Na topie

Valve nie zgadza się na remake Half-Life 2 od zewnętrznego studia

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Kategoria: Gry Gry komputerowe Gry na konsole Tematyka: strzelanina Valve Producenci: Saber Interactive

Za nową wersję Half-Life 2 chciało zabrać się studio Saber Interactive. Niestety, nie będzie mu to dane.

  • Valve nie zgadza się na remake Half-Life 2 od zewnętrznego studia
A A

Do jakiej serii gier sprzed lat wrócilibyście najchętniej? Wydaje się, że wśród odpowiedzi na takie pytanie często może przewijać się Half-Life. Niestety, nie warto robić sobie na cokolwiek nadziei.

Valve od dawna milczy nie tylko w temacie nowej odsłony serii, ale także w przypadku pytań dotyczących ewentualnego odświeżenia znanych już produkcji. Teraz dodać trzeba do tego fakt, iż Valve nie zgadza się, aby remake Half-Life 2 wykonało zewnętrzne studio.

A okazuje się, że chętnego nie brakowało. W ostatnim wywiadzie potwierdził to Matthew Karch. Współzałożyciel studia Saber Interactive, o którym ostatnio słyszeliśmy przy okazji World War Z, wystosował konkretną propozycję do Gabe'a Newella, ale odpowiedź była krótka i bardzo jednoznaczna.

„Po Halo: Anniversary, Halo 2: Anniversary, a także Master Chief Collection, osobiście skontaktowałem się z Gabem Newellem, ponieważ znałem go z przeszłości. Powiedziałem, że chcę zabrać się za remake Half-Life 2, że zrobię to jedynie za niewielki udział w zyskach, że naprawdę mi na tym zależy, ponieważ kocham tę grę. Niestety, w odpowiedzi usłyszałem, że jeśli Valve zdecyduje się na remake Half-Life 2 to przygotuje go w ramach swojego studia.”

I chyba właśnie o „jeśli” tutaj chodzi. Nic nie wskazuje bowiem na to, że Valve ma tego typu plany. Wraz z kolejnymi miesiącami i latami zmniejsza się grono optymistów zakładających, że coś się w tej kwestii zmieni.

Źródło: gamewatcher

Odsłon: 7574 Skomentuj newsa
Komentarze

13

Udostępnij
  1. preczzcenzuro
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2019-05-23 20:53

    Po co ruszać coś co jest dobre.

    Skomentuj

    1. Takeya
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-05-24 17:30

      Black Mesa

      Skomentuj

  2. mutissj
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2019-05-23 21:41

    To gdzie Half-Life 3 w takim razie?

    Skomentuj

  3. xbk123
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-05-23 21:47

    Piękny tytuł ze złotej ery PC. Też bym nie dał jej dotknąć byle chłystkowi.

    Skomentuj

    1. Radical
      Oceń komentarz:

      -3    

      Opublikowano: 2019-05-24 09:35

      Ja to w grałem na xboxie :D

      Skomentuj

  4. sebmania
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-05-23 22:04

    Każdy wie że chętnych na zakup hf2 remastered będzie sporo co idzie razem z dużą kasą, nawet jeśli gra okaże się gniotem.
    Valve pewnie nie chce popsuć marki i sama kiedyś coś wyda.

    Skomentuj

  5. sebmania
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-05-23 22:04

    Każdy wie że chętnych na zakup hf2 remastered będzie sporo co idzie razem z dużą kasą, nawet jeśli gra okaże się gniotem.
    Valve pewnie nie chce popsuć marki i sama kiedyś coś wyda.

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2019-05-24 01:01

      zwlaszcza jakby pojawilo sie na epic store hahahahahah

      Skomentuj

  6. freezoid
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2019-05-24 01:01

    Valve prędzej pójdzie drogą blizzarda.
    Karcianke już wypuścili i bardziej spodziewałbym się Team Fortress 3 z trybem battle royale niż powrót do Half-Life...

    Skomentuj

    1. Sharimsejn
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-05-24 02:19

      Też mi się tak wydaje. Wielu twórców woli wydać gierkę, która regularnie będzie przynosić zyski niż zarobić raz na gierce, która mimo wszystko przyniosłaby im sławę i prestiż. HL3 zawsze może okazać się gniotem ale nie wydaje mi się bo kasę mają, a jedyne czego brak to cochones i chęci.

      Skomentuj

  7. newhousik
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2019-05-24 08:43

    Zbyt długie czekanie z premierą, powoduje że odpływa liczba oczekujących na HL3. Po pewnym czasie sama nazwa już nie przyciąga i tytuł musi się bronić treścią. Zresztą jak gra jest dobra, to nie potrzebuję dobrej nazwy.

    Skomentuj

  8. nevermind
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2019-05-24 13:54

    Jak Steam zacznie tracić mocno udziały w rynku to dopiero w tym momencie ruszą coś w temacie HL :)

    Skomentuj

  9. pawluto
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-05-26 20:49

    Dawać Half Life 3 !
    Half Life to była rewelacja.
    Half Life 2 to była mega rewelacja.
    Dlaczego nie idą dalej i nie zrobią części 3 ???