Smartfony

Także ZTE planuje składanego smartfona - co ciekawe, z klapką

opublikowano przez Mateusz Tomczak w dniu 2019-03-07

Tajemniczy smartfon ZTE to coś zdecydowanie innego niż Samsung Galaxy Fold czy Huawei Mate X. Złożony przez producenta wniosek patentowy pozwala oczekiwać ciekawego urządzenia.

Kolejni producenci przymierzają się do poszerzenia oferty o składane smartfony. Niektórzy mówią o tym wprost, plany innych zdradzają z kolei chociażby wnioski patentowe. Jeśli jeden z nich doczeka się wcielenia w życie to na rynku zagości dość oryginalna konstrukcja.

ZTE złożyło w WIPO (World Intellectual Property Office) patent na smartfona z klapką, chociaż należy rozumieć to szerzej niż chociażby popularne przed laty telefony Motorola Razr. Podobna konstrukcja ma iść tutaj w parze ze składanym wyświetlaczem. To coś zdecydowanie innego niż Samsung Galaxy Fold czy Huawei Mate X.

Urządzenie ZTE nie łączyłoby bowiem funkcjonalności smartfona i tabletu. Byłoby, o ile ostatecznie powstanie, konstrukcją zdecydowanie mniejszą. Co warte podkreślenia, opublikowane materiały sugerują, że nie składałoby się idealnie na pół.

ZTE składany smartfon patent

Cały czas odkryta część wyświetlacza miałby zapewne jakąś funkcjonalność. W pierwszej kolejności na myśl przychodzi wyświetlanie tam chociażby połączeń przychodzących czy powiadomień. Na podstawie udostępnionych materiałów nie da się wyjaśnić tego, czy i gdzie osadzona zostanie tutaj frontowa kamera.

Redakcja LetsGoDigital przygotowała rendery, które przybliżają prawdopodobny wygląd smartfona. Co powiedzielibyście na taką konstrukcję?

ZTE składany smartfon render

ZTE składany smartfon render

Źródło: nl.letsgodigital

marketplace

Komentarze

16
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Podobną konstrukcję składanego telefonu przygotowuje Motorolla wraz z modelem RAZR, jednak jeszcze bardziej klasycznie w kierunku cienkich telefonów z klapką.
 • avatar
  Game Boy Advance SP.
 • avatar
  Składane telefony upadną szybciej niż powstaną.
  Zaloguj się
  -1
 • avatar
  Kompletny bez sens. Prawie normalny wymiar komórki i chwalą się składanym ekranem... Totalny bez sens. Chyba nie wiedzą, dla czego w ogóle konstruują takie telefony.
  Zaloguj się
  -2
 • avatar
  Moim zdaniem sama konstrukcja jako smartphone całkiem ciekawa. ale mogli chociaż symetrycznie składanego zrobić. Uważam, że głupotą jest taka powierzchnia ekranu - margines dolny powinien być, bo użytek z tego żaden a z perspektywy użytkowania bardziej irytujące będą środkowe wcięcia - tutaj trochę zwalili sprawę...
  Zaloguj się
 • avatar
  Jestem tylko ciekawy ile wytrzyma taki ekran. Zimą nie będzie tak elastyczny jak latem.
  Po ilu miesiącach pęknie? Jak obstawiacie?
  Zaloguj się
 • avatar
  Fajny pomysł. Mnie się podoba. Znacznie lepiej wygląda niż to co zaprezentował ostatnio samsung.
 • avatar
  Wszyscy się tak srają, że brzydkie, że nietrwałe, że bez sensu. A ja się nie mogę doczekać jak już wyjdą jakieś składaki w stylu nowej Moto RAZR. W tę stronę powinna iść technologia składanych ekranów, a nie jakieś durne rozkładane tablety.