Na topie

Tak mogą wyglądać nowe smartfony Sony Xperia z odchudzonymi ramkami

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony Smartfony Tematyka: Sony Xperia Producenci: SONY

Jeśli informacje okażą się prawdziwie, Sony może naprawdę znacząco zmienić wygląd swoich smartfonów.

  • Tak mogą wyglądać nowe smartfony Sony Xperia z odchudzonymi ramkami
A A

Bardzo szybko przybywa smartfonów z wyświetlaczami o proporcjach 18:9 i odchudzonych ramkach. Coraz więcej wskazuje na to, że trend ten nie ujdzie uwadze Sony.

I może być to małą niespodzianką, ponieważ Japończycy od lat bardzo konsekwentnie trzymają się swojej stylistyki. Jednym się to podobna, dla innych smartfony Sony Xperia wyglądają natomiast „staromodnie”. Ostatecznie decydują jednak wyniki sprzedaży, a tu Japończycy powodów do zadowolenia nie mają.

Być może z tego powodu szykowane są modele z radykalnie zmienionym wyglądem. Jak będą wyglądać? Podobno tak, jak na poniższych zdjęciach opublikowanych przez gizchina. Wedle źródeł portalu za jakiś czas pokazane zostaną dwa modele Sony Xperia z wyświetlaczami 18:9.

Sony Xperia 18:9

Sony Xperia 18:9

Jak widać, nie zanosi się na bliźniacze propozycje. Jeden z modeli będzie posiadał obudowę ze szkła i ostre narożniki, drugi natomiast ma być wykonany z metalu i cechować się bardziej łagodnymi krawędziami.

Wedle przywoływanego już źródła oczekiwać należy propozycji z najwyższej półki. Specyfikacje obejmować mają wyświetlacze 18:9, ale o rozdzielczości aż 4K, procesor Qualcomm Snapdragon 845 i 6 GB RAM. Interesująco brzmią też sugestie, że w modelu ze szklaną odbudową czytnik linii papilarnych zostanie zintegrowany z wyświetlaczem.

Czy tak prezentujące się modele miałyby Waszym zdaniem szanse na zainteresowanie użytkowników?

Źródło: technobuffalo, gizchina

Odsłon: 6567 Skomentuj newsa
Komentarze

12

Udostępnij

Smartfony w marketplace

  1. KoleC
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-12-08 13:51

    Czytnik wolałbym jak do tej pory na bocznej krawędzi - ale to tylko moja opinia, każdy ma inne przyzwyczajenia

    Skomentuj

  2. piruet1974
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-12-08 14:33

    mają problemy ze zbyciem? a w Polsce nie można kupić ZX1 compact...

    Skomentuj

  3. Daniou
    Oceń komentarz:

    -11    

    Opublikowano: 2017-12-08 14:41

    Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

    Ha i sony też w końcu będzie miało te fantastyczne proporcje 18:9 !!1!!1!!

    Aha przy okazji, mam do zbycia monitor w proporcji 192:144 ! Niezapomniane wrażenia z oglądania takiego cuda! Więcej info na PM.

    Skomentuj

    1. .Alx.
      Oceń komentarz:

      10    

      Opublikowano: 2017-12-08 17:16

      Wiem, że to bezsensowne, ale zapis proporcji 18:9 nawiązuje do 16:9. Od razu wiadomo o co chodzi.

      Poprawna matematycznie (skrócona) proporcja 2:1 byłaby zapewne zagadką dla zbyt wielu...

      Skomentuj

      1. Daniou
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-12-11 14:39

        W zupełności się z Tobą zgadzam (o ile mogę sobie pozwolić sobie na poufałość i zwracanie się per Ty). Rozumiem też powód.
        Nie znaczy to jednak, że nie będę się z tego nabijał i tego wyśmiewał. Sugerujesz, że powinniśmy po prostu jeść tę marketingową papkę z usmiechem na twarzy i dać się ogłupiać?
        Jakoś z przeskokiem z 4:3 na 16:9 nie było problemu. I rozumiem, że więcej cyferek, z marketingowego puntu widzenia wygląda dużo lepiej. Po prostu odmawiam bycia częścią tego bełkotu.
        Widzę jednak, że niktórym się takie oznaczenie podoba :)

        Skomentuj

  4. HomeAudio
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-12-08 15:21

    W końcu może ich telefony zaczną też ładnie wyglądać... Szczególnie ten z pierwszego zdjęcia z delikatnie zaokrąglonymi rogami wygląda ciekawie.

    Skomentuj

    1. tomaszkarla
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2017-12-08 15:35

      Dla mnie ładne to one właśnie były do tej pory a te są "szpetne"... Ale są gusta i guściki, mam tylko nadzieję, że nie porzucą starej stylistyki i będą ją trzymali równolegle. Większy wybór zawsze w cenie.

      Skomentuj

  5. Dragonik
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-12-08 16:36

    Pamięta ktoś koncept Xperii P2? to było piękne jak dla mnie.

    Skomentuj

    1. Nutaharion
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-12-11 06:33

      Modele S, P i U miały "to coś" od tamtej pory Xperii brakuje detali wyróżniających ją od innych smartfonów.

      Skomentuj

  6. hube79
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-12-08 18:11

    Szkoda. Do tej pory Xperie miały swój styl, wg mnie były najładniejszymi telefonami na rynku, obok kanciastych Blackberry. Te pokazane w artykule niczym się nie odróżniają od setek innych mydelniczek;-/

    Skomentuj

    1. Snack3rS7PL
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-12-08 23:13

      Z tyłu są nawet brzydsze.

      Skomentuj

  7. TicTac
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-12-09 09:51

    Największy problem Sony to to że nie słuchają głosów własnych użytkowników :) W serii Compact dodali by na dolnych "smukłych" ramkach fizyczne przyciski i zwiększyli pojemność baterii do 3,500-4000 i był by ideał :)