Na topie

Tak wygląda The Sinking City - przygodówka w stylu Lovecrafta

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Kategoria: Gry Gry Tematyka: Gameplay przygodowa Producenci: Frogwares

Ci, którzy co jakiś czas raczą nas kolejnymi dochodzeniami Sherlocka Holmesa, wkrótce zaproszą nas do świata zainspirowanego powieściami H.P. Lovecrafta. Zobaczcie fragmenty rozgrywki z gry The Sinking City.

 • Tak wygląda The Sinking City - przygodówka w stylu Lovecrafta
A A

Detektywistyczna przygodówka z otwartym światem żywcem wyciągniętym z powieści H.P. Lovecrafta – zapowiedziana dwa lata temu gra The Sinkng City już wtedy mogła się podobać. Teraz otrzymaliśmy dowód na to, że nie tylko pod względem koncepcji, ale i wykonania prawdopodobnie nie będzie można twórcom zbyt wiele zarzucić.

Nad The Sinking City czuwa ekipa Frogwares, która ostatnio dała się graczom poznać przede wszystkim przez kolejne odsłony serii o Sherlocku Holmesie (w tym tę najnowszą, czyli The Devil's Daughter). Pod względem mechaniki rozgrywki tytuł ten nie będzie się zbytnio różnić, choć twórcy zapowiadają kilka nowości i zmian. Przede wszystkim jednak zmieni się klimat – z doyle’owskiego na lovecraftowski.

Nadal nie wiadomo kiedy The Sinking City ujrzy światło dzienne, ale twórcy zapewniają, że intensywnie pracują. Na dowód zaprezentowali fragmenty autentycznej rozgrywki, które naprawdę mogą się podobać – przede wszystkim ze względu na atmosferę, ale zdecydowanie nie tylko – zresztą sami zobaczcie:

The Sinking City - fragmenty rozgrywki

Fanom H.P. Lovecrafta przypominamy, że równolegle trwają prace nad inną detektywistyczną przygodówką zainspirowaną jego twórczością – Call of Cthulhu.

Źródło: Dark Side of Gaming

Odsłon: 2835 Skomentuj newsa
Komentarze

3

Udostępnij

Gry w marketplace

 1. Kenjiro
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2018-03-19 18:53

  Zaciekawili mnie, mam nadzieję, że faktycznie gra będzie taka, jaką ją planują. Trzymam kciuki.

  Skomentuj

 2. Misio38
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-03-20 05:24

  Po cholerę jest postać zasłaniająca jedną trzecią ekranu? Nie lepiej zrobić FP?

  Skomentuj

 3. xbk123
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-03-20 09:37

  Bardzo dobrze się zapowiada, klimat wylewa się z ekranu. Postać faktycznie ciut mniejsza mogłaby być. Albo idealnie jeszcze wrzucić przełączanie pomiędzy FPP/TPP.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!