Na topie

SimCity - premiera w 2013 (zobacz wideo)

Autor:
Jakub Kralka

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Kategoria: Gry Producenci: EA

Sim City po raz piąty.

Piąta gra z cyklu Sim City będzie nazywać się bardzo krótko, bowiem twórcy nie tylko nie dodali do tytułu cyferki "5", ale i usunęli z niego spację. Kosmetyka czy zapowiedź zupełnie nowej jakości?

AA

Studio Maxis w końcu zdecydowało się na potwierdzenie plotek, które od kilku dni głośne były w całej sieci: trwają prace nad kolejną częścią jednego z głównych przedstawicieli nurtu tycoonów. SimCity czekają spore zmiany w interfejsie, ale mimo popularnej tendencji gra trafi tylko na pecety.

 SimCity - zapowiedziano Sim City 5

Wygląda na to, że Maxis postanowiło iść mniej więcej w tym samym kierunku co Sid Meier i jego Civilization. W kolejnej części swojego sima studio planuje uprościć funkcje zarządzania miastem i tworzenia jego poszczególnych etapów, ale w taki sposób, by i fani bardziej wymagających gier nie czuli się rozczarowani.

Wielkie nadzieje twórcy wiążą z trybem multiplayer, który stanowić ma swoistą symulację czegoś na kształt wirtualnego powiatu, gdzie każdy z (nawet) szesnastu graczy tworzy i rozwija swoje miasto, a ma to konsekwencje dla całego regionu - także negatywne!

Zmiany mają też dotknąć wizualnej warstwy produkcji, co doskonale możecie zaobserwować oczywiście na trailerze. Wszystko to za sprawą nowego silnika o nazwie Glassbox. Premiera dopiero w 2013 roku.
 

Więcej o grach, w których pojawiają się Simowie:

Źródło: eurogamer, youtube

Odsłon: 7880 Skomentuj newsa
Komentarze

21

Udostępnij
  1. matude
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-03-09 10:24

    w civ 5 przez te konsolowe uproszczenia nie byłem w stanie grać, mam nadzieję że tego tytułu aż tak nie zepsują

    Skomentuj

      1. MarJano
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2012-03-09 11:59

        4 czesc civki jest znacznie trudniejsza, 5 tke udalo mi sie przejsc na immortalu, w 4rce nigdy ta sztuka sie nie udala ;p

        Skomentuj

        1. moorell
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2012-03-09 13:51

          Stopień trudności czwartej części przypisujesz rozbudowaniu gry, czy raczej bonusom jakie dostaje AI?

          Piątka generalnie bardzo mi się podoba (jedno pole - jedna jednostka, heksy, etc.), za wyjątkiem debilności AI. Immortal może być prostszy, ale raczej z powodu mniejszych bonusów jakie AI dostaje w porównaniu do czwórki.

          Skomentuj

    1. SzyjaZ
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2012-03-09 22:53

      civ5 jest super ale bug'i jakie ma to tragedia a multi to juz polegl na calej lini (nonstop dc albo lag nie wspominajac o walce w trybie rts) niestety. Ale to moja opinia.

      Skomentuj

    2. xMhLx
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2012-03-11 15:08

      konsolowe uproszczenia to ma civ:revoultions, tak okrojonej gry dawno nie widziałem, o ile na wii ok, o tyle na ps3/x360 mogli wydać normalnego Civa ;/

      Skomentuj

  2. Malcolm Feth
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2012-03-09 10:29

    yeeee wreszcie ;)

    Skomentuj

  3. Sanches
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2012-03-09 10:34

    Zapowiada się bardzo ciekawie, tak samo tryb multiplayer

    Skomentuj

  4. _myN_
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2012-03-09 11:07

    Dobra wiadomość. Życzyłbym sobie jeszcze nowego Transport Tycoon :)

    Skomentuj

  5. Tesla
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2012-03-09 12:36

    Tyle że w tym trailerze drobnym druczkiem było napisane że to nie są sceny z gry, więc nie wiemy jak gra będzie wyglądać.

    Skomentuj

  6. Deimosator
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2012-03-09 13:35

    Fajnie to wygląda, lecz może doczekamy się transport tycoona?

    Skomentuj

  7. mgtan
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2012-03-09 14:11

    Fajnie wygląda ale nawet na video jest napis że nie jest to gameplay z gry.

    Skomentuj

  8. Adixxx
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2012-03-09 14:14

    Co ja mogę powiedzieć? NARESZCIE

    Skomentuj

  9. kubaw2000
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2012-03-09 14:28

    Nadchodzą kolejne godziny przed kompem:P

    Skomentuj

  10. bullseye
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2012-03-09 14:40

    Oby nie zwalili tej części tak jak serii po Sim City 4, czyli Socities czy jakoś tak.

    Zapowiada się ciekawie, mam nadzieję że dalej bedziędzie można wyznaczać strefy a nie gotowe budynki tylko. Dawąło to gigantyczne zróżnicowanie :)

    Skomentuj

  11. aquadigger
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-03-09 15:47

    oby tego nie spieprzyli

    Skomentuj

  12. Boncorek
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-03-09 15:49

    Uwielbiam tę serię. Nie mogę się doczekać :)

    Skomentuj

  13. matt105
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2012-03-09 17:25

    Oby nareszcie była gra która ma mniej z simsów więcej z gier typu Tycoon.

    Skomentuj

  14. yamaro
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-03-09 20:52

    Na to Czekałem długie lata ;).

    Skomentuj

  15. Arct2
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-03-10 19:38

    Achh... już nie mogę się doczekać żeby spuścić na moje megalopolis inwazję UFOli :DDD

    Skomentuj

  16. hornik
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-03-10 21:39

    "W kolejnej części swojego sima studio planuje uprościć funkcje zarządzania miastem i tworzenia jego poszczególnych etapów"

    no ja nie wiem co takiego trudnego bylo w poprzednich czesciach ze musza to uproscic , a moze niech zrobia simcity strzelanke tam nie trzeba MYSLEC !!!

    Skomentuj

  17. szymek1987
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-08-12 16:35

    Ciekawe czy to następna gra dla idiotów, czy wrócą do schematu z wcześniejszych części.