Na topie

Tak wygląda pierwszy firmowy sklep Raspberry Pi

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Tematyka: Raspberry Pi

Raspberry Pi to płytka, którą pokochały miliony. Z myślą o nich, ale też o tych, którzy mogliby do nich dołączyć, powstał pierwszy firmowy sklep. Punkt otworzony w Cambridge wygląda wyśmienicie!

 • Tak wygląda pierwszy firmowy sklep Raspberry Pi
A A

Jeśli będziecie w najbliższym czasie w Cambridge, koniecznie powinniście do niego zajrzeć. Oficjalnie otworzony został pierwszy sklep firmowy Raspberry Pi, w którym fani tej małej płytki o niemałych możliwościach będą czuć się jak w raju.

Pierwsza generacja „malinki” ujrzała światło dzienne w 2012 roku. Od tego czasu cieszy się bardzo dużą popularnością, o czym nieźle świadczy fakt, że licznik sprzedanych egzemplarzy lada chwila pokaże 20 milionów. Nic w tym zresztą dziwnego – aktualnie platforma otwiera przed bardziej lub mniej zaawansowanymi eksperymentatorami naprawdę duże możliwości.

Raspberry Pi Store sklep

Raspberry Pi – sklep oficjalny

Pierwszy firmowy sklep Raspberry Pi to miejsce, w którym nie tylko można nabyć płytkę odpowiednią dla siebie (czy też rozmaite akcesoria, książki i fanowskie gadżety), ale też poznać charakterystykę i możliwości tego produktu, jak również samodzielnie sprawdzić „jak to działa”. 

Raspberry Pi Store płytki

Z jednej strony otworzony w Cambridge sklep ma być miejscem, do którego pędzić będą entuzjaści, z drugiej zaś – sposobem na dotarcie do szerszego grona odbiorców. Czas pokaże, czy to się uda, ale szanse są spore, bo wygląda to wyśmienicie. ...Zresztą sami zobaczcie:

Najnowsze płytki spod tego znaku to Raspberry Pi 3 B+ z dwuzakresowym WiFi i Bluetooth 4.2 oraz czterordzeniowym procesorem 1,4 GHz i 1 GB pamięci RAM oraz mniejszy i tańszy, ale wciąż mający sporo do zaoferowania model Raspberry Pi 3 A+.

Źródło: Raspberry Pi Blog, Pi My Life Up

Odsłon: 8080 Skomentuj newsa
Komentarze

4

Udostępnij
 1. tjindy
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2019-02-12 10:54

  Dość ciekawa inicjatywa - Malinka w końcu to budżetówka - więc wszystko kupowane online. A sam produkt bardzo fajny - ostatnio malinka pomogła w budżetówce zaoszczędzić sporo złociszy :) Szanuję. Wspieram. Polecam :)

  Skomentuj

 2. gostek2012
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2019-02-12 14:32

  zamiast sklepu zrobiliby w końcu płytkę pod NAS, konkurencja dużo lepsza

  Skomentuj

  1. raffal81
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2019-02-12 18:55

   Do póki nie zmienią układu, to niestety to nie nastąpi. Myślałem że w 2019 roku pokażą coś nowego, ale niestety.

   Jedyne co mi się podoba w malinie, to fakt że wszystko po prostu działa, bo jak popatrzymy na te ORANGE PI, czy też inne klony, to męczarnia.

   No ale jak już zrobią malinkę z USB 3.0, gigabitowym lanem, 2G ram, no może jakieś sATA, to by było miło ;] kto wie może już niedługo ;]

   Skomentuj

    1. raffal81
     Oceń komentarz:

     0    

     Opublikowano: 2019-02-18 10:17

     Masz racje ;) nigdy nie mogę zapamiętać ;] to moja klątwa :D

     Skomentuj Historia edycji

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!