Na topie

Tegoroczne iPhone'y zanotują gorszą sprzedaż niż poprzednicy?

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony Tematyka: iPhone nowy iPhone Producenci: Apple

Niektóre statystyki sugerują, iż w USA nowe iPhone'y nie zostały przyjęte tak ciepło jak poprzednicy.

  • Tegoroczne iPhone'y zanotują gorszą sprzedaż niż poprzednicy?
A A

Apple ma to szczęście, iż od lat zgarnia dla siebie największe zyski z rynku smartfonów. W najbliższej przyszłości wiele się w tej kwestii raczej nie zmieni, chociaż niektórzy zaczynają sugerować, że na koncie producenta pojawią się nieco mniejsze kwoty.

Wszytko przez to, iż wprowadzone ostatnio do sprzedaży modele iPhone X oraz iPhone 8 i iPhone 8 Plus budzić mają mniejsze zainteresowanie niż poprzednicy. Mówią o tym ostatnie dane z rynku amerykańskiego, jednego ze zdecydowanie najważniejszych dla tego producenta.

Z zebranych danych wynika, że w ciągu miesiąca (brano pod uwagę okres kończący się 3 grudnia) w USA wspomniane wyżej modele stanowiły 69% ogółu sprzedawanych smartfonów z logo Apple. Jak wygląda to na tle wcześniejszych lat?

iPhone X sprzedaż

Rok 2014 wydaje się nie do przebicia, różnica względem lat 2015 oraz 2016 nie jest dramatyczna. Pojawiające się głosy, iż Apple ma powody do zmartwień wydają się zatem wyolbrzymione. Tym bardziej, że pod uwagę brać trzeba bardzo wysoką cenę iPhone'a X, początkowe problemy z jego dostępnością, a także sprzedaż na innych rynkach. Nie tak dawno pojawiały się chociażby doniesienia sugerujące duże zainteresowanie, jakie model ten generuje w Chinach.

Źródło: phonearena

Odsłon: 3897 Skomentuj newsa
Komentarze

16

Udostępnij

Smartfony w marketplace

  1. Wasek
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2017-12-27 18:23

    I bardzo dobrze. Jako użytkownik iPhone'a mam nadzieję, że da im to do myślenia albo jakiegokolwiek kopa. Chociaż i tak mają kupę kasy i świetnych ludzi o reklamy to produkt jest najważniejszy, który przecież można zwrócić a wtedy reklama nie pomoże na zarobek.

    Skomentuj

  2. Vassago
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-12-27 19:18

    I to niby ma zmartwić Apple? Ta statystyka pokazuje jedynie pierwszy miesiąc a nie cały rok jak może sugerować tabelka. Różnica sprzedaży ws. do 2015 wynosi zaledwie 2% co przy cenie X i tak da Apple potężny kop gotówki zapewnie przewyższający dochody w 2015 roku.

    Skomentuj

    1. Faflucy
      Oceń komentarz:

      -6    

      Opublikowano: 2017-12-27 22:13

      I tak to jest opisujesz swoje wrażenia bawiąc się, może znajdź sobie dziewczynę to nie będziesz musiał się bawić. A tak na poważnie to co ty możesz powiedzieć trzymając przez chwile ten telefon? Odpowiedz jest prosta NIC!

      Skomentuj

      1. Kucias
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-12-28 09:23

        Czyżby ucierpiała dupa fanboya apple ? Miałem iPhona 6s, miałem okazje pomacać go w Saturnie i sprawdzić kilka funkcji, w tym aparat. I powiem krótko, jestem zawiedziony tym telefonem. Jakość kamery nie zmieniła sie chyba nic od czasów 6s. Krótko mówiąc mój Note 8 go pozamiatał. Polecam również sprawdzić reklamę Note 8 skierowaną w stronę Apple. Chociaż tobie radzę uważać, bo możesz dostać jakiegoś ataku XD

        Skomentuj

        1. Faflucy
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2017-12-29 12:09

          Nie duma fan boya, tylko wytłumacz mi jak można wypowiadać się o czymkolwiek nie posiadając tego? Według mnie nie można, wszystkie wady i zalety wychodzą po czasie a nie po 2 minutach bawienia się w sklepie.

          Skomentuj

  3. rubikonek
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-12-27 19:51

    czy tylko mi się wydaje, ale tylko na benchmark.pl wszyscy narzekają na iPhony...

    Skomentuj

    1. batchmax
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-12-27 20:20

      Nie. Nie tylko.

      Skomentuj

    2. Nalovp
      Oceń komentarz:

      -7    

      Opublikowano: 2017-12-27 20:40

      Tu około 95% nie lubi iphone,bo wolą tańsze modele z androidem o dużo gorszej wydajności.Iphone 6s z 2015 ma podobną wydajność do galaxy S9 z 201&.

      Skomentuj

      1. Kucias
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2017-12-28 09:27

        Człowieku w jakim świecie ty żyjesz ? Zdejmij klapki z oczu, bo twoje przywiązanie do produktu gdzie cena nie jest równa jakości jest śmieszna. Zrzeszyli sobie ludzie za czasów Steva takich jak ty, a potem zaczęli robić dziadostwo, bo i tak wiedzieli że ludzie będą brali. I nie mówię tego jako fanboy androida, tylko jako użytkownik i iOS i andorida.

        Skomentuj

    3. Faflucy
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2017-12-27 21:54

      Nie wydaje ci się. Napiszą tu coś o Apple i zaraz multum expertów i trolli w komentarzach. Dobry przykład już jest "gdybym nei wiedzial powiedzialbym ze to jakis chinczyk" a co takiego małego masz ???

      Skomentuj

      1. Q'bot
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-12-28 07:42

        To jest jakiś nie-chiński srajfon? Myślałem, że wszystkie foxconn klepie...

        Skomentuj

  4. deel77
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-12-28 09:28

    Według mnie problemem dla Polaków nie jest cena tylko cena w Polsce.

    Skomentuj

    1. Ethanar
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2017-12-28 11:13

      Kolega mnie uświadomił, że podstawowy iMac w Japonii kosztuje w przeliczeniu około 3 300 zł. U nas cena sklepowa do 5 200 zł...

      Skomentuj

      1. Fiona
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-12-28 23:04

        A kto Ci go karze kupować w Polsce ?

        Myśl !!!!!!!!!!!!

        Skomentuj

  5. Gatts-25
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-12-28 13:05

    APPLE nie ma powodów do zmartwień bo i tak sprzedaż ich produktów jest na wysokim poziomie.
    Co innego gdy weźmiemy pod uwagę zamierzenia sprzedaży takiego Iphone X ,który miał się sprzedać w ilości 50milionów sztuk a jest to niecałe 30milionów do teraz więc jak teraz podliczymy niespełnione oczekiwanie i przemnożymy to przez końcową cenę produktu to mamy spokojnie 15miliardów dolarów mniej przychodu.
    Istotny wpływ na sprzedaż tych pięknych smartfonów ma konkurencja oraz cena jaką zażądali za IPHONE X.
    Zapowiada się ,że zaraz APPLE spadnie na trzecią lokatę biorąc pod uwagę ilość sprzedanych Smartfonów i żeby utrzymać tak wysoki zarobek będą musieli podnieść marżę.
    Zobaczymy kiedy kończy się granica marży i zaczyna jednak rozum do głowy konsumenta wracać.
    Wystarczy ,że Iphone X z 256GB wbudowanej pamięci "DYSKU" kosztowałby 4tys.złotych a i u Nas by rzucili się na niego.

    Skomentuj

    1. Ethanar
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-12-28 20:58

      Na sprzedaż X miała wpływ jedynie mała podaż. Myślę, że w ciągu 2018 roku ona wzrośnie. Co do ceny, to w USA X kosztuje w przeliczeniu 3 500 zł. U nas prawie 5 000.