Na topie

Tylko garstka smartfonów dostanie Windows 10 Creators Update

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Systemy operacyjne

Aktualizacja Windows 10 Creators Update trafi tylko do wybranych. Które telefony ją otrzymają?

 • Tylko garstka smartfonów dostanie Windows 10 Creators Update
A A

Mobilny Windows nigdy nie cieszył się szczególnie dużym zainteresowaniem. Od dłuższego czasu jego udziały na rynku systematycznie maleją i coraz głośniej mówi się, że Microsoft nie widzi szans na lepszą przyszłość. Ostatnie plany producenta zdają się to dobitnie potwierdzać.

Okazuje się bowiem, iż aktualizacja Windows 10 Creators Update (duża, ale nie tak imponująca jak w wersji komputerowej) udostępniona zostanie tylko wybranym. Dość powiedzieć, że załapie się na nią wyłącznie 6 telefonów z logo Microsoft. Ich lista wygląda następująco:

Sytuacja nie poprawia się znacząco w momencie, w którym dodamy do tego modele innych producentów. Trudno jednak, aby było inaczej. Nie jest tajemnicą, iż głównym dostawcą smartfonów z Windows 10 jest właśnie Microsoft.

Onotować trzeba jednak, iż aktualizacja Windows 10 Creators Update trafi również na:

 • HP Elite x3
 • Alcatel IDOL 4S
 • Alcatel OneTouch Fierce XL
 • SoftBank 503LV
 • VAIO Phone Biz
 • MouseComputer MADOSMA Q601
 • Trinity NuAns NEO

Łącznie mamy zatem 13 smartfonów. Tym samym sprawdziły się nieoficjalne doniesienia, które jakiś czas temu sugerowały właśnie taki obrót spraw.

Nowych urządzeń brakuje, lista starszych, ale wspieranych szybko się zmniejsza. Trudno w takiej sytuacji zachęcić kogokolwiek do przesiadki na tę platformę. Chyba pora rozejrzeć się za smartfonem, który zastąpi Windows Phone.

Źródło: blogs.windows

Odsłon: 6693 Skomentuj newsa
Komentarze

9

Udostępnij
 1. HardCorak
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2017-04-17 11:14

  dzisiaj liczą się tylko android i ios. Microsoft może i ma tam jakiś w miarę działający system ale z taką ilością aplikacji jaką mają to szkoda na to patrzeć, a ci jeszcze aktualizacji nie chcą dawać tylko wybrane modele...

  Skomentuj

 2. mutissj
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-04-17 11:56

  Chytry zawsze dwa razy traci

  Skomentuj

 3. Jake_24
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-04-17 14:56

  Mam jeszcze Lumię 640XL, ale od dwóch miesięcy korzystam już ze smartfona z androidem. Sprawdzę, jeszcze co tam ta aktualizacja przyniesie, ale nie sądzę, żebym wrócił na Windows Phone.

  Skomentuj

 4. sebger
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-04-17 17:49

  Microsoft tradycyjnie olał użytkowników i odłączył od aktualizacji bardzo dobre telefony, takie jak: lumia 930, lumia 1520.

  Nie ma jednak co się poddawać. Trzeba dołączyć do programu windows insider https://insider.windows.com/ po czym ściągnąć apkę na telefon, gdy ciągle mamy windows 8.1, lub jak już mieliśmy poprzednią wersję dziesiątki, wystarczy ustawić krąg aktualizacji na slow (wolne aktualizacje). Dzięki temu ściągniemy sobie wersję crators update. Obecnie kompilacja numer: 10.0.15063.138. Działa wyśmienicie na lumii 930.

  Skomentuj

  1. wilk323
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2017-04-17 19:41

   Dzięki za radę. Bo an moją, budżetową 535 też sobie darowali łatkę Creators. A szkoda, bo przyjemny telefon za takie pieniądze.

   Swoją drogą, Microsoft byłby na dobrej drodze by zawładnąć rynkiem budżetowym, gdzie zmiótłby lagdroidy z 1 gb ramu. Na wyższych segmentach też by dał radę powalczyć, ale niestety olali sprawę.

   Skomentuj

   1. XaRaDaS
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-04-18 15:27

    To o czym piszesz, to nie wina google lecz producenta telefonu, bo to on zamula cały system ;)

    Skomentuj

 5. misiek12_sdz
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2017-04-18 00:37

  Microsoft zabił system ograniczając krąg modeli z aktualizacją do 10, nie wypuszczając nowych modeli oraz będąc w wielu kwestiach na poziomie pierwszych ios czy androidów. Limitując aktualizacje nawet w ramach jednej wersji daje do zrozumienia że ten system nie żyje i teraz wypełnia tylko te kilka miesięcy wsparcia jakie telefony miały dostać po premierze.
  Smutne jest to że musiałem oddać siostrze mojego starego SGS2, który jest 3 lata starszy od Lumii 630. Nawet na fabrycznym androidzie wszystkie aplikacje działają bez problemu i nie są w jakichś ubogich wersjach jak ich odpowiedniki na windowsie a jeśli ktoś chce to ma paletę custom romów które wnoszą nowe życie w tego smarta nadal.

  Skomentuj

 6. Rhavir
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-04-18 11:40

  A KTÓRY z tych smartfonów zastąpi mi Lumię 950 DUAL SIM ?????

  MUSZĘ mieć DUAL SIM ORAZ Kartę Pamięci - żadne hybrydowe gów......
  Do tego chcę mieć bardzo dobry ekran i aparat.

  I nagle się okazuje, że NIE MA nic na Androidzie. Porazka jakaś - albo fajne sprzętowo telefony bez Dual Sim i Karty pamięci - albo z Dual Sim i karta ale jakieś szroty czy marki z "Biedronki" o słabych parametrach.

  Mam L950DS niecały rok - i mam nadzieję, że za rok - jak będą ją zmieniał to będę miał na co.
  Bo patrząc na obecną ofertę Androida to mam jedno wielkie GUANO - przynajmniej dla mnie.

  Skomentuj

  1. XaRaDaS
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2017-04-18 15:30

   Nawet nie określiłeś wymagań, a smartfonów na andka jest bez liku i to z dual i slotem na kartę. Ale pewnie szukasz w obrębie jednego może dwóch producentów to nie spodziewaj się rewelacji. Powiększ horyzonty i zerknij do innych producentów, a nie tylko M$ i Nokia :D

   Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Psst... Chciałbyś przetestować naszą nową stronę? :)