Na topie

Team Kinguin w finale ESEA Global Challenge

Autor:
Martyna Szweda

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Kategoria: Gry Gry komputerowe Tematyka: CS:GO e-Sport Team Kinguin

Podopieczni Mariusza "Loorda" Cybulskiego stali się najlepszym towarem eksportowym polskiego e-sportu. Kwalifikacja do finału ESEA Mountain Dew League Global Challenge jest tego najlepszym dowodem.

 • Team Kinguin w finale ESEA Global Challenge
A A

Występ Pingwinów w Dallas można uznać za wyjątkowo udany. Ekipa "TaZa" wygrała dzisiaj starcie z australijskim "Grayhound Gaming" tym samym "zaklepując" sobie miejsce w wielkim finale ESEA Global Mountain Dew League oraz zapewniając awans do ESL Pro League.

Spotkanie Team Kinguin z zespołem Erdenetsogta "erkaSt" Gantulgi rozegrane zostało na trzech mapach. Potyczka nie należała do łatwych, ale obie drużyny pokazały sie z bardzo dobrej strony.Paradoksalnie można by rzec, że to Polacy musieli gonić Australijczyków. Team Kinguin zarówno na Overpass jak i na Nuke rozpoczynał na straconej pozycji i musiał nadganiać za każdym razem naprawdę sporo punktów.

Oświecenie padło na nasz zespół dopiero po przejściu na strone anty na Nuke. Polscy gracze zamienili tragiczny wynik 4:11 na 16:12. Zmagania na Overpass również wymagały "potrząśnięcia" nieco ekipą "rallena" i dopiero po widowiskowym clutchu "TaZa" chłopaki nabrali wiatru w żagle. Co prawda straciliśmy Overpass, ale można było dostrzec, że zawodnicy znów zaczęli wierzyć w swoje możliwości.

Decydującą mapą okazał się Mirage. Z początkiem rozgrywki Pingwiny przejęły inicjatywę i starały się podporządkować sobie przeciwników. Grayhound Gaming nie pozwoliło sobie jednak na dyktowanie warunków i szybko przeszło do kontrataku.Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 6:9 dla Kinguinów. Po zmianie ról Greyhound rozpoczęło od udanej pistoletówki i zgarnęło trzy punkty z rzędu. Obie drużyny do samego końca dosłownie wydzierały sobie kolejne oczka. Ostatecznego rozstrzygnięcia dokonał Paweł "reatz" Jańczak kończąc spotkanie wynikiem 16:13.

 

Odsłon: 2576 Skomentuj newsa
Komentarze

2

Udostępnij
 1. pawluto
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2018-12-10 19:57

  Jak to jest, że ceny na Kinguin są wyższe niż na docelowym portalu np. Steam ???

  Skomentuj

  1. Po1nter
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-12-18 10:55

   Czy to ważne? Kup tam gdzie taniej.

   Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!