Na topie

Używasz Open Source? Wg. RIAA to piractwo!

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Oprogramowanie

Kategoria: Oprogramowanie

Korzystasz z oprogramowania Open Source? Według Intellectual Property Alliance (IIPA) organizacji zrzeszającej m.in. RIAA i MPAA jesteś... piratem!

Wspomniana już wyżej organizacja wpadła ostatnio na bardzo kontrowersyjny pomysł. Jak się zapewne domyślacie, IIPA postuluje za uznaniem oprogramowania Open Source nielegalnym. Z punktu widzenia normalnego zdrowego na umyśle człowieka postawienie znaku równości pomiędzy otwartym oprogramowaniem a piractwem jest karygodne.

Organizacja wykorzystując swoje ogromne wpływy stara się lobbować za uznaniem otwartego oprogramowania (Open Source) za nielegalne, co by mogło oznaczać likwidację społeczności Open Source oraz koniec z darmowymi odpowiednikami płatnego oprogramowania.

AA

Organizacja IIPA stara się również napędzać działania mające na celu wypisanie państw tj. Indie, Brazylia czy Indonezja masowo wykorzystujących wolne oprogramowanie w instytucjach publicznych do tzw. amerykańskiego raportu "Special 301". A jest to nic innego jak lista państw które swoją działalnością zagrażają gospodarce Stanów Zjednoczonych. Kraj który znajdzie się w raporcie, może zostać objęty różnego rodzaju sankcjami gospodarczymi nałożonymi przez amerykańską agencję ds. handlu.

Jedynymi argumentami które przekazuje w swoich działaniach IIPA jest twierdzenie, że oprogramowanie Open Source zmniejsza konkurencyjność oraz łamie szeroko pojętą własność intelektualną.

Cóż na ten temat sądzić ma zwykły szary człowiek? Zapewne to, że ogólnoświatowy kryzys dotknął również wielkie organizację, które w dobie powiększającej się popularności wolnego oprogramowania, dążą za wszelką cenę do jego delegalizacji a tym samym do przejęcia jego użytkowników i tym samym zwiększenia swoich dochodów. Ciekawe co na ten temat sądzą europejskie kraje coraz szerzej wprowadzające otwarte oprogramowanie.

Źródło: OSnews

Odsłon: 34593 Skomentuj newsa
Komentarze

117

Udostępnij
  1. Warmonger
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2010-02-26 19:58

    Twierdzę, że za bycie idiotą również powinny być pobierane opłaty. Wówczas wyżej wymieniona organizacja zniknęłaby znacznie szybciej, niż oprogramowanie open-source.

    Skomentuj

    1. Wyspa
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2010-02-27 09:45

      buhahaha dobre! :)

      Skomentuj

    2. Darxis
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2010-02-27 10:51

      :)

      Skomentuj

  2. FeniksLT
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2010-02-26 20:00

    według riaa włączając tylko przeglądarke już sie jest piratem ;p

    Skomentuj

  3. Bruce
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2010-02-26 20:35

    Granice absurdu zostaly przekroczone.
    Amerykanow nigdy nie mialem za ludzi madrych ale teraz to juz przesada.
    Totalny debilizm w najczystszej postaci.

    Skomentuj

    1. Woland
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2010-02-27 11:49

      W tej sprawie nie chodzi o to czy ktoś jest głupi czy nie, tylko o pieniądze (na co zresztą zwraca uwagę autor newsa).

      Skomentuj

  4. R2rrO
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2010-02-26 20:40

    Przecież to mafia nastawiona na ściąganie haraczy :]

    Skomentuj

  5. Atak_Snajpera
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2010-02-26 20:42

    Czyli co jak napisze sobie programik i udostępnie źródła to jestem piratem? HAhaahahahah. Czy oni wogule używają mózgu? Te gównianie RIAA powinno być zbanowane za próby ograniczania swobód obywatelskich!

    Skomentuj

    1. Pakryszkin
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2010-02-26 20:58

      "Czy oni wogule używają mózgu?"

      Dwa błędy w jednym wyrazie...
      http://so.pwn.pl/zasady.php?id=629475

      Skomentuj

      1. Atak_Snajpera
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2010-02-26 21:52

        aj ale siara :)

        Skomentuj

    2. moorell
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2010-03-01 23:24

      Pal licho takich ludków jak my, pomyśl o takich graczach jak Sun (Oracle), Google, RedHat, Novell itd. itp. Nie chce mi się wymieniać tutaj więcej bo by miejsca nie starczyło. Jeśli pobierając i używając stajemy się piratami to kim stają się te firmy? Założę się, że nawet Microsoft dałoby się oskarżyć o piractwo, czy skłanianie do piractwa.
      Co więcej, jak pokazuje RedHat i wiele innych firm, na open source też da się zarabiać, trzeba tylko chcieć. I znów, ciężko zliczyć przykłady.

      Do tego należy doliczyć wszystkie "free" specyfikacje, takie jak np. IP, TCP, NNTP, FTP, TLS/SSL i jeszcze wiele, wiele innych, które w dzisiejszych czasach są PODSTAWĄ Internetu i związanego z nim biznesu. Są free, i tak open jak tylko być mogą - czy też są pirackie?

      A tak na marginesie: czy wiecie, że serwer AAP używa Apache a RIAA używa Apache i PHP? (informacja sprawdzona osobiście) Obie organizacje są członkami IIPA. Ciekawe na czym stoi ich serwer...

      Bezczelność IIPA jest powalająca.

      Skomentuj

  6. jogurt12
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-02-26 20:56

    Ktoś tu kompletnie skretyniał ;)
    Jeśli mówimy tu o kryzysie, to chyba umysłowym u tych geniuszy z IIPA.

    Skomentuj

  7. Hubert Pawłowski
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-02-26 20:56

    Tonący BRZYDKO się chwyta... czytając newsa pomyślałem, że mamy 1 kwietnia. Może członkowie wspomnianych organizacji powinni spróbować zmienić prochy na trochę lżejsze, obecne najwyraźniej im szkodzą. Od wielu lat używam OpenOffice, nie wspominając o GIMPie, Firefoxie, Thunderbirdzie itd. Cóż, jestem piratem. Brak mi tylko przepaski na oko i haka zamiast ręki.

    Skomentuj

  8. aello
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-02-26 21:00

    Czyli jak ściągne linuxa to jestem gorszy od tych co ściągną jakąś piracką gre bo linux ma dość sporo oprogramowania w standardzie i do tego sam system jest open source, a gra jest tylko jedna i nie pirace na taką skale...

    International Idiots Property Alliance

    Skomentuj

  9. fcent991
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-02-26 21:01

    Moją opinie na ten temat wyrażę jednym wyrazem - Powiesić!

    Skomentuj

  10. mgkiler
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2010-02-26 21:14

    Jestem przeciw, ale troche ich rozumiem.

    Wyobrazcie sobie ze macie firme. Placicie 3000-6000zl na 1 programiste. 8-15 programistow pracuje przez dwa lata.
    Kupe kasy wlozyliscie w jakis produkt. A tu nagle jacys programisci pasjonaci zyjacy ze zbierania puszek wydaja podobny soft za free :)

    Skomentuj

    1. BariGT
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2010-02-26 22:48

      Więc jako że jest wolny rynek i ogólnie pojęta wolność masz kilka opcji:

      - znaleźć tańszych informatyków
      - robić lepsze programy
      - taniej je sprzedawać
      - zająć się hodowlą jedwabników

      Jest kapitalizm - system w któremu ingerencje prawne w wolny rynek są szkodliwe.

      Skomentuj

      1. rexar
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2010-02-26 23:09

        Dokładnie tak działa wolny rynek. Co to kogo obchodzi, że jakieś tam firmy tracą przez darmowe odpowiedniki ich oprogramowania. Proponuję członków tych wszystkich organizacji wysłać na misję kolonizacji Marsa oczywiście z biletem w jedną stronę.

        Szkoda słów.

        Skomentuj

        1. BariGT
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2010-02-27 02:45

          Problem w tym że te firmy nic nie tracą. Oni po prostu liczą kasiorę jaką mogliby zarobić jakby umieli sprzedawać swoje produkty.
          Jakby komuś umknęło - jest to bezpośredni skutek ofensywy antypirackiej która nie przyniosła zamierzonego celu.
          Nie wiem, może dlatego że nigdy nic nie zaprogramowałem ale jako producent wolałbym żeby ktoś kogo i tak na mój program nie stać używał mojego softu pirata niż darmowego odpowiednika albo tańszego od konkurencji.
          Druga sprawa to że jeśli ktoś ma używać pirata albo softu konkurencji bo nie może mi zapłacić mi 500 zł to niech używa mojego softu i zapłaci mi 50 albo 5 zł. Może to trochę naiwne ale chyba logiczne?
          Może dlatego wydaje mi się absurdem płacenie po 300 zł za antywirusa skoro mam darmowego avasta, comodo to świetny FW, do tego adaware i spybot - oczywiście za free.
          PEACE

          Skomentuj

          1. sevae
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2010-02-27 12:13

            I znowu znienawidzony MS idzie z odsieczą ;) Pozwala uaktualniać pirackie windowsy - pokazując "jak to się robi".

            Skomentuj

    2. jaroslawb1
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2010-03-01 18:10

      Dlaczego do waliki z konkurencją zawsze trzeba używać siły?Może niech programiści stworzą płatny soft,który będzie o niebo lepszy od tego stworzonego przez "zbieraczy puszek".Dadzą popróbować z miesiąc i żądają zapłaty.Jak do tej pory widzę niesamowity rozwój opensurce,a komercja schodzi na psy.

      Skomentuj

  11. kuniomaster1993
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-02-26 21:21

    Ich naprawde rzucilo xD na mozg ;x
    Bez komentarza masakra co sie teraz dzieje xD

    Skomentuj

  12. NomadDemon
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-02-26 21:28

    i dobrze ze wydaja za fre.. sam tak robie.. programowanie to moje hobby, sprawia mi to radosc, na codzien zyje z muzyki [grania jej na instrumencie]

    Skomentuj

  13. benuch
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-02-26 21:38

    Niedługo będą każdemu kazali chodzić do agencji towarzyskich zamiast korzystać z open girls.;] Granica absurdu.

    Skomentuj

    1. Atak_Snajpera
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2010-02-26 21:54

      taaa tylko że te "open girls" tak do końca za darmo nie są :)

      Skomentuj

      1. 19arek93
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2010-02-26 22:59

        Na otwarte oprogramowanie także możesz dawać datki.

        Skomentuj

  14. Patrio.94
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-02-26 21:49

    jak coś co rozdajemy/udostępniamy za darmo może być kradzieżą ? :P

    Skomentuj

    1. JacekB
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2010-02-27 07:35

      w/g takiej hołoty jak RIAA, MPAA, można to nazwać kradzieżą... oni biorą kasę za to, że ktoś wydaje tzw. własności intelektualne, no i jeżeli wydaje je za free to oni nic z tego nie mają czyli uważają, że są okradani... w ogóle nie rozumiem zasadności istnienia takich organizacji, przecież oni zgarniają więcej kasy niż artyści, twórcy, producenci. Po jaką cholerę to tałatajstwo istnieje? To jakiś debilizm.

      Skomentuj

    2. sevae
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2010-02-27 12:15

      Wbrew pozorom jest w tym logika... dlatego za darowiznę większą niż Xzł płacisz podatek...

      Skomentuj

      1. BuBos18
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2010-02-27 22:42

        Jak się dobrze zamąci to we wszystkim można znaleźć logikę.

        Skomentuj

      2. JacekB
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2010-02-27 22:50

        uważasz, że płacenie podatku za to iż swoją własność przekazałeś innej osobie jest logiczne? to moja sprawa co robię ze swoją własnością. to samo tyczy się softu. jeżeli zrobię program i udostępnię go za darmo to moja sprawa a nie jakiejś zasranej organizacji. a na marginesie; (offtop) - państwo żądając podatku od tego, że kogoś obdarowałeś zwyczajnie dopuszcza się wymuszenia; prawo jest chore. równie dobrze urzędnik państwowy mógłby wejść do Twojego mieszkania i zabrać nowy telewizor bo właśnie go kupiłeś a masz już dwa inne.

        Skomentuj

      3. Ripper
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2010-03-01 09:27

        Darmowa licencja nie jest darowizną.

        Skomentuj

  15. tomciog14
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-02-26 21:50

    Czyli korzystając z NOKII 5800 XM z symbianem który stał się niedawno open source też jestem piratem...? To jest "lekko" mówiąc chore.

    Skomentuj

  16. nazaropeth
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-02-26 22:02

    Się panom za przeproszeniem w d***ch poprzewracało. Dzięki OpenSuorce istnieje rozwój w dziedzinie oprogramowania. Sam ma legalnego XP Home, ale na tym koniec softu od MS. Wszystko inne jest na licencjach GNU/GPL a gry mam reedycji tudzież z CDA.
    Na nasze szczęście, coś takiego poza USA nie przejdzie ;)

    Skomentuj

    1. Eversman
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2010-02-26 22:20

      Jak u nich przejdzie, to u nas pewnie też;/

      Skomentuj

      1. 19arek93
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2010-02-26 23:00

        Wtedy nie będę miał żadnych oporów przed piraceniem. Na pewno nie skłoni mnie to do kupna płatnego programu, a zniknie bariera która sprawia że ściągam np. OO zamiast wersji od MS.

        Skomentuj

      2. Atak_Snajpera
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2010-02-26 23:36

        Raczej mało prawdopodobne aby w europie kiedykolwiek open-source był zagrożony. Są państwa ,które wrecz przechodzą na Linuxa. Mam tu na myśli komputery urzędasów itp. Druga sprawa to zobacz co taki close-source gigant Microsoft musiał zrobić aby udobruchać UE jeśli chodzi o wybór przeglądarek. Ewidentnie to pokazuje że EU nie chce ślepo podąrzać za "standardami" USA.

        Skomentuj

        1. Atak_Snajpera
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2010-02-26 23:40

          Ponadto jakiekolwiek zapisy prawne przeciwko open-source byłyby wręcz niezgodne z konstytucją! Nie ma szans aby to przeszło!

          Skomentuj

          1. Maksym Słomski
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2010-02-27 04:42

            Zapis jest terminem zarezerwowanym wyłącznie dla prawa spadkowego. :P

            Skomentuj

        2. sevae
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2010-02-27 12:18

          Ale tu nie chodzi o MS... o_O ... ten nawet ostatnio pozwala piraty uaktualniać... z ograniczeniami ale jednak idą w dobrą stronę.

          Skomentuj

  17. Sajsza
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-02-26 22:34

    Chciwość Amerykanów w końcu ich zgubi! Te całe RIAA i IIPA dbają o interesy USA.

    Skomentuj

  18. BariGT
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-02-26 22:49

    Czy nasi dyżurni forumowi obrońcy praw autorskich mają coś do dodania?

    Skomentuj

    1. lol_ek
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2010-02-26 23:03

      Tak, szczęka mi opadła.

      Jeśli twórca życzy sobie wynagrodzenia za swoje dzieło to przystępuję na jego warunki albo rezygnuję calkowicie z jego produktu. Nie mniej czytam tego newsa 2 raz i nie mogę uwierzyć w ten bełkot. Skoro kogoś stać albo opłaca się mu być informatycznym 'filantropem' to dlaczego mu tego zabronić. Pamiętam jak kilka lat temu wielkie komercyjne koncerny szumnie deklarowały, że produkty OS są nic warte bo pozbawione solidnego wsparcia, a ich jakoś wykonania pozostawia wiele do życzenia. Nagle okazuje się, że są realnym zagrożeniem, a co gorsza winowajcą tego, że komuś monopol się ukrócił.

      PS: IMHO dosyć zwięźle napisałeś kilka rozsądnych uwag w dyskusji z mgkiler odnośnie wolnego rynku.

      Skomentuj

  19. Malcolm Feth
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-02-26 23:00

    tak mi sie nagle przypomnialo ze kiedys byl debilzm, ktos cos fajnego wymyslil, ze internet bedzie mozna opatentowac.. rozwiazania WWW.
    Doszloby do takiego glupoty ze ktos opatentowalby przycisk.. i po ptakach, zeby uzywac "przycisku" na stronie, musisz zaplacic za licencje :D to byl dopiero chory pomysl...

    Skomentuj

    1. lol_ek
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2010-02-26 23:05

      Się nie śmiej, bo takich kwiatków jest pełno ;) Pomyśl o tym klikając w myszkę ;)

      Skomentuj

  20. dawmat
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-02-26 23:13

    Proponuję w odwecie zdelegalizować IIPA i RIAA. No normalnie kogoś pogrzało mocno.

    Skomentuj

  21. Treyzrazer
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-02-26 23:14

    Gdyby Unia Europejska była naprawdę silna to korzystając z okazji jakim jest kryzys mogłaby mocno osłabić światową dominację Ameryki.
    A wszelkie pomysły krwiopijców z Ameryki jak ten opisany w njusie powodowały by jedynie uśmiechy politowania.

    Skomentuj

  22. hl1030
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-02-26 23:34

    hehehe nic innego jak kapitalizm.... nie nasycony, nie nażarty i bezwstydnie pazerny oto oblicze dzisiejszego świata!!!
    jeszcze trochę i po prostu przywykniemy do takich absurdalnych rewelacji za które i tak nikt nie poniesie odpowiedzialności...

    Skomentuj

    1. projectdarkstar
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2010-03-02 09:15

      To nie jest kapitalizm tylko czysta komuna bo to co oni chcą zrobić to działanie przeciw wolnemu rynkowi i wprowadzenie gospodarki sterowanej centralnie gdzie tylko "zaakceptowane" przez partię/RIAA/IIPA produkty są dozwolone.

      Skomentuj

  23. wizdar
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-02-26 23:38

    To jest tak zwana "wolność" w wydaniu amerykańskim. Strażnicy (swojej) wolności są w stanie zrobić wszystko w obronie swoich interesów.

    Niedługo zakażą rozmnażania się chińczykom i hindusom, ponieważ to zagraża interesom Stanów Zjednoczonych.
    Licencje na prokreację będzie wydawać jakaś amerykańska agencja i wszelkie nielicencjonowane poczęcia będą nielegalne :P

    Takie jest właśnie podejście amerykanów do reszty świata. Liczą się tylko Stany, a kto się nie zgadza musi się liczyć z tym, że spadną na niego bomby.

    Skomentuj

  24. Grema
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-02-26 23:47

    Orwell się w grobie przewraca... Idzie więzienie światowe na nas ; ) Niedługo dowiemy się o obowiązkowych czipach z cyjankiem jako dowód osobisty ; ) A podatki będziemy płacić za przejechany kilometr...

    Jeszcze tylko troszkę ; )
    Poza tym Unia to to samo co USA bo idzie globalizacja światowa ; )

    Skomentuj

    1. spavatch
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2010-03-05 11:12

      "A podatki będziemy płacić za przejechany kilometr..."

      To akurat nie byłoby takie głupie, zarówno w odniesieniu do ubezpieczenia OC, jak i do planowanego "podatku proekologicznego". Bo widzisz jakieś racjonalne, dla którego za pojazd robiący rocznie 500-1000 km miałbym płacić tyle samo, co przedsiębiorca za auto przedstawiciela handlowego pokonujące 40-50 tys. km?

      Swoją drogą podatek drogowy płacisz defacto od przejechanych kilometrów, gdyż jest wliczony w cenę benzyny. Proste i skuteczne.

      Skomentuj

  25. Sławekpl
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-02-27 02:19

    czyżby Bilowi spadły zyski z softu?
    z tego co pamiętam on też łoży kasę na te idiotyczne organizacje, także może to działanie M$, przekonać się jak świat na coś takiego zareaguje i faktycznie próbować to w życie wprowadzić...

    Skomentuj

  26. Irrlicht
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-02-27 02:28

    Proponuję zacząć od zdelegalizowania popularnego programu "Hello world". Następnie zdelegalizować języki programowania typu C, C++, Java itd. pod pretekstem zakazu używania niebezpiecznych narzędzi. W ich miejsce należy wprowadzić inne języki, licencjonowane, z opłatami miesięcznymi i od elementu składniowego. Przy czym prawo do nabycia licencji powinno być regulowane przez IIPA, żeby element wywrotowy wiedział czyj but ma na karku. Nawet próby obejrzenia kodu źródłowego amerykańskich stron WWW powinny być zagrożone odszkodowaniem w wysokości 120 średnich płac krajowych.

    Takie działania należy też jak najszybciej rozszerzyć na inne dziedziny życia, z których amerykańskie podmioty mogą czerpać zyski. Należy więc zabronić samowolnego wykonywania utworów muzycznych (z harcerskimi piosenkami przy ognisku włącznie) i w to miejsce nakazać używanie utworów amerykańskich artystów znajdujących się na liście rekomendowanych (oczywiście po opłaceniu właściwej licencji). Podobne działania powinny zostać powzięte w branży filmowej - powszechnie wszak wiadomo że nieamerykańscy autorzy, szumnie mieniący się "twórcami", tak naprawdę tylko powielają oryginalne pomysły pochodzące z Hollywood. Do tego należy objąć ścisłą kontrolą wszelką działalność wydawniczą i dążyć w kierunku ograniczenia produkcji słowa pisanego, oraz zastępować druk piktogramami. Wszak już od kilkuset lat powszechnie wiadomo, że swoboda pisania służy głównie szerzeniu nieprawomyślności.

    Skomentuj

    1. aendrju
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2010-02-27 07:01

      zapomniałeś napisać o świętej inkwizycji i paleniu na stosie opornych

      Skomentuj

      1. pajownik
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2010-02-27 07:26

        Teraz to się nazywa: "Walka z terroryzmem" a inkwizytorzy nigdy nie mieli takich możliwości. :D

        Skomentuj

      2. Irrlicht
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2010-02-27 09:38

        Spalić pirata na stosie można tylko raz, a zbankrutować go odszkodowaniami za rzekomą utratę zysków można kilka razy. Wiele więc zależy od tego, jakie zyski udało by się osiągnąć z transmisji z egzekucji na żywo w TV.

        Skomentuj

        1. aendrju
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2010-02-27 15:01

          teleaudio :
          a) palenie na stosie;
          b) gilotyna;
          c) stryczek;
          d) śmierć przez tortury;

          Dziś masz szanse zadecydować jak ukarać pirata polską wersję programu poprowadzi pan "ale czad znów mam 17 lat K.I." wyślij sms pod numer 666 cena jedyne 6,66 PLN.


          PS. Wszystkie zwroty są użyte żartobliwie i nie mają na celu nikogo urazić.

          Skomentuj

  27. nazaropeth
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-02-27 08:25

    Cóż, po co przepłacać za coś, z czego się nie korzysta? Różnica między OO a MS Office jest taka, że OO nie obsługuje makr z Excela - jest cała masa firm które chciałby przejść na OO ale z braku tej funkcji nie może tego zrobić. Reszta "dodatkowych" funkcji? Osobiście nie znam nikogo, kto w wykorzystuje wszystkie możliwości pakietu MS. Photoshop? 90% użytkowników może to samo zrobić w darmowym Gimpie!
    Na razie nie jest źle i producenci nadal na swoim sofcie zarabiają, obawiać się powinni rozwoju Linuxa bo kiedy dojdzie do tego, że kompletny laik będzie w stanie sam go zainstalować i użytkować, to automatycznie ludzie będą częściej sięgać po narzędzia OS, bo rozwiązań komercyjnych na Linuxie nie będzie. Zamiast więc biadolić jak to OS odbiera im klientów powinni wziąć się za tworzenie swoich programów także pod "pingwina".

    Skomentuj

    1. cichy202
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2010-02-27 10:55

      No nie do konca, bo dyskusja pod tytulem Linux lepszy od Windowsa konczy sie przy argumencie: "chce pograć w nowe tytuły". I to w zasadzie oddaje problem.

      Skomentuj

  28. BuBos18
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2010-02-27 08:25

    _nick_ napisz coś mądrego :D Pośmiejemy się...

    Skomentuj

    1. Ewa Stiller
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2010-02-27 11:02

      Szkoda czasu na karmienie trolla.

      Skomentuj

      1. BuBos18
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2010-02-27 11:42

        Dziękuję za przedstawienie się.

        Skomentuj

        1. Ewa Stiller
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2010-02-27 12:18

          Zabawny pomysł, ale pudło.

          Skomentuj

          1. jarosly
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2010-02-27 18:30

            twoje komentarze... "łał"

            +10 dla bubosa :D

            Skomentuj

  29. jeomax.co.uk
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-02-27 11:15

    GENIALNE.

    Wydaje mi sie, ze panowie z RIAA mieli wspolna konferencje z naszymi polskimi poslami, ktorzy kiedys proponowali u nas - jak pamietam - wprowadzic podatek dochodowy od uzywania wolnego oprogramowania. Chyba pili ta sama szkodliwa wode ;-)

    I oczywiscie - choc staram sie rozumiec pewne przeslanki, jakie towarzysza powstaniu takiego oswiadczenia, to jestem absolutnie przeciwny temu rozwiazaniu. Zgadzam sie, ze wolne oprogramowanie moze byc szkodliwe dla branzy (jak wszystko zreszta w przyrodzie, czego jest nadmiar bez zdrowej rownowagi), jak rowniez zgadzam sie z idea kapitalizmu, gdzie wszystko powinno miec swoja cene, gdyz w przeciwnym razie z kapitalizmu rodzi sie socjalizm i jeszcze Bog wie jaka jego modyfikacja, na ktora swiat nie jest przygotowany (moim zdaniem na prawdziwy socjalizm panstwa nie moga sobie JESZCZE pozwolic ze wzgledow ekonomicznych i technologicznych, a wprowadzanie jego elementow teraz grozi destabilizacja finansow, ale to inny temat). Wyobrazcie sobie brak zdrowej rownowagi, gdzie wolne oprogramowanie nic nie kosztuje, kazdy ma do niego pelny dostep i .... nikt nie jest za nic odpowiedzialny, a poprawek nie mozna na developerach wymoc, bo... nie ma dla nich nic do zaoferowania :) Coz, jesli jestescie sobie w stanie taki teoretyczny przypadek wyobrazic, to juz cos :) Idea dobra, ale wykonanie i wnioski wyprodukowane przez RIAA i MPAA calkowicie do bani.

    Skomentuj

    1. Warmonger
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2010-02-27 12:17

      Dopóki użytkownicy będą chcieli mieć w pełni działające i aktualizowane programy, dopóty ktoś będzie je sprzedawał. Dowcip polega na tym, że praktycznie każda aplikacja (poza kilkoma wyspecjalizowanymi kombajnami) posiada swój darmowy odpowiednik, a często komercyjne rozwiązania okazują się zawodne i polegają na wciskaniu nieświadomym klientom marnych półproduktów.
      Za przykład mogą służyć wtyczki VSTI - w sieci są setki, tysiące mniej lub bardziej przydatnych instrumentów, ale twórcy oprogramowania usilnie starają się opchnąć profesjonalistom jak największe (i zajmujące jak najwięcej zasobów) kombajny, w których większość opcji nigdy nie zostanie użyta. Oczywiście cena takich zabawek w euro jest trzycyfrowa.

      Skomentuj

    2. Irrlicht
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2010-02-27 12:43

      Wolne oprogramowanie nie jest "szkodliwe dla branży" tylko jest jednym z wielu konkurentów tworzących branżę. Szkodliwy dla branży (przynajmniej z punktu widzenia konsumenta) to jest monopol (lub coś bardzo mu bliskiego) odczuwalny tu i ówdzie i hołdowanie dogmatom.

      Twoja argumentacja do złudzenia przypomina stosunek władz PRL do wolności słowa, prywatnego drukowania gazet i wystąpień publicznych. Też wszystko było nieprawomyślne, szkodliwe dla porządku społecznego, albo naród nie dojrzał bo jeszcze długa droga socjalizmu przed nim.

      Przykład z developerami za nic nie odpowiedzialnymi jest wydumany - w takiej sytuacji projekty umierają i są wypierane przez inne, działające (komercyjne lub darmowe). Zresztą komercyjne oprogramowanie to nie tylko pudełka na półkach w supermarkecie, ale też kawałki robione pod konkretnego klienta i wdrożenia w wąskich niszach rynkowych.

      Rozpowszechnienie wolnego oprogramowania nie oznacza zakazu płacenia za soft. Pod Linuksa też istnieje płatny soft (licencje na użytkowanie, nie tylko wsparcie) i to użytkownik sobie zdecyduje czy np. chce płacić np. za Intel Compiler Suite, czy mu wystarcza gcc.

      Nawet problem z grami pod Linuksem to jest kwestia przyzwyczajeń konsumentów i producentów a nie ograniczeń technologicznych. Neverwinter Nights (jedynka) śmigał aż miło pod Linuksem (natywnie, bez żadnych wine) i ani wyglądem ani FPS-ami nie ustępował uruchomionemu pod Windowsami.

      Skomentuj

      1. jeomax.co.uk
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2010-02-27 16:44

        A ja "uwielbiam" pisac o wyobrazeniach do kogos bez wyobrazni...
        Nie zrozumiales, a pisalem wyraznie: Open Source MOZE byc szkodliwe, jesli przerwany zostanie stan ZDROWEJ ROWNOWAGI. Ty wymieniles jeden biegun - monopol, ktory nawiasem mowiac szkodliwy jest nie dla branzy, tylko dla konsumenta (poniewaz branza jest sam monopol) i ewentualnie samej technologii, ktora ze wzgledu na brak wymuszen rynkowych nie musi sie rozwijac dostatecznie szybko. Monopol znany jest od lat, ucza o tym na studiach.
        Ja poszedlem w drugi biegun i pokazalem sytuacje, gdzie OS wykonczylo teoretycznie komercyjne rozwiazanie (tak ! to wymyslony przyklad, a ty piszesz, ze jest to wydumany przyklad... tylko ze ja wymyslilem go na potrzebe pewnego szkicu majacego pokazac rzeczywistosc, ktora MOZE zaistniec, a ty odebrales to jako argumentacje dla niewiadomoczego, najpewniej niczego). Miala to byc zacheta do rozwiniecia watku, jakiejs dyskusji, a nie negacji - szkoda, ze zakonczyles to tak "typowo po polsku", chyba sie zraziles samym slowem "socjalizm" i natychmiast skojarzyles sobie z PRLem, nieladnie, bo ja zupelnie nie o takich wypaczeniach pisalem.

        Skomentuj

        1. Irrlicht
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2010-02-27 18:05

          Równowagi to ten rynek nie osiągnął, być może stan równowagi po prostu nie istnieje w tym układzie. Monopol to nie jedyny zły kierunek dryfu. IMO istnienie wolnego oprogramowania to świetny bezpiecznik przeciwko rozmaitym wypaczeniom.

          Branża istnieje dla konsumenta a nie odwrotnie, tak jak buty istnieją dla stóp a nie odwrotnie. Branża z wypaczeniami to jak but w którym jakieś gwoździe wyłażą od środka - co najmniej do poprawki. Ja wiem, że są osoby którym by się żyło jeszcze lepiej, gdyby konsument kierował się nie swoim interesem, rozumiem ich motywy, ale mi z tym nie po drodze.

          Świat w którym istnieje wyłącznie Open Source bez komercyjnego softu jest do wyobrażenia trudny. Byłby to zapewne jakiś stan stagnacji, gdzie oprogramowanie osiągnęło praktyczną doskonałość i nikt nie ma żadnych nowych potrzeb. Taki porządek zmienia się z chwilą gdy ktoś nową potrzebę odczuje dostatecznie dotkliwie. Wówczas w wolnym rynku albo ktoś zaspokoi tę potrzebę za pieniądze, albo w inny sposób. Swoją drogą to w długiej perspektywie ratunkiem komercyjnych systemów operacyjnych przed bankructwem jest albo wprowadzenie opłat abonamentowych ,albo wprowadzanie niekoniecznie komukolwiek potrzebnych "usprawnień" po to by zepsuć kompatybilność ze starszymi rozwiązaniami.

          A skojarzenia z PRL jakoś tak same mi się nasunęły, bo jeszcze troszkę pamiętam z ówczesnego stylu przedstawiania świata, chociażby w "Dzienniku Telewizyjnym".

          Skomentuj

  30. terkad
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-02-27 12:12

    Open Source to nie znaczy darmowe !!!

    I pewnie nawet IIPA o tym nie wie. (a może wie)

    A jest cała masa oprogramowania darmowego tylko że nie jest Open Source, no i co?

    Póki co, tylko dzięki Open Source mamy w miare wysoki poziom bezpieczeństwa w sieci. I prawde powiedziawszy tylko dziękiu Open Source, moge co nie co używać sprzętu, bo producent sprzętu nie potrafił napisać oprogramowania poprawnie. (u billa też nie działa jak należy) W sumie jeden z głównych powodów używania przeze mnie systemu linux. Choć to raczej nie często się zdarza. ;)

    Oprogramowania darmowego jest sporo, bo większość programów producenci w wersjach podstawowych dają bez opłat. A photoshop i inne poważne aplikacje mi w domu potrzebne nie są, a i nie za bardzo mają swoje odpowiedniki. Mi to wygląda na fakt ukrycia czegoś. Tylko czego? Wiedzy? A może poziom bezpieczeństwa sieci jest za dobry?
    .

    Skomentuj

  31. maybach
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-02-27 16:04

    Nie wiem czy się śmiać, płakać czy przeklinać pod ich adresem. Brak mi słów na to co oni robią :(

    Skomentuj

    1. _nick_
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2010-02-27 20:53

      zgadzam się - to już jest przegięcie. I niby na jakiej podstawie tak twierdzą?

      Skomentuj

      1. BuBos18
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2010-02-27 22:44

        Nie może być, przegięcie? :D Dlaczego? :D

        Skomentuj

  32. marekzy
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-02-27 17:39

    Chciałbym spróbować zioła którego używają ci panowie. Odjazd :)

    Skomentuj

  33. marekzy
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-02-27 17:46

    Proponuję także zdelegalizować WOŚP, Caritas, Unicef itp Oni też dają ludziom coś za darmo, za co normalnie musieliby zapłacić.

    Skomentuj

  34. Pisschrist
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-02-27 18:29

    A mi to obojętne. Korzystam z OO, jeśli zostanie zabroniony to z premedytacją pobiorę z sieci MS Office. I w d**pie mam gadanie typu 'łooo, pirat, złodziej, ukamienować!'. Bo chcę być uczciwy. i korzystać z czegoś co jest darmowe, no to przykro mi, ale nie jest to moja wina i nie będę płacił za czyjeś fanaberie.

    Skomentuj

  35. Pisschrist
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-02-27 18:31

    * (...) co jest darmowe, ale jeśli ktoś mi to uniemożliwia(...), sory, z nerwów umknął mi gdzieś fragment zdania:p

    Skomentuj

  36. Spojler
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-02-27 19:53

    Niech jeszcze stwierdzą że licencje freeware też są nielegalne. To jakby stwierdzić że mamy jeszcze płacić za powietrze :/

    Skomentuj

    1. aendrju
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2010-02-27 20:45

      żyjesz w nieświadomości :)

      Skomentuj

  37. mariano84
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-02-27 20:50

    Niech RIAA zamknie ryja!!

    Skomentuj

    1. _nick_
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2010-02-27 21:31

      dobre :P

      Skomentuj

      1. BuBos18
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2010-02-27 22:45

        Pirat :P

        Skomentuj

  38. kiciooo
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-02-28 00:26

    witam :)
    zgadzam się że im wszystkim tam to się chyba nudzi albo za dużo ćpają wymyślając takie chore pomysły :) sam nie wiem czy się śmiać czy płakać nad tym wszystkim...

    piszecie że w UE to nie przejdzie :)
    otóż nasza UE też nie jest wcale gorsza w swojej głupocie :)
    Powiem tylko, że był przepis dotyczący jaką krzywiznę powinien mieć banan :D
    i jest jeszcze bardzo wiele równie durnych i porypanych przepisów i pomysłów :)
    pozdrawiam :)

    Skomentuj

  39. Hunter86
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-02-28 10:42

    Z chęcią podpiszę się pod jakąś petycją przeciwko tym debilnym organizacjom i ich jeszcze bardziej debilnym pomysłom. Oni są poj**ani !!!

    Skomentuj

  40. wilk100
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-02-28 11:21

    Szukaja oslów by weszli pod ich skrzydła kiedy przestana byc darmowi.

    Skomentuj

  41. Suncho
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-02-28 11:53

    ciesze si,ze moge zrobic cos na przekor tej organizacji ...
    mam 100% lewego oprogramowania na kompie...;-) a jest tego troche ;-)
    i do poki placą mi 1700 pln pensji miesiecznie stan ten nie ulegnie zmianie
    rotfl ;-)

    Skomentuj

    1. de_MarK
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2010-02-28 14:15

      To zes sie chlopie dorobil zyciowej filozofii. Nic tylko pogratulowac. Moze jeszcze zrob na zlosc mamie i pobrudz majteczki. A jak RIAA zacznie zachecac do sciagania wszystkiego za free, zrobisz im na zlosc i bedziesz kupowal?
      Kradniesz, bo Ci tak wygodnie, bo 'Ci sie nalezy', bo czujesz sie bezkarnym a cudza prace masz w glebokim powazaniu.

      Skomentuj

      1. Erathiel
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2010-03-01 17:59

        Chyba ktoś tu nie zrozumiał ironii :P

        Skomentuj

  42. de_MarK
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-02-28 12:28

    Wypowiedzi RIAA sa rownie kretynskie co poglady zwolennikow brania wszystkiego za darmo. To jakies zawody?

    Skomentuj

  43. Fikuzi
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-02-28 13:58

    Przyłączam się do pierwszego postu (reszty nie zdążyłem przeanalizować)
    Ja myślę że to może nawet nie kretynizm z ich strony tylko skrajne dążenie do wyciągania pieniędzy skąd się da - RIAA powoli zacznie przeistaczać się w organizację przestępczą/mafie. Absurd rodem z PRL albo i gorzej.

    Skomentuj

  44. Takeya
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-02-28 15:50

    jesli dobrze pamietam, to wlasnie RIAA wpadla swojego czasu na pomysl, aby pobierac kase za darmowe utwory na wypadek, gdyby autorom nagle sie odwidzialo i chcieliby na nich (na swoich piosenkach) zarobic.
    to nie przeszlo, wiec czemu TAKI projekt mialby sie udac? kto ma prawo decydowac, co zrobic z dana rzecza - tworca czy wielka banda d***li?

    to ja tu sie staram byc w 100% oryginalny i korzystac z darmowych programow, zeby "nie okradac" (pomijajac fakt, ze i tak bym nie kupil ich produktu) tworcow, a jakies chciwe mendy i tak beda mnie przymuszac do zakupu zwykle przeladowanych funkcjami programow. no bo po kiego mam wracac do powolnego adobe readera i zbednego win-rara, skoro mam szybkiego foxit readera i niemal identycznego 7zipa.

    Skomentuj

  45. Suncho
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-02-28 17:48

    de_Mark poraziles mnie elokwencją...wiedzialem ,ze ktos nie wytrzyma ;-) I to ,,Ci,, czuje sie wyrózniony ;-)
    ogolnie to nawet ciezko Ci nie przyznac racji ale prezentujesz postawe okolo 1% uzytkownikow softu...
    to czy mam czyjąs prace w dupie czy nie to kwestia tego czy ktos ma moją prace w dupie czy nie!!!!! prosteee!!!!
    srednia pensja w Polsce nie pozwala zając innego stanowiska i to jest sedno sprawyy!! Ceny oprogramowania są nie do przyjecia.
    A tak wogole to piractwo utzrymuje caly przemysl i handel PC w polsce! wiec wiecej szacunku dla nas piratow ;-) ;-)

    Skomentuj

  46. ShinigamiSB
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-02-28 19:51

    Do wora ich
    i do jeziora !

    Skomentuj

  47. redlum
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-03-01 09:52

    Ludzi podobnie myślących nie trzeba daleko szukać. W wielu tematach gdzie jest poruszana sprawa piractwa - w komentarzach ludzie wprost sugerują że jak osiągnąłeś korzyści a nie zapłaciłeś autorowi - jesteś piratem (a to czy program jest płatny czy nie - to już nie stanowi dla niż żadnej różnicy).

    Skomentuj

  48. Tassador
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-03-01 10:42

    To jest ewidentne zmienianie prawa pod firmy , państwo, bogatszego bardziej wpływowego w imię wymyślonych na siłę idei.
    Narzucanie jedynej słusznej drogi.
    Ogłupianie społeczeństwa.
    Normalnie brak mi słów.

    Ciekawy jestem jak ktoś zrobi dobry darmowy program , to kim będzie ??
    też przestępcą ?? bo potrafił dobrze i za darmochę w imię wolności intelektualnej ??

    Skomentuj

  49. NightSlash
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-03-01 17:32

    No i co gdzie te szczekace co tak zawsze szczekają o moralności i złodziejstwie HAHAHA


    Do budy ale już...

    Chyba nikt już nie ma wątpliwości kto jest w prawie i o co tak naprawde chodzi.

    Wygląda na to, że piraci są bardziej moralni od wszystkich tych organizacji razem wziętych hehehe

    Niech ktoś jeszcze napisze o piractwie i moralności to go śmiechem zabije.

    Zbójeckie prawo oj zbójeckie a od kogo takie prawo może pochodzić?

    Skomentuj

  50. entuzjasta789
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-03-01 19:36

    bez komentarza....

    Skomentuj

  51. severian
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-03-01 20:29

    Dziwię się,że dopiero teraz wpadli na ten pomysł.A tak na marginesie to ja osobiście popieram takie inicjatywy.Przez to mam mniejsze wyrzuty sumienia przy zabawie z torrentami.Tak trzymać chłopaki! :)

    Skomentuj

  52. projectdarkstar
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-03-02 09:12

    Chciałbym teraz usłyszeć argumentację i komentarze tych, którzy twierdzili, że RIAA i IIPA "bronią praw twórców" i "przeciwdziałają piractwu".

    Skomentuj

  53. melomonster
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-03-02 09:43

    Ja mam wrażenie że to ktoś z tego IIPA popełnił błąd lub że ktoś coś "chlapnął" jak wpadł na ten pomysł i że IIPA i RIAA zaraz rakiem się będą wycofywać z tych słów. Obie organizacje zdają się bowiem walczyć z rzeczywistością (co prędzej czy później kończy się wizytą w izolatce) bo jak można inaczej skomentować nazywanie darmowego produktu przedmiotem kradzieży ????

    Ja rozumiem że potrzebne są organizacje strzegące praw autorskich ale po tym newsie wnioskuję że ani RIAA ani IPAA nimi nie są.

    Skomentuj

  54. Tassador
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-03-02 10:49

    rolnik hoduje fioletowe marchewki
    ale są drogie i prawie cały dochód pochodzi od bardziej zamożnych
    wiec hoduje fioletowe ćwierć marchewki bez smaku (są niedobre ale maja witaminy) za darmochę dla biedniejszych którzy i tak nie kupią tych droższych.
    światowy kryzys dobija innych producentów marchewek i aby zwiększyć dochody za pomocą sztucznych organizacji (RIAA IPAA) próbują zabronić temu och fioletowych rozdawania substytutów


    obłuda na glinianych nogach

    Skomentuj

  55. Tassador
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-03-02 10:50

    czysty feudalizm

    Skomentuj

  56. Mossad_Attack
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-03-02 11:49

    Panowie nie irytujcie się tak. Może i sobie w Ameryce wprowadzą takie przepisy u nas są na to małe szanse bo taki przepis jest niezgodny z konstytucją, dodatkowo kłóci się z ustawą o prawie autorskim. W Ameryce też nie będzie łatwo bo taki pomysł ogranicza wolność obywatelską. Wprowadzenie takiego przepisu będzie bardzo trudne a walka będzie ostra. Zresztą nawet gdyby wprowadzili to w życie to pamiętajcie, że płatne nie oznacza drogie. Podejrzewam, że nastąpiłaby konsolidacja środowiska OS i oferowano by spory zestaw oprogramowania dajmy na to za dolara. Dla i mnie to nie problem bo i tak donatuję OS, a zdecydowanie wolałbym zapłacić 100$ twórcom open source niż 1 dolara Microsoft.

    Skomentuj

    1. Cyberstorm
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2010-03-04 08:54

      To że coś nie jest zgodne z konstytucją nie ma żadnego znaczenia, bo na konstytucję nikt już nie zwraca uwagi (szczególnie tam gdzie chodzi duże pieniądze). Dobrym przykładem tego są nasze podatki, a nikt przecież nie powie że ich forma jest niezgodna z konstytucją (a tak jest w istocie).

      Skomentuj

  57. nicrame
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-03-02 14:14

    Dobitnie pokazuje to sposob myslenia koncernow zajmujacych sie rzekoma obrona praw autorskich. Oni nie bronia praw autorskich, oni staraja sie miec kontrole nad wszystkim. A nad tym, na czym kontroli nie maja, i nei sa wstanie sciagac z tego kasy, nazwac nielegalnym, pirackim, i zlem, ktore trzeba zwalczyc. Przypomina to grande nazywania kopii kradzieza czy liczenie strat, ktorych de facto nie ma w wypadku piractwa. Osoby w ten sposob myslace powinno sie odstrzeliwac, zeby nie mogly miec dzieci, co by glupota nie przechodzila na kolejne pokolenia :)

    Skomentuj

  58. -GawD-
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-03-02 15:13

    Wynika z tego, że jeżeli przeczytam książkę, powiedzmy "Adam Słodowy - Zrób to sam" ;-) i będę postępował zgodnie z wytycznymi książki i stworzą coś to staję się automatycznie przestępcą bo wykorzystuję "szeroko pojętą własność intelektualna" ?
    Takie organizacje to powinni już dawno pozamykać !

    Skomentuj

  59. theblood
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-03-02 16:15

    IIPA zdelegalizować, ludzi głoszących takie tezy wysłać do więzienia, bo tam jest miejsce dla ludzkich szkodzących społeczeństwu...

    Skomentuj

  60. dnetsky
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-03-02 16:49

    nic się nie martwcie ... będzie jeszcze gorzej :)
    a My będziemy tylko stękać i narzekać

    zacznijmy od tego że to nie ma nic wspólnego z pojęciem DEMOKRACJI

    przykład

    Głosujemy
    ilu ludzi jest za usunięciem Fotoradarów w POLSCE ?

    ojojoj
    i tu jest sedno DEMOKRACJI

    głosujesz na ludzia, który potem ma twoje zdanie w dupie

    i od zmiany tego gówna powinnismy zacząć

    potem pójdzie jak po maśle
    i nie będzie nam Corporacja pluła w twarz

    Skomentuj

    1. nicrame
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2010-03-02 18:53

      Moze to nie glupi pomysl zorganizowac taka akcje. 100 tysiecy podpisow wystarczy aby zorganizowac w takiej sprawie referendum, mozliwe ze w takiej sprawie polacy by wtedy wybrali sami, aby tego typu urzadzen nie bylo. Chetnie sam bym cos takigo zorganizowal, w celu chociazby sprawdzenia, na ile polacy sa w stanie wziasc sprawy w swoje rece.

      Skomentuj

  61. Bosman
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-03-03 15:28

    Kto powiedział, że oprogramowanie w ogóle musi być płatne ?
    Jak ktoś chce pobierać za niego opłaty to niech pobiera. A te śmierdziele nie będą nikomu dyktować co ma zrobić ze swoją świętą własnością.
    Jeszcze kilka takich pomysłów a ktoś ich powiesi za ...

    Skomentuj

  62. wyrzynacz
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-03-04 11:59

    komentarz usunięty - naruszenie regulaminu

    Skomentuj

    1. _nick_
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2010-03-04 20:08

      tam są generalnie same pirackie pliki- więc dziękuję, ale nie skorzystam. Powinni zamknąć ten portal, albo lepiej zrobić sprawę jego użytkownikom.

      Skomentuj

      1. Cyberstorm
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2010-03-05 10:42

        _nick_ - po prostu przynudzasz ...

        Skomentuj

  63. mielcu3
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-05-18 10:41

    komunikat z google: jeżeli chcesz wyszukać frazę wyślij sms o treści szukam pod numer 7945 :)

    Skomentuj

  64. COD418
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-02-26 20:45

    Ku*** walić M$ i ich zbugowany OS. Debian i Back Track najlepszy i niech ktoś mi spróbuje ich pobierać i używać to ThePirateBay pójdzie w ruch i uTorrent.

    Skomentuj

    1. COD418
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2013-02-26 20:46

      BŁĄD:
      Powinno niech mi ktoś spróbuje ZABRONIĆ ich pobierać :P