Na topie

Mówią na to „ACTA 2” [AKT. - dyrektywa została zatrzymana, oto jak głosowano]

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Internet Tematyka: Na Topie

Czy udostępnianie linków powinno być odpłatne, a treści publikowane przez użytkowników sprawdzane przed trafieniem na serwery? Jesteśmy już po głosowaniu w tej sprawie.

 • Mówią na to „ACTA 2” [AKT. - dyrektywa została zatrzymana, oto jak głosowano]
A A

Aktualizacja III, 6 lipca 2018: Wczoraj europarlamentarzyści odrzucili projekt (zagrażającej wolności Internetu) dyrektywy o prawach autorskich w zaproponowanym kształcie i odesłali go do ponownych konsultacji. Jak głosowali przedstawiciele poszczególnych państw, w tym Polski?

Za przyjęciem dyrektywy określanej mianem „ACTA 2” były większości parlamentarzystów z Belgii, Bułgarii, Francji, Węgier, Łotwy, Luksemburga, Malty, Portugalii i Rumunii. Więcej głosów „za” niż „przeciw” oddali także europarlamentarzyści z Cypru i Hiszpanii.

ACTA 2 głosowanie
marc rees/Twitter

Jak widać na powyższym wykresie, jedynie Szwedzi w stu procentach zagłosowali przeciwko. Głosu „za” nie oddał także żaden przedstawiciel naszego kraju, ale trzech się wstrzymało (Bogdan Wenta i Bogdan Zdrojewski z PO oraz Bogusław Liberadzki z SLD), a kolejnych 10 było nieobecnych (Danuta Hübner, Janusz Lewandowski, Julia Pitera, Jarosław Wałęsa, Tadeusz Zwiefka i Jerzy Buzek z PO, Zdzisław Krasnodębski i Ryszard Legutko z PiS, Robert Iwaszkiewicz z WOLNOŚĆ oraz Jacek Saryusz-Wolski).

 

Aktualizacja II, 5 lipca 2018: Dzisiaj odbyło się głosowanie, o którym mówił cały świat – chodzi tutaj wszak o wolność Internetu (bo nawet jeśli założenia są dobre, to skutki mogą być tragiczne). Dobra wiadomość jest taka, że dyrektywa ACTA 2 została zatrzymana przez europarlamentarzystów. 

Nieco mniej pozytywna wiadomość jest taka, że projekt nie został wyrzucony do kosza, a jedynie wycofany na jakiś czas. W najbliższych miesiącach będzie się dyskutować na temat tego, jak można poprawić dyrektywę, a następnie (prawdopodobnie we wrześniu) odbędzie się ponowne głosowanie.

Zdania na temat dyrektywy o prawach autorskich były mocno podzielone – „za” głosowało 278 europarlamentarzystów, „przeciw” zaś 318. Polscy przedstawiciele byli w tej drugiej grupie. 

 

Aktualizacja, 20 czerwca 2018: ACTA II jest coraz bliżej stania się faktem. Reprezentująca Europejską Partię Piratów (i przekazująca na bieżąco niepokojące doniesienia z Parlamentu Europejskiego) Julia Reda poinformowała za pośrednictwem Twittera, że „Artykuł 13” został wstępnie przegłosowany stosunkiem 15:10, a „Artykuł 11” – 13:12. Jeden i drugi dotyczy prawa autorskiego, a w rzeczywistości zagraża wolnemu Internetowi.

„Artykuł 13” to propozycja wprowadzenia prawa, ostatecznie mogącego prowadzić do ocenzurowania Internetu. Każdy wydawca będzie bowiem odpowiadał za treści publikowane przez jego użytkowników (np. w komentarzach), więc by unikać kar, odgórna moderacja może stać się standardem. Filtry mogą na przykład blokować memy i jest to właściwie najmniejszy problem.

„Artykuł 11” dotyczy natomiast wprowadzenia podatku od linków dla twórców, czyli konieczności uiszczania opłat za udostępnianie odnośników do artykułów chronionych prawem autorskim. To, czy te artykuły rzeczywiście zostaną zaakceptowane, pokaże plenarne głosowanie w Parlamencie Europejskim, które odbędzie się już niedługo.

 

News, 1 czerwca 2018: Nie było o tym zbyt głośno, a negatywne konsekwencje mogą być olbrzymie. Niedawno państwa członkowskie Unii Europejskiej przedstawiły swoje stanowiska w dwóch ważnych sprawach: podatku od linków oraz tzw. maszyn cenzorskich (choć tutaj wymagane jest wyjaśnienie) w Internecie. Polscy reprezentanci są sceptyczni co do tego pierwszego, ale zgadzają się na głosowanie nad projektem zakładającym wprowadzenie tych drugich w niezmienionej wersji.

„Podatek od linków” ma polegać na tym, że każdy serwis internetowy będzie musiał płacić za możliwość udostępnienia linku (wraz z nagłówkiem/fragmentem artykułu lub zdjęciem) do innego miejsca w sieci.

„Maszyny cenzorskie” mają zaś zmieniać sposób moderowania treści publikowanych przez użytkowników. Zamiast reagować na zgłoszenia, portale (ręcznie lub programowo) będą musiały sprawdzać treści przed ich publikacją, aby uniknąć kar. Mowa przede wszystkim o komentarzach, w których mogłyby pojawić się linki i fragmenty innych artykułów (ponieważ też w całej tej sprawie chodzi o prawo autorskie). 

Wprowadzenie „podatku od linków” będzie drastyczną zmianą prawa cytatu. Najbardziej ucierpią na tym wyszukiwarki i agregatory (a może raczej ich użytkownicy). Filtrowanie treści (mające na celu wykrywanie materiałów naruszających prawo autorskie) jest zaś niebezpieczne z tego względu, że stwarza ogromne pole do naruszeń i szerzenia propagandy, a wkonsekwencji może doprowadzić do częściowej cenzury. 

EU prawo autorskie 
Stanowisko poszczególnych krajów do najnowszych propozycji UE. (Julia Reda).

Oficjalne głosowanie w Parlamencie Europejskim odbędzie się w dniach 20-21 czerwca. Wcześniej mówiło się, że polscy reprezentanci zagłosują przeciwko, ale przygotowywane są zmodyfikowane propozycje i nie wiadomo, jak będzie, tym bardziej że najwyraźniej ta dotycząca narzędzi cenzorskich spotkała się z ciepłym przyjęciem.

Źródło: Julia Reda, Save Your Internet. Ilustracja: OpenClipart-Vectors/Pixabay (CC0)

Odsłon: 19389 Skomentuj newsa
Komentarze

61

Udostępnij
 1. DreamerDream
  Oceń komentarz:

  27    

  Opublikowano: 2018-06-01 15:27

  Co na to Polska? To co zwykle, podąży za Europą bo jakże by inaczej.


  BTW. Podatek od linków to najgłupsza rzecz jaką słyszałem w 2018 roku i chyba ciężko to będzie przebić.

  Skomentuj Historia edycji

  1. KENJI512
   Oceń komentarz:

   21    

   Opublikowano: 2018-06-01 15:57

   Pomysł bardzo dobry - nikt nie będzie już umieszczał linków do stron, sieć stanie się coraz bardziej siecią zamkniętą, gdzie użytkownicy korzystają tylko ze znanych, konkretnych stron (np. Onet, WP), które mogą służyć umieszczaniom treści "faworyzowanych".

   Zwiększenie kontroli nad obywatelem coraz bardziej.

   Skomentuj

  2. musslik
   Oceń komentarz:

   -15    

   Opublikowano: 2018-06-01 23:31

   Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

   Jakaś "oczyszczalnia" by się przydała co by te szambo zwane internetem oczyścić bo jako idea internet słuszny jest, tylko jak zwykle ludzie wszytko zepsuli :)

   Skomentuj

   1. BariGT
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2018-06-02 10:01

    Odlacz sie od internetu i po problemie. Dlaczego chcesz na sile uszczesliwiac innych?

    Skomentuj

    1. musslik
     Oceń komentarz:

     -12    

     Opublikowano: 2018-06-04 14:12

     Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

     Bo w konsekwencji za jakiś czas wszyscy mogą być ofiarami beztroskiego internetu :) (np jak wybuchnie pandemia przez antyczepionkowców)

     Skomentuj

     1. Chiny_X
      Oceń komentarz:

      -16    

      Opublikowano: 2018-06-20 13:51

      Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

      Jak by ci dziecko dostało jakiegoś syfa od szczepionki to byś inaczej gadał...

      Skomentuj

     2. owatanka
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2018-07-05 15:48

      @Chiny_X jak ci dzieciak sie przekreci to dopiero bedzie zal ze nie zaszczepiles go dmuchaj na zimne to sie z reka w nocniku twoje dzieci nie obudza szczepionka nie zaszkodzi.

      Skomentuj

     3. benzene
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2018-06-20 14:07

      To antyszczepionkowcom zabrałbyś możliwość wypowiadania się?

      Skomentuj

     4. Foxy the Pirate
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2018-06-20 14:39

      Ja bym antyszczepionkowcom kupił elementarz pierwszoklasisty.

      Skomentuj Historia edycji

     5. Satanski
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-06-20 20:00

      Przez takich krótkowzrocznych matołów, staniemy się w końcu niewolnikami w każdym aspekcie.

      Skomentuj

     6. musslik
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-06-24 14:57

      Już jesteśmy geniuszu :)

      Skomentuj

     7. owatanka
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2018-07-05 15:50

      heh plaska ziemia antyszczepionkowcy i co jeszcze moze zakazac uzywania mydla w szpitalach to dopiero ludzkosc wroci do dlugosci zycia srednio 30 lat...

      Skomentuj

     8. Satanski
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2018-07-05 19:24

      Jak widać, może być jeszcze gorzej, geniuszu :-)

      Skomentuj

     9. Bilard
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2018-07-05 20:25

      Ja tu widzę błąd w rozumowaniu. Ci ludzie nie są przeciwni szczepieniom tylko brakiem informacji odnośnie ich aplikowania dziecku. Chcą dostać ulotkę i informację o efektach ubocznych. Nie są przeciwni szczepionką a chcą mieć wybór gdy ktoś chce kłóć ich dziecko jak nie podają żadnych szczegółów tylko że mówią "bo tak trzeba bo minister każe". Nie mam dzieci ale rozumiem ten tok rozumowania. Nie rozumiem tylko tej nagonki że to "antyszczepionkowcy" a w zasadzie chcą tylko informacji i możliwości wyboru.

      Skomentuj

     10. taki_jeden
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-07-06 09:45

      A Ty szczepiony czy nie? Bo tyle błędów żeś narobił, że chyba Tobie wszczepili analfabetyzm.

      Gdyby chodziło o brak dostatecznej informacji to nie byłby to ruch antyszczepionkowy a przeciwko dezinformacji lub braku informacji. Ludzie nie chcą szczepić swoich dzieci, bo się boją zmyślonych powikłań. Gość, który rozprzestrzenił informację, że szczepionki mogą powodować autyzm: został opłacony, zrobił badania na 12 dzieciach, wysnuł oczekiwane wnioski, że ze względu na szczepienia jest ileś tam procent większe prawdopodobieństwo na autyzm, a na koniec (niestety po tym jak się smród już rozszedł) został pozbawiony licencji za wypuszczenia takich informacji.

      Większość ludzi nie ma kompletnie pojęcia o co chodzi. Jedyne co im w głowie huczy z mediów to, że szczepionki powodują autyzm. Gdzie zapytane czym jest autyzm, nie znają odpowiedzi. Ale na pewno to coś złego, bo w mediach o tym mówią. Tak więc, ruch antyszczepionkowy nawet jeśli w swoich założeniach miałby na celu poprawę przekazywania informacji na temat szczepionek, to zdecydowanie nie tędy droga. Poza tym i tak większość ludzi nie zrozumie tych informacji albo ostatecznie jak zobaczą pare stron tekstu to i tak tego nie przeczytają. Czytasz ulotki leków jak Ci lekarz przepisze? Zdecydowana większość bierze to co lekarz kazał i tyle ile kazał i nawet nie zajrzy jakie mogą być efekty uboczne.

      Skomentuj

  3. 3ndriu
   Oceń komentarz:

   5    

   Opublikowano: 2018-06-02 10:09

   Masz za mało wiary w kreatywność ludzką. Zaprawdę, zaprawdę powiadam Wam, rok długo trwa, a głupota ludzka wielka jest.

   Skomentuj

  4. Michał 06
   Oceń komentarz:

   -5    

   Opublikowano: 2018-06-03 00:10

   Unia europejska to ruch komunistyczny w pełnym natarciu, tyle tylko że postępuje według innej strategii , my poznaliśmy strategię bolszewicką która się składała z trzech elementów : gwałtownej zmiany stosunków własnościowych, masowego terroru i masowego duraczenia, lecz okazała się nieefektywna więc współcześni przywódcy ruchu komunistycznego objęli strategię inną tzw "drogę przez instytucje" której zadaniem jest objęcie sfery ludzkiej świadomości i kultury w związku z tym na plan pierwszy wysuwa się masowe duraczenie (czyli to co mamy teraz w mediach) a narzędzia terroru są stworzone ale niestosowane w skali masowej a stosunki własnościowe zmienią się same przez się.

   Skomentuj

   1. benzene
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2018-06-20 14:09

    Chłopie, może warto dodać, że to nie są Twoje słowa tylko S.Michalkiewicza.

    Skomentuj

    1. Foxy the Pirate
     Oceń komentarz:

     6    

     Opublikowano: 2018-06-20 14:40

     Może warto zauważyć, że koleś ma 06 w nicku.

     Skomentuj

  5. BrumBrumBrum
   Oceń komentarz:

   -1    

   Opublikowano: 2018-07-06 12:18

   polska od lat ma polityków idiotów. chciałbym widzieć listę polityków PL i oddane przez nich głosy.

   Skomentuj

 2. Krzysiak_PL_GDA
  Oceń komentarz:

  25    

  Opublikowano: 2018-06-01 15:34

  Jak to było

  Unia Europejska zaniepokojona jest stanem wolności i demokracji w Polsce

  Skomentuj

 3. KENJI512
  Oceń komentarz:

  25    

  Opublikowano: 2018-06-01 15:38

  Wypad z tym z Polski!!! My sobie z propagandą potrafimy radzić, prędzej z tej Unii wyjdziemy, niż nam kolejne ACTA wprowadzą.

  I nie przekonają nas propagandowe treści, żadne "biedni uchodźcy" i inne beznadziejne makrelowe pomysły!

  Skomentuj

  1. musslik
   Oceń komentarz:

   -7    

   Opublikowano: 2018-06-01 23:37

   Nie radzimy sobie, Ruskie sieją ferment w naszych internetach a ten durny naród się z tego cieszy :)

   Skomentuj

  2. putout
   Oceń komentarz:

   10    

   Opublikowano: 2018-06-02 00:16

   Polacy radzą sobie z propagandą? toś dowalił. polski internet to taki śmietnik że się w głowie nie mieści

   Skomentuj

   1. KENJI512
    Oceń komentarz:

    7    

    Opublikowano: 2018-06-02 14:17

    Ale jednak jesteś w stanie ją rozpoznać i ją wskazać? To o czymś świadczy - że jej nie łykasz. To miałem na myśli, my jesteśmy przeczuleni na tym punkcie :)

    Oczywiście zawsze się trafi element łykający TVP info i podobne, pójdzie walczyć o krzyż itd.

    Skomentuj

    1. rulax
     Oceń komentarz:

     4    

     Opublikowano: 2018-06-04 16:58

     Bo mamy za sobą kilkadziesiąt lat doświadczenia z komuną. Niektórzy jeszcze pamietają, że media kłamią. Ale już taki np. Niemiec, Szwed łyka wszystko jak pelikan. Inwigilacja i propaganda lvl zaawansowany. Niedługo będzie jak w Korei Pn. : dostaniesz rządowe radyjko którego nie będziesz mógł wyłączyć ;)

     Skomentuj

 4. PROCTON
  Oceń komentarz:

  6    

  Opublikowano: 2018-06-01 15:47

  Niech ta całą unia już pier***nie

  Skomentuj

 5. blebleble
  Oceń komentarz:

  10    

  Opublikowano: 2018-06-01 16:10

  Trzeba się będzie przesiąść na Tora.

  Skomentuj

  1. Kenjiro
   Oceń komentarz:

   3    

   Opublikowano: 2018-06-01 16:20

   W sumie to się nawet cieszę. Gdy zajdzie konieczność, więcej internautów zacznie korzystać z TORa (w tym niektóre rozwiązania będą banalne do instalacji i użycia) i ukrytych w nim witryn, i zanim się ludzie obejrzą, większość wartościowej komunikacji będzie tylko na TORze, a poza nim będą tylko oficjalne martwe witryny...

   Skomentuj

   1. Kenjiro
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-06-01 16:22

    PS. Zupełnie abstrahuję od możliwości technicznych, choćby newsów (NNTP), forów internetowych czy prywatnych blogów z komentarzami. Przecież nikt nie będzie przeglądać wiadomości swoich użytkowników, bo by czasu i pieniędzy nie starczyło...

    Skomentuj

    1. ElFi_
     Oceń komentarz:

     8    

     Opublikowano: 2018-06-01 20:27

     A to całe AI to myślisz że po co rozwijają?

     Skomentuj

   2. adivxv5
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-06-20 12:32

    Z czasem ,za użytkowanie zakazanych sieci internetowych też będzie kara ale to kolejny krok upodlenia ludzi przez lewackich oszołomów unijnych. Działających na zamówienie korporacji i innych stowarzyszeń mających wpływ na politykę całego świata.

    Skomentuj

  2. gormar
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-06-01 19:11

   Ale co w tym przypadku da tobie przejście na sieć Tor? I tak twojego komentarza nie opublikują, a za hiperłącza i tak ktoś zapłaci, aby później odbić sobie większą ilością reklam.

   Skomentuj

 6. JSTMB
  Oceń komentarz:

  9    

  Opublikowano: 2018-06-01 16:29

  Będzie pewnie tak jak z acta, pojawi się tsunami protestujących, na ulice zaczną wychodzić i na końcu zesrają się a nie ocenzurują internet

  Skomentuj

  1. marcol
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2018-06-20 17:45

   Oby tak było

   Skomentuj

  1. gormar
   Oceń komentarz:

   16    

   Opublikowano: 2018-06-01 19:12

   Zgadzam się, do tego powinny pozostać jedynie strony parafii i kółek różańcowych xD.

   Skomentuj

  2. czikita90
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-06-20 18:40

   Litości nie wyczuliście sarkazmu w tej wypowiedzi skąd te minusy

   Skomentuj

  3. digitmaster
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-06-21 08:47

   pfff... i tak europejskie datacenter są coraz mniej opłacalne względem tych spoza UE. Co za problem przenieść zawartość do innego hostingu spoza UE? Może UE zablokuje ruch przez niekoszerne pule ip? Im większa kontrola tym więcej ruchów w drugim obiegu. Zablokują? VPS z nielimitowanym transferem na 10GbE w Azji kosztuje 20$ na rok. Można na tym postawić VPN dla 20 ludzi bez ubytku wydajnościowego, tylko ping trochę wyższy będzie.

   Skomentuj

 7. Kris194
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2018-06-02 07:22

  Dlaczego o przyszłości czegoś tak ważnego jak internet decydują jak zwykle ludzie, którzy go kompletnie nie rozumieją?

  Skomentuj

 8. xxxpavlo
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2018-06-02 07:31

  Internet to śmietnik ale właśnie dla tego jest tak dobry, bo jest w nim wszystko, treści i gów... i wartościowe, cenzurowanie internetu go zniszczy, internet się podzieli. Siła internetu jest w jego wolności....
  Jak widać bruksela bardziej jak dawniej moskwa chce przejąc kontrolę nad obywatelami.

  Skomentuj

 9. takewon
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2018-06-02 09:04

  Kim Dotcom, gdzie jest ten twój wolny internet?? Chyba powoli na niego już czas, w dobie tej wszechobecnej cenzury...

  Skomentuj

 10. BariGT
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2018-06-02 10:06

  O przyszlosci internetu w Europie decyduja ludzie z ktorch 80% nie daloby rady podlaczyc sobie myszki do komputera. Myslicie, ze w sprawie "uchodzcow" czy gospodarki to wyglada lepiej?

  Skomentuj

 11. Lukasxxz
  Oceń komentarz:

  -1    

  Opublikowano: 2018-06-02 12:10

  UE powinna zmienić kolor flagi z niebieskiego na czerwony, bo w tym kierunku zmierza.

  Skomentuj

  1. Michał 06
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2018-06-03 00:23

   A co do tej cenzury to właśnie krępowana jest nasza swoboda ekspresji, narzędzia "cenzorskie" będą miały za zadanie sprawdzanie treści pod względem "Poprawności politycznej i mowy nienawiści" poprawność polityczna dąży do namnażania tematów tabu których zazwyczaj nie można poruszać albo wolno je poruszać ale tylko niektórym ,a mowa nienawiści to każda krytyka która nam się nie podoba , jednym słowem komunizm

   Skomentuj

 12. Mizuiro
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-06-20 12:40

  Kolejny krok to kara więzienia za stosowanie adblocka.

  Skomentuj

 13. xbk123
  Oceń komentarz:

  -1    

  Opublikowano: 2018-06-20 15:30

  Ten art 11 wydaje mi się, że ma sens. Widzę to tak, że ktoś się napracuje np. nad długim tekstem/poradnikiem i umieści na swojej stronie, a wszyscy linkują to później zerowym nakładem pracy na swoich stronach. Zrozumiałe, że twórcy mało to się będzie podobać bo traci na tym, a oni generują sobie ruch na stronie jego kosztem.

  Art 12... już taki niejednoznaczny trochę. Tak przy okazji wszyscy płaczą jakby ich niewolili, śmiać się chce. Ludzie mają dzisiaj od groma wolności, chyba ślepi tylko są żeby to zauważyć. Wiesza się psy na UE, a na własnym podwórku mamy karanie za obrazę uczuć religijnych (Doda została skazana). Ja jestem niewierzący, czemu krępuje się moją wolność i straszy więzieniem za śmianie się z zabobonów? Jeżeli ktoś mówi, że chce pełną wolność to trzeba zezwolić i na obchodzenie urodzin Hitlera i na teksty rasistowskie, antysemickie itd. Pełna wolność to niebezpieczna utopia moim zdaniem. Odpowiedzialni ludzie to wiedzą i godzą się na jej ograniczenie.

  Skomentuj

  1. HomeAudio
   Oceń komentarz:

   3    

   Opublikowano: 2018-06-20 16:05

   "ktoś się napracuje np. nad długim tekstem/poradnikiem i umieści na swojej stronie, a wszyscy linkują to później zerowym nakładem pracy"

   No i co w tym złego że ktoś promuje Twój artykuł? Ja myślę że każdy twórca treści chciał by aby ludzie jak najczęściej wrzucali linki do jego artykułów - wtedy taki artykuł dotrze do największej ilości odbiorców a i ruch na linkowanej stronie wzrośnie. To jest chyba jedna z metod pozycjonowania stron?

   Skomentuj

   1. xbk123
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-06-20 16:08

    Masz rację, źle to zrozumiałem.

    Skomentuj

  2. BariGT
   Oceń komentarz:

   -1    

   Opublikowano: 2018-07-05 20:28

   Wniosek?

   Jak napracujesz się jak nad tekstem to zamknij go w sejfie zamiast wrzucac do netu. dla pewności zaraz po napisaniu skasuj.

   Skomentuj

   1. taki_jeden
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-07-06 09:56

    No nie do końca. Myślę, że trochę racji ma tylko źle to ujął.

    Podam to na innym przykładzie. Ile razy wchodziłeś w źródła na Wikipedii albo np nawet źródła artykułów z Benchmarka? Otóż taki problem jak napisał może faktycznie dotykać małych (zasięgiem) twórców, gdy Ci będą cytowani przez większe media. Duży i tak ma duże zasięgi, a dzięki zbieraniu informacji z wielu innych (często mniejszych) źródeł w większości wyczerpuje temat i podaje tyle informacji, że czytelnik nie ma potrzeby odwiedzin tego małego.

    Aczkolwiek tu wszystko się rozchodzi jak dziennikarz dużej poczytnej gazety czy portalu użyje źródeł. Czy wspomni o nich tylko gdzieś w stopce. Czy da link do pełnego artykułu. Czy choćby jednym zdaniem zachęci do odwiedzin.

    Fajnie być cytowanym przez większych od siebie, ale nie zawsze się to przekłada na jakikolwiek zysk.

    Skomentuj

 14. PITUCH1
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2018-06-20 17:23

  a ja zaprawdę powiadam wam , nadejdzie dzien sadu, zgada sie pare osob i wy......łączy net na tydzień. i zacznie sie APOKALIPSA !
  bo nie ma jak samemu sobie w stopę strzelać :)

  Skomentuj

 15. marcol
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2018-06-20 17:42

  NWO ciąg dalszy

  Skomentuj

 16. derunim
  Oceń komentarz:

  -1    

  Opublikowano: 2018-06-23 21:50

  EU to twór globalistycznych komuchów.
  Jak ludzie się nie obudzą, to czeka nas nowy gułag. Tzn. NWO.
  Manifest z Ventotent:

  https://www.racjonalista.pl/kk.php/s,10109

  Skomentuj

 17. Eryk333
  Oceń komentarz:

  -1    

  Opublikowano: 2018-06-26 16:45

  UE to porażka po całości jej przepisy są absurdalne jeszcze niech wprowadzą podatek od oddychania i ile kroków się w danym dniu zrobiło.

  Skomentuj

  1. Bartek111
   Oceń komentarz:

   2    

   Opublikowano: 2018-06-26 23:14

   Nie podpowiadaj im.

   Skomentuj

 18. Eryk333
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2018-06-26 16:48

  A i jeszcze dodam że dla wszystkich państw było by lepiej gdyby ta instytucja pod nazwą UE upadła wszyscy byli by szczęśliwi :).

  Skomentuj

 19. Łotr1
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2018-06-27 09:30

  Generalnie sprowadza się to do tego, by płacić nierobom rzekomo chroniącym prawa autorskie.

  Skomentuj

 20. tomto
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2018-07-06 14:50

  "Jacek Syriusz-Wolski", a czy ten Pan nie nazywa się przypadkiem Jacek Saryusz-Wolski

  Skomentuj

  1. Wojciech Kulik
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-07-06 15:17

   Tak, mój błąd - dzięki, poprawione.

   Skomentuj

   1. Satanski
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-07-06 15:46

    Za dużo Harrego Pottera. Potem mylą się nazwiska i obraca człowiekiem, jak wskazówkami zegara

    Skomentuj

 21. kosiarz007
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2018-07-08 22:13

  Jak to niektórych nie było na głosowaniu? A gdzie byli?

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!