Na topie

Sony i 12 nowych gier na smartfony

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry mobilne

Kategoria: Mobile Gry Gry mobilne Gry Android Gry iOS Gry mobilne Tematyka: Zwiastuny gier Producenci: SONY

Firma Sony zapowiedziała dwanaście nowych gier zmierzających na smartfony i tablety. Czyżby to już był koniec rozwoju PS Vita?

 • Sony i 12 nowych gier na smartfony
A A

Rosnące rozmiary ekranów i zwiększająca się moc obliczeniowa smartfonów sprawiły, że typowe konsole przenośne mają coraz mniej sensu. Do takiego samego wniosku doszła najwyraźniej firma Sony, która zamiast nowych tytułów na PS Vita zaprezentowała 12 nowości na smartfony i tablety, w tym kilka nowych odsłon dużych serii. Co konkretnie zapowiedziano?

Na początek dwie duże marki, które wkrótce doczekają się swoich mobilnych odsłon. Pierwszą z nich jest cykl fantastycznych erpegów Arc the Lad, drugą zaś seria jRPG koncentrująca się na walce i rozwiązywaniu zagadek Wild Arms:

Kolejne trzy powracające marki to Boku no Natsuyasumi, Doko Demo Issho oraz PaRappa The Rapper. Niestety na ich temat nie wiadomo na razie zupełnie nic. Warto jednak w tym miejscu przypomnieć, że ta ostatnia gra w przyszłym roku doczeka się też odświeżenia na PS4.

Posiadacze smartfonów z systemami Android i iOS mogą również przygotowywać się na powrót serii Hot Shots Golf, znanej też jako Everybody’s Golf. O co w tej grze chodzi raczej nietrudno się domyślić.

Turowy erpeg Disgea oraz horror Yomawari również za jakiś czas zadebiutują na smartfonach i tabletach. Podobnie jak No Heroes Allowed! DASH!, czyli nowa odsłona serii logicznych gier RPG:

Zapowiedziane zostały również: karcianka Project Field, tajemniczy projekt powstający we współpracy ze Square Enix oraz zupełna nowość (niestety również tajemnicza) – Sora to Umi no Aida:

Źródło: Gematsu, Fraghero

Odsłon: 6358 Skomentuj newsa
Komentarze

1

Udostępnij
 1. mikovitz
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2016-12-08 09:11

  Na PS4 niech lepiej robią gry, bo nie ma w co grać.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!