Na topie

Sprzedaż Sniper: Ghost Warrior 3 znacznie poniżej oczekiwań

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Do końca zeszłego roku udało się sprzedać 1,3 mln egzemplarzy gry. To wynik, który jest dla twórców sporym rozczarowaniem.

  • Sprzedaż Sniper: Ghost Warrior 3 znacznie poniżej oczekiwań
A A

CI Games nie ma powodów do zadowolenia z odbioru, z jakim spotkał się Sniper: Ghost Warrior 3. Sprzedaż gry okazuje się dużo niższa od oczekiwań.

Po premierze na grę spłynęło sporo negatywnych komentarzy. Mimo tego, w lutym zeszłego roku twórcy ogłosili, iż znalazła ona milion nabywców. W tamtym momencie była to bardzo dobra informacja dająca nadzieję na ostateczny sukces. Niestety okazuje się, że o niczym takim nie można mówić.

Mijały kolejne miesiące, a sprzedaż Sniper: Ghost Warrior 3 gwałtownie wyhamowywała. Z najnowszego komunikatu wynika, iż do końca zeszłego roku udało się sprzedać 1,3 mln egzemplarzy gry.

„Pierwotnie spółka przyjęła 2,5 mln sztuk jako podstawę wyznaczenia jednostkowego kosztu amortyzacji gry Sniper Ghost Warrior 3. Na dzień 31 grudnia 2018 r. ilość sprzedanych sztuk tej gry wyniosła ponad 1,3 mln. Na tej podstawie Zarząd Spółki podjął decyzję o przyjęciu 2 mln sztuk jako nowy łączny nakład będący podstawą do wyliczania amortyzacji od 2019 r.”


Mimo tego CI Games nie porzuca serii. Jeszcze w zeszłym roku zapowiedziano Sniper Ghost Warrior Contracts.

Źródło: bankier.pl, CI Games

Odsłon: 6413 Skomentuj newsa
Komentarze

12

Udostępnij
  1. xchaotic
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-03-17 11:24

    ponad milion kopii kotleta i jeszcze marudzą

    Skomentuj

  2. Chiny_X
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-03-17 11:28

    Niby wszystko idzie do przodu a złożoność geometryczna modeli i jakość tekstur to się cofa w czasie.

    DLACZEGO?

    Skomentuj

  3. Adrian Waleczny
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-03-17 11:52

    Niech napiszą, ile zarobili na sprzedaży gry.
    Budżet, jeśli dobrze poszukałem, to 40 mln zł plus 15 - 17 mln zł na marketing. Ciekawe, czy im się zwróciło. Wydaje mi się, że tak. Więcej pracy, swoich pomysłów, kreatywności, mniej kopiowania, a ludzie docenią, i dobra sprzedaż przyjdzie sama :)

    Skomentuj Historia edycji

  4. pawluto
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-03-17 12:05

    W zasadzie nie kupuje gry której nie mogę przetestować - Nie słyszałem by wyszło demo Sniper Ghost Warior 3...

    Skomentuj

    1. abukiewicz
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2019-03-17 14:30

      to w zasadzie nie kupisz większości gier jakie wychodzą...

      Skomentuj

      1. pawluto
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2019-03-17 15:11

        I w zasadzie ich nie kupuje ...ściągam z neta za darmola.
        Bo nie warto kupować kota w worku...
        Kiedyś dobra gra nigdy nie pojawiła się przed pokazaniem dema...
        Dziś gracze są olewani z góry i naciągani...

        Skomentuj

        1. sebmania
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2019-03-18 08:16

          Jak wypuścić demo gdy takie demo to cała gra wychodzi.

          Skomentuj

          1. master0612
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2019-03-18 10:02

            No brak wersji do sprawdzenia to strasznie slaba sprawa jesli chodzi o gry. Nie mowie nawet o demie bo z tym moze byc roboty troche, ale taki trial na 15 minut ile to ich moze kosztowac roboty;p

            Skomentuj

  5. stach122
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2019-03-17 13:55

    Zamiast celować w segmen A+ albo AA jak twórcy Kingdoma to zachciało im sie zrobić gre AAA. CI wstawaj, zesr*łeś sie

    Skomentuj

  6. Deatheron
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2019-03-17 15:05

    Najlepsze są trylogie tej gry bez trzeciej części - mistrzostwo :)

    Skomentuj

  7. darioata
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2019-03-17 19:25

    City Interactive nie potrafi robic gier AAA. Jedyne co im wychodzilo to seria Terrorist Takedown i ich klony na Jupiter EX Engine!

    Skomentuj

  8. Kenjiro
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2019-03-17 22:09

    A już naprawili wszystkie błędy, przede wszystkim kosmiczne czasy ładowania? Dodali może quick save/load? Naprawili beznadziejne punkty zapisy? Nie?
    To czemu się dziwić, że sprzedaż jest słaba, skoro gra nie spełnia mnóstwo dzisiejszych wymagań klientów.

    PS. Kupiłem grę na wyprzedaży pod koniec zeszłego roku i była w stanie wczesnej bety pod względem wielu elementów, w efekcie więcej żadnej ich gry nie kupię.