Komputery

Aktualizacja do Windows 10 dostępna dla użytkowników Windows 7

opublikowano przez Kamil Zych w dniu 2014-10-09

Użytkownicy systemu Windows 7 mogą bez kombinowania uaktualnić swój system do najnowszej wersji testowej systemu Windows 10.

W zeszłym tygodniu dla użytkowników Windows 8 i 8.1 Microsoft przygotował możliwość wypróbowania systemu Windows 10 Technical Preview. Teraz taką możliwość uzyskali również użytkownicy systemu Windows 7.

Do tej pory użytkownicy popularnej „siódemki” by zapoznać się z  Technical Preview zmuszeni byli do pobierania systemu w postaci obrazu płyty ISO, który należało wypalić i zainstalować. Teraz Technical Preview może zostać pobrany przez posiadacza systemu Windows 7 poprzez system aktualizacji, po dołączeniu do programu Windows Insider, dzięki któremu Microsoft zbiera opinie o najnowszym oprogramowaniu. Możliwość takiego uaktualnienia pojawia się niezależnie od tego, czy używany jest tryb aktualizacji automatycznych czy ręcznych. W obu przypadkach może ona zostać przyjęta lub odrzucona.

Sposób instalacji systemu przez usługę Windows Update jest dość ciekawą propozycją ze strony Microsoftu. Czyżby gigant z Redmond chciał zastosować w przypadku kolejnej odsłony oprogramowania nowy system dystrybucji? Jaka jest wasza opinia na ten temat? 

Źródło: WinBeta

marketplace

Komentarze

35
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Można potem bezproblemowo wrócić do siódemki ?
  Zaloguj się
  19
 • avatar
  Instalował ktoś już to ? Czy ten "Technical Preview" jest bardzo Previev... ?
  Zaloguj się
 • avatar
  Jedni mają co rok fifę, drudzy system....

  Torrentowcy będą zachwyceni, inni niekoniecznie

  Pozdrawiam
  Ta inna
 • avatar
  Słyszalem, że w regulaminie jest napisane, że zgadzamy się na udostepnienie wszystkich swoich plikow, prywatnych danych, przechwytywane są znaki z klawiatury. Ja bym nie instalował. Na wszelki wypadek.
  Zaloguj się
 • avatar
  ja sobie tradycyjnie ściągnąłem ISO i postawiłem to pod vmware na wirtualce. nie będę paskudził głównego systemu przecież. pod VMware ustawiłem konfigurację maszyny jak dla windows 8. instalka poszła bez większego problemu.

  wygląda dobrze.z 7 na 10 mógłbym się nawet przesiąść, bo 8/8.1 to po prostu masakra jeśli chodzi o pulpit. też tego używam, na innym kompie.

  jak na razie nie wiadomo jaki będzie model sprzedaży. jeśli jak do tej pory licencjonowanie box/oem, to ok. ale jeśli zrobią coś takiego jak w programach antywirusowych, to tragedia. przy okazji przypomnę, że licencjonowanie niektórych programów łamie prawa konsumenckie, i jest niezgodna z prawem autorskim. stanowi ono, że: 1) klient końcowy nabywa egzemplarz, i tyle. w związku z tym kontrowersyjne są ograniczenia w zakresie odsprzedaży co jest nakładane na dystrybucje elektroniczne. Trybunał Europejski takie coś zakwestionował. Druga sprawa, czasowe ograniczenie użytkowania oprogramowania. Ograniczenie wsparcia, np. o poprawki, ok. ale użytkowania? Dla egzemplarza który wg. wyroku TE niczym się nie różni od fizycznego nośnika? Często ma to miejsce dla programów antywirusowych. Kontrowersyjne to jest np. w przypadku usługi web, skojarzonej z prawem do użytkowania programu stacjonarnego, np. office360.

  mam nadzieję że ta choroba ominie windows10, ale to już zależy od MS.
  Btw. MS na Xbox360 dawał gwarancję 1rok w Polsce. Okazało się to niezgodne z prawem, i klienci bez problemu wygrywali sprawy w sądzie, po czym MS łaskawie zmienił politykę. Moja konsola zepsuła się przed upływem roku, ale miałem przeboje aby skutecznie ją wysłać do naprawy.

  Opisuję to wszystko wyłącznie, aby zwrócić uwagę na nieprzewidywalność działań wielkich firm, MS jakimś wyjątkiem tu nie jest. Mam tylko nadzieję, że MS zapewni jakiś dłuższy żywot dla Win10, coś na miarę WinXP. Oraz nie będzie uzależniał wsparcia, poprawek czy założenia konta w systemie od rejestracji na jakimś WWW microsoftu. Takie działania z punktu widzenia firm są nieakceptowalne, przez większość świadomych użytkowników ledwie tolerowane.
  Zaloguj się
 • avatar
  Gdyby mi za to zapłacili, to może bym zainstalował i oczywiście ekstra, za każdy dzień używania.
  Taki mam stosunek do nowego Service Pack'a Microsoftu :]

  PS: Tym którzy zmierzają instalować, radze zapoznać się z licencja - raczej nie używałbym tego jako podstawowy system i podpinał do niego dysków z prywatnymi danymi.
  Zaloguj się
 • avatar
  Świetny pomysł byt zarobić $$$ i pozbyć się porządnego systemu.
 • avatar
  Działa całkiem dobrze, można porównywać z ubuntu, co do dopracowania (przynajmniej na moim laptopie) czyli touchpad nie do końca prawidłowo działa. Nowy start całkiem fajny, można używać aplikacji metro na pulpicie, pomniejszać je. Szybki i stabilny.
 • avatar
  W jaki sposób pobrać aktualizację przez Windows Update ja takowej nie widzę. Musiałem pobierać ISO, było to dzień po konferencji Microsoftu. Teraz zaglądam do Windows Update i nic. Mam Windows 8.1
  Zaloguj się
 • avatar
  Od kiedy będzie dostępne do pobrania przez update?
 • avatar
  Co do ankiety dodałbym:

  *Mam nadzieję, że tak.
 • avatar
  w sondzie żadna odpowiedź nie jest moja.
 • avatar
  U mnie w 8.1 nie pokazuje się nic w WU... Chyba że trzeba mieć wersję ENG systemu...
 • avatar
  Już ściągnąłem W10 (z DreamSpark dla studentów), trzeba będzie zainstalować, ale chyba poczekam do końca miesiąca.
  Zaloguj się
  -2
 • avatar
  Ma ktoś kartę z DX12 bo chciałem zobaczyć jak to działa na nowym "systemie"? I czy to już 128bit jak obiecywali?
  Zaloguj się
  -5
 • avatar
  podobno win10 dodatkowo bedzie wymagał utworzenia konta microsoft i abonamentu co miesiac, jezeli to prawda to nie strzał w kolano tylko miedzy oczy dla tego krwiopijcy
  Zaloguj się
  -6