28 15:29

    Powinno być 240mm u góry i 360 na przodzie. Jest napisane odwrotnie.

    Skomentuj

  6. BrumBrumBrum
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-03-29 16:00

    z przodu ssie bokami, czyli przepływ jest mocno tłumiony. nadrabiają to wiatrakami które pożerają dodatkowy prąd (czyli też podgrzewają), i niestety też hałasują.

    a buda? jak każda inna ma swoją główną wadę. nie da się jej przełożyć z typu lewe okno na prawe okno.