Na topie

To (nie) jest nowy Max Payne

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Kategoria: Gry Gry komputerowe Gry na konsole Tematyka: gra akcji Producenci: Rockstar

Wojciech Chaliński z Bulkhead Interactive pokusił się o bardzo ciekawe eksperymenty z silnikiem Unreal Engine.

  • To (nie) jest nowy Max Payne
A A

Chyba nie będzie przesadą stwierdzenie, że Max Payne to jedna z najwyżej ocenianych serii gier. W przypadku studia Rockstar trudno zresztą o inne. Chcielibyście powrócić do tej klimatycznej serii? Jest na to szansa, aczkolwiek nie krzyczcie z radości, nie chodzi tu bowiem o nową grę.

Wojciech Chaliński z Bulkhead Interactive pokusił się o bardzo ciekawe eksperymenty z silnikiem Unreal Engine. Odtworzył Roscoe Street Station, miejscówkę doskonale znaną graczom pamiętającym pierwszą część omawianej serii. Co powiedzielibyście na tak prezentujący się remaster? Czy mimo zmienionej oprawy graficznej Wojciech Chaliński uchwycił klimat, którego bezwzględnie tu nie brakowało?


Przypomnijmy, że seria Max Payne liczy sobie trzy odsłony, które debiutowały w latach 2001, 2003 i 2012. Niestety nic nie wskazuje na to, aby były jakiekolwiek plany powrotu do tego cyklu.

Źródło: Wowozable, artstation Wojciech Chaliński

Odsłon: 6180 Skomentuj newsa
Komentarze

12

Udostępnij
  1. pawluto
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2019-01-05 20:52

    Świetna gra - Z tego co wiem to Remedy robi nową grę nie związaną z Max Payne.

    Skomentuj

    1. djgromo
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-01-06 10:16

      Remedy to już chyba nie ma praw do marki. Możliwe, że mają prawa do dystrybucji pierwszych 2-óch części. Teraz robią Control, ale po tym co zrobili w Quantum Break to nawet nie będę sprawdzał.

      Skomentuj

  2. sn00p
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2019-01-05 20:56

    Max Payne z 2012 nie powinien nosić tej samej nazwy co pierwsze 2 części. Max Payne z 2001 i Max Payne 2: The Fall of Max Payne z 2003 to kultowe gry. Klimat i grywalność 10/10. Max Payne 3 to zupełnie inne klimaty. Ps: Te filmiki wyglądają obłędnie!!!!

    Skomentuj

    1. Legiu
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2019-01-06 10:26

      Jakby tą grę nazwali inaczej (i tym samym głównego bohatera) to bym pojęcia nie miał, że to kontynuacja Max Payne...

      Skomentuj

  3. miedzianek
    Oceń komentarz:

    -8    

    Opublikowano: 2019-01-05 21:54

    Wygląda graficznie jak nagranie z Legend of Grimrock

    Skomentuj

  4. xbk123
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2019-01-05 21:57

    Ta woda ściekająca na trzecim wygląda fajnie, ale ogólnie to nie jest coś co by robiło wrażenie dzisiaj.

    Skomentuj

  5. dariozata
    Oceń komentarz:

    -5    

    Opublikowano: 2019-01-06 10:28

    Taka grafika byla juz mozliwa na DirectX 9.0c w 2007 roku!
    Jak koles chce sie popisac przed publika to niech doda do tych kilkusekundowych renderow Ray Tracing w czasie rzeczywistym!
    A tak to mamy kolejny clickbajtowy news!!!

    Skomentuj

  6. MarTum
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-01-06 13:11

    Łoooo aż mi się mokro w majtach zrobiło! Ale by pograł w remastera z prawdziwego zdarzenia!

    Skomentuj

  7. xxx.514
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-01-06 13:38

    Wystarczająco ładnie, choć do Crysisa jeszcze troszkę braknie :) Przydałoby się więcej materiałów z zachowaniem światła przy zmiennym kącie padania promieni czy symulacją roślinności. Najważniejsze jednak pytanie to co z tego będzie?

    Skomentuj

    1. JanuszJestem
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2019-01-06 17:28

      Roślinność w Max Payne?

      Skomentuj

      1. xxx.514
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2019-01-07 07:15

        Jak tytuł stwierdza to NIE jest Max Payne - a jedynie zabawa silnikiem i odwzorowanie pewnej lokacji, która w tamtej grze wystąpiła. Nie oddaje to pełnych możliwości silnika, a osobiście podejrzewam, że to właśnie roślinność jest najtrudniej stworzyć. Przydałoby się też jakiś materiał z zachowaniem wody na obecność przeszkód czy symulacja ognia i dymu. Może i mają w planach zrobić klona, albo jakiś niesamowity mix znanych lokacji pod szyldem całkiem nieznanej gry, nie pokazali na tych materiałach jednak pełni swoich możliwości.

        Skomentuj

        1. JanuszJestem
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2019-01-07 09:24

          No ale skoro do zabawy posłużyła mapa z Max Payne (w metrze) to ciężko się spodziewać, że będzie jakaś roślinność co nie? I roślinność nie jest najcięższa do zrobienia tylko zasobożerna. Najcięższe do odwzorowania jest zachowanie wody.