Na topie

Skype dla wolnych strzelców

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Technologie i Firma

Kategoria: Technologie i Firma Tematyka: Komunikatory Oprogramowanie do firmy Producenci: Microsoft Skype

Microsoft pracuje nad Skype Professional Account – to nowa wersja komunikatora tworzona z myślą o różnego rodzaju freelancerach.

 • Skype dla wolnych strzelców
A A

Microsoft pracuje nad nową wersją Skype’a, czyli komunikatora, który wciąż cieszy się pewnym zainteresowaniem. Gigant kontynuuje działania, których celem jest uczynienie z niego dobrego narzędzia biznesowego. Wspomniana nowa wersja będzie zaś przeznaczona dla tych małych przedsiębiorców.

Skype Professional Account – tak nazywa się nowy twór. Oprócz standardowej funkcji komunikatora zawierają się w nim również: kalendarz (z funkcją planowania spotkań) oraz usługa umożliwiająca dokonywania płatności (przez PayPal). 

Microsoft twierdzi, że z tej wersji Skype’a chętnie korzystać będą różnego rodzaju wolni strzelcy, korepetytorzy i nauczyciele, konsultanci itp. Dzięki PA mają oni mieć możliwość prowadzenia głównej części swojego biznesu w obrębie jednego programu.

Aktualnie Skype Professional Account jest dostępny w wersji testowej dla użytkowników ze Stanów Zjednoczonych. To, jaka czego go przyszłość, nie jest na razie jasne. Pozostaje jedynie pytanie o to, czy jakakolwiek przyszłość może czekać ten produkt.

Źródło: Skype blog

Odsłon: 4237 Skomentuj newsa
Komentarze

5

Udostępnij
 1. axelbest
  Oceń komentarz:

  11    

  Opublikowano: 2017-11-15 10:33

  Freelancerzy w trakcie pracy korzystają też z przeglądarki i słuchają muzyki - więc MS mógłby to zintegrować razem ze skypem. Dodatkowo niektórzy obrabiają grafikę, video lub dźwięk.... to tez by się przydało do skype'a. No i w przerwach grają w gierki... więć dorzućmy tam steama/goga/origina/uplaya i jeszcze kilka platform. Niektórzy rozliczają sie też w gotówkowej formie - więc wypadałoby dodać mini-bank/wpłat-omat. A jak prowadzą biznes - to pewnie i faktury mogą wystawić wiec w/i-firma albo inny księgowy online.

  Skomentuj Historia edycji

   1. axelbest
    Oceń komentarz:

    8    

    Opublikowano: 2017-11-15 11:06

    Mój wpis to raczej prześmiewanie działań MS'a. No ale już piszę, skoro MS twierdzi że freelancerzy potrzebują w skypie kalendarza i jakiegoś mechanizmu związanego z płatnościami - to dlaczego by nie zaimplementować opisanych przeze mnie funkcji?

    Ja jako programista i wieloletni użytkownik wiem, ze ile razy jakaś firma stara się "dorobić" nowe super funkcje - to nagle z prostego programu który ma robić jedną rzecz dobrze, pojawia się program który robi np. 20 rzeczy - z czego główna funkcjonalność i tak zazwyczaj wymaga wiele czasu aby była bliska perfekcji. Przykładem dropbox - dodali tam Dropbox Paper, jakieś etykietki do worda/excella - te funkcje są totalnie zbędne w programie takim jak dropbox.

    Kolejny może już archaiczny program który poszedł w tą stronę to Nero Burning Rom - kto pamięta ten wie, że na początku był to najlepszy program do nagrywania, a potem zrobiła się z niego kobyła.

    Kolejny program, który poszedł w tą stronę to CyberLink PoverDvd - autorzy też mocno przekombinowali i znowu mamy "kobyłę"

    TL:DR - jestem przeciwnikiem integracji wielu programów w jednym - ponieważ jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego.

    Skomentuj

     1. Kenjiro
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-11-15 13:50

      A po co kalendarz w programie do rozmów?
      Po pierwsze, freelancerzy to nie BOK i odpalają Skype tylko wtedy, gdy potrzebują po to, by im nikt gitary nie zawracał, gdy mają coś do zrobienia.
      Po drugie, rozbudowany kalendarz wspomagający pracę freelancera powinien posiadać obsługę zadań, grupowania w tablice, widok kanban czy możliwość wizualizacji zadań w postaci wykresu Gantta, a jeśli nie posiada, to powinien umieć współpracować z takimi systemami np. mieć możliwości wywoływania dowolnych skryptów lub odwoływać się do własnych łączy WWW przy różnych akcjach.
      Już nie wspomnę o pożądanej obsłudze systemów śledzenia błędów, repozytoriów kodu i innych. Tak, to się bardzo przydaje, nawet, a może szczególnie freelancerom.

      Reasumując, nie wróżę wielkiego sensu dla takiej funkcji jak kalendarz w Skype, bo przez długi czas pozostanie na poziomie bazowym - w okolicach Outlooka lub niżej - wystarczy zobaczyć jak długo są wprowadzane podstawowe, wydawałoby się, zmiany w Edge. Za parę lat może doczekamy się z tego jakiegoś sensownego narzędzia, ale do tej pory MS może zmienić zdanie i np. wpaść na pomysł czegoś nowego i porzucić dotychczasowe elementy (wystarczy prześledzić zmiany w samym Skype i tego co MS chciał z nim zrobić, co wprowadzał i z czego się później wycofywał).

      Skomentuj Historia edycji

  1. Snack3rS7PL
   Oceń komentarz:

   -1    

   Opublikowano: 2017-11-15 15:58

   Hahaha :D

   Skomentuj

 2. Fenio
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-11-26 00:34

  Brakuje komunikatów "rozmowa kontrolowana, rozmowa kontrolowana" jak za czasów PRL.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!