Na topie

Windows 10 Creators Update - jak wymusić aktualizację?

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Systemy operacyjne

Kategoria: Komputery Systemy operacyjne Ciekawostki Tematyka: Windows 10 Producenci: Microsoft

Jak wymusić aktualizację Windows 10 i zainstalować Creators Update ręcznie? Przedstawiamy prosty sposób, polecany przez Microsoft.

Windows 10 Creators Update - jak wymusić aktualizację?

A A

Aktualizacja Creators Update trafia do użytkowników systemu Windows 10 od 11 kwietnia. Jeśli dotąd do was nie dotarła, możecie wymusić jej instalację. Jak to zrobić?

Aby zaktualizować Windows 10 ręcznie należy:

  1. Udać się na stronę aktualizacji Windows 10.
  2. Pobrać narzędzie Aktualizatora (można też stąd).
  3. Uruchomić narzędzie, zaakceptować regulamin i rozpocząć pobieranie.
  4. Przechodzić przez kolejne okna i… 
  5. Rozpocząć aktualizację.

Windows 10 aktualizacja

W przypadku problemów można pobrać Media Creation Tool, wybierając na tej samej stronie opcję: Pobierz narzędzie.

Zanim zainstalujesz Creators Update

Zanim jednak to zrobimy – mając na uwadze wcześniejsze przygody z systemem Windows 10 i jego aktualizacjami – dobrze jest wykonać kopię zapasową swoich danych. Dobrym pomysłem może być też przygotowanie zabezpieczenia – zobacz najprostszy sposób na stworzenie pendrive'a naprawczego.

Dlaczego warto zainstalować aktualizację?

Creators Update wprowadza do systemu Windows 10 wiele nowości. Mają one poprawić nasze bezpieczeństwo i stabilność systemu. To także nowe funkcje i aplikacje, takie jak Paint 3D, tryb dla graczy, poprawione Ustawienia i odświeżony Edge. Sprawdź co przyniesie Creators Update - 20 ciekawych nowości.

Źródło: The Verge, Microsoft, inf. własna

Odsłon: 25130 Skomentuj newsa
Komentarze

50

Udostępnij
  1. Orlyy
    Oceń komentarz:

    -7    

    Opublikowano: 2017-04-06 10:21

    Płacz dzieci z Win7 za 3.. 2.. 1..

    Skomentuj

    1. mutissj
      Oceń komentarz:

      11    

      Opublikowano: 2017-04-13 18:01

      - Nie mam Windows 10 i nie mam żadnych problemów

      - 100% programów działa na Windows 7

      - 100% gier działa na Windows 7

      - 100% urządzeń pc działa na Windows 7

      - I nie mam zamiaru być beta testerem Windows 10.

      Skomentuj

      1. chrisplbw
        Oceń komentarz:

        5    

        Opublikowano: 2017-04-13 18:46

        nie karm trolla :)

        Skomentuj

      2. blebleble
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-04-13 21:00

        Zainstaluj Forza Horizon 3 na Windows 7.

        Skomentuj

        1. BariGT
          Oceń komentarz:

          -1    

          Opublikowano: 2017-04-14 09:08

          Badz wlacicielem swojego kompa z win10 :)

          Sadzac po poziomie wpisu nie sadza abys wpadl na to, ze mozna miec komputer z postawawowym systemem i na osobnym SSD win10 do gierI(osobny profil w UEFI), bez dostepu do czegolwiek innego.

          Skomentuj Historia edycji

          1. kitamo
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2017-04-16 14:21

            patrząc na Twój wpis widze ze nie masz kompletnie pojęcia o tym ze ten sam poziom funkcji "szpiegujących" jest w win7, win8 i win10.
            Druga kwestia - kto w dzisiejszych czasach kupuje Win7 i win10 po to by mieć oba zainstalowane bo czuje się szpiegowanym.
            Chyba paranoik bez pojęcia tylko.
            tak jak często piszesz sensownie tak w tym temacie bełkoczesz bez sensu a argumenty chyba z rękawa wyciągasz.

            Skomentuj

          2. SirMichael
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-04-18 11:19

            o szpiegowaniu w win10 zazwyczaj najbardziej krzyczą ci, którzy siedzą na dziurawym jak sito antku, który ich podsłuchuje, sprawdza lokalizacje, rozmowy, płatności etc.

            na win10 wystarczy spybota ściągnąć i masz spokój :)

            Skomentuj

    2. harukapl
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-04-13 21:37

      Powtórzę się znów ale... jak MS narzeka na swoje systemy to jest OK, ale ja użytkownik narzeka to jest to ból dupy...

      Zaktualizowałem z builda 1511 i jest kilka rzeczy które skopali:

      - Starsze programy które działały wcześniej, przestały działać
      - Grid z ikonami na pulpicie się rozjechał w pionie, spora przerwa na dolnym paskiem START.
      - Stary Panel Sterowania znikł, zostało to tabletowe paskudztwo...

      Poza tymi niedogodnościami jest ok.

      Skomentuj

      1. NanoXen
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2017-04-14 02:20

        Panel sterowania nadal jest tylko utrudniony został do niego dostęp ;)
        np win+R i wpisać "control"
        albo innymi funkcjami np. koło zegarka "centrum sieci i udostępniania" które przenoszą nadal do funkcji w panelu sterowania, a stamtąd w pasku adresu można kliknąć Panel ;)

        ewentualnie w menu start po prostu wpisać "panel" i znajduje panel sterowania - w ostateczności można go sobie przypiąć do menu :P

        Skomentuj Historia edycji

        1. SirMichael
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2017-04-18 11:21

          jest stary panel sterowania tylko trzeba poszukać ;)

          Skomentuj

  2. topiq
    Oceń komentarz:

    7    

    Opublikowano: 2017-04-06 10:21

    Można jeszcze asystentem aktualizacji. Póki co na 3 maszynach różnych wiekowo, działa bez zastrzeżeń. Nawet stary lapek Asusa sprzed 6 lat na C2D śmiga bez problemu.

    Skomentuj Historia edycji

  3. sabaru
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-04-06 11:30

    Beta testy czas rozpocząć. Ciekawe co się posypie.

    Skomentuj

    1. mesjan
      Oceń komentarz:

      8    

      Opublikowano: 2017-04-06 11:48

      głupie komentarze.

      Skomentuj Historia edycji

      1. kitamo
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2017-04-07 18:48

        badum badum tssss :D

        Skomentuj

  4. shoken
    Oceń komentarz:

    -4    

    Opublikowano: 2017-04-06 11:43

    Czy ten Windows to jest juz ostatni Windows czy będzie jakiś jeszcze WIndows 11? Nie podoba mi sie ten Windows 10,to jest tak skomplikowane zeby cos zrobic w tym windowsie ze normalnie trzeba szukac z 2 godziny.Jak zrobia windows 11 w stylu Windows 7 to wtedy bede tego Windows 11 uzywal.A ten Windows 10 to chyba zrobili dla ludzi ktorzy lubie grzebac w systemie szukajac co gdzie i jak.Taki windowsowy odpowiednik Linuxa Gentoo.Trzeba szukac i szukac i sie po godzinie znajdzie.Na poczatku to nawet nie wiedzialem jak to ustrojstwo sie wylacza.Najgorszy Windows jaki chyba wyszedl do tej pory juz WIndows ME jest lepszy A XP to niebo a ziemia .

    Skomentuj

    1. topiq
      Oceń komentarz:

      -5    

      Opublikowano: 2017-04-06 12:49

      Polecam kanał YouTube niejakiego Bogdana o nazwie forumwiedzy.pl. Tłumaczy tam nawet jak włączyć i wyłączyć laptop/komputer.

      Skomentuj

        1. topiq
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2017-04-13 21:57

          To był lekki sarkazm, widzę młodzież nie zajarzyła.

          Skomentuj

    2. blebleble
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-04-13 21:02

      I w dodatku to takie brzydkie.

      Skomentuj

    3. SirMichael
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-04-18 11:24

      no pewnie, po co cokolwiek zmieniać. Lepiej cały czas walić to samo z odświeżonymi teksturami jak COD, żeby przygłupi ludzie jak shoken przypadkiem nie musieli mózgu wysilać bo to ich bardzo boli i marudzą.

      Z takim podejściem to świat stanąłby w miejscu kolego.

      Skomentuj

  5. vide cui fidas
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2017-04-06 11:47

    I znowu trzeba wszystko blokować od nowa...zresztą to już nie pierwszy raz

    Skomentuj

  6. darioz
    Oceń komentarz:

    -11    

    Opublikowano: 2017-04-06 11:59

    Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

    Ja jak zwykle pobiorę obraz ISO zrobię formata i jadę z tym koksem i instaluję system od nowa!
    A swoje cenne pliki nagram na płyty DVD-R! Płyty to zawsze najlepsza kopia zapasowa!

    Skomentuj

    1. Eternal1
      Oceń komentarz:

      6    

      Opublikowano: 2017-04-13 17:10

      Ty masz coś ze słuchem że krzyczysz przy każdej okazji?

      Skomentuj

      1. Foxy the Pirate
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-04-13 21:25

        Nie, to trol.

        Skomentuj

  7. Piotrek7
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2017-04-06 12:12

    Ja poczekam aż ta aktualizacja sama mi się zainstaluje, aby uniknąć ewentualnych problemów, znając poprzednie duże aktualizacje windowsa 10. :D

    Skomentuj

    1. topiq
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-04-06 13:34

      Widzisz, a są tacy użytkownicy, co nie lubią jak im się samo coś w Windows 10 robi i też narzekają ;) Ja jednak wolę mieć kontrolę nad przebiegiem tak dużej aktualizacji i skorzystałem na 2 maszynach z asystenta aktualizacji. Na moim PC akurat stary system odmówił posłuszeństwa po wymianie karty graficznej z GeForce na innego GeForce i nawet reinstalacja na czysto sterownika nie pomogła, więc nowy SSD otrzymał już czystą instalkę z ISO prosto do 15063 i tylko aktualizacja zbiorcza do 15063.13 się dossała, czyli do umownego RTM W10CU.

      Skomentuj Historia edycji

  8. HardCorak
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2017-04-06 12:17

    ja już 2 dwa tygodnie temu zktualizowałem do creators update, wszystko działa bardzo podobnie do anniversary.

    Skomentuj

  9. TheIslander
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-04-06 15:16

    W moim przypadku posypało się windows upadate.
    wyskakuje taki komunikat:
    Nie można nawiązać połączenia z usługą aktualizacji. Spróbujemy ponownie później. Możesz też sprawdzić teraz, czy można pobrać aktualizacje. Jeśli nadal nie można tego zrobić, upewnij się, że masz połączenie z Internetem.

    po kliknięciu ponów próbę komputer chwilę coś mieli po czym rozłącza mi internet.

    Skomentuj

  10. Gazzuss
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2017-04-06 16:27

    Dobrzy ludzie podpowiedzcie jak całkowicie wyłączyć windows defender z tymi jego nowymi funkcjami. Niestety po zainstalowaniu zewnętrznego antyvira ciągle wyświetla się ikona defendera na pasku zadań. Metody z internetu które pokazują jak wyłączyć rejestry nie pasują do tej wersji defendera.

    Skomentuj

    1. xGatki
      Oceń komentarz:

      -5    

      Opublikowano: 2017-04-06 16:44

      Wolę używać Defender, niz jakies AV.

      Skomentuj

    2. xGatki
      Oceń komentarz:

      -5    

      Opublikowano: 2017-04-06 16:44

      Wolę używać Defender, niz jakies AV.

      Skomentuj

    3. Wasek
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-04-13 20:56

      Ultimate Windows Tweaker

      Skomentuj

  11. studionti
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2017-04-06 20:00

    UWAGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Przestrzegam przed błędem do jakiego namawia redaktor.
    Mi po tej instrukcji przestało działać menu start, cały pasek zadań oraz wszystkie programy windows store. Sklep wogóle się już nie uruchamiał. Totalne uszkodzenie systemu, na szczęście udało się przywrócić poprzednią kompilację.

    Skomentuj

  12. studionti
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2017-04-06 20:00

    UWAGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Przestrzegam przed błędem do jakiego namawia redaktor.
    Mi po tej instrukcji przestało działać menu start, cały pasek zadań oraz wszystkie programy windows store. Sklep wogóle się już nie uruchamiał. Totalne uszkodzenie systemu, na szczęście udało się przywrócić poprzednią kompilację.

    Skomentuj

    1. pablo11
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-04-16 15:13

      To normalne przy Windowsie. Jeden na kilka komputerow uszkadza system przy aktualizacji, szczególnie, jak coś się już grzebało.

      Skomentuj

  13. wiktor007
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2017-04-06 20:37

    Ostrzegam przed instalowaniem najnowszych sterowników Nvidia do tej aktualizacji windowsa. Po instalacji sterownikow 381.65 System już nie wstał. Dobrze to sprawdziłem i winę ponosi 100% sterownik graficzny. Widocznie jeszcze się gryzie z systemem i trzeba poczekać na poprawienie błędu.
    Pozdrawiam

    Skomentuj

    1. Vienio43
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-04-13 16:42

      U mnie na tych sterach Creators Update chodzi bez problemu

      Skomentuj

      1. NanoXen
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-04-14 11:15

        z ciekawości zainstalowałem bo nie miałem jeszcze tej wersji zainstalowanej... i u mnie też wszystko jest OK

        Skomentuj

  14. suchy2305
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-04-06 21:12

    Mam do was pytanko male. Udalo mi sie juz zainstalowac owa aktualizacje, ale nigdzie nie mam suwaka do zmiany wydajnosci systemu... Nie wiecie czy trzeba to gdzies wlaczyc?

    Skomentuj

  15. NanoXen
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-04-13 16:06

    dziś mi się samo pobrało i zainstalowało, nie musiałem nic kombinować
    widzę, że MS powoli wdraża plan usuwania Panelu sterowania bo pod prawym kliknięciem w ikonkę startu (win+X) już nie ma opcji "Panel sterowania" a Ustawienie (te z nowego interfejsu)
    nie ma też tam widocznego klasycznego CMD-ka tylko Powershell ;)
    oczywiście cmd i panel sterowania nadal istnieją tylko trzeba innymi metodami się tam dostać ;)

    Skomentuj

  16. kbrbabzbtb
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-04-13 17:17

    To menu start mogliby poprawić na takie customizowalne jak w 7-ce.

    Skomentuj

  17. darioz
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2017-04-13 19:49

    Jak będzie obraz ISO do ściągnięcia to pobieram, brutalną siłą robię formata C i jadym z tum koksem od zera!
    Na żadną aktualizację poprzez Windows Update się nie zgadzam!

    Skomentuj

    1. Foxy the Pirate
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2017-04-13 21:36

      Czemu nikt nie banuje tutaj troli?

      Skomentuj

  18. Marucins
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2017-04-13 20:45

    Wspaniała aktualizacja - czemu schowali proste wejście do Panelu Sterowania (Control Panel) - prawy klik na menu start?
    Za to jest dziadowski kafelkowy Setting.

    Skomentuj Historia edycji

  19. Danketch
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2017-04-13 21:35

    a ja nie mogę zrobić aktualizacji - krzyczy że moja wersja nie poleci na update bo mam sie zglosic do administratora systemu. Dodam że to ja jestem adminem mojego kompa :P ...chyba że Microsoft tak głęboko wszedl w wyciąganie moich danych z kompa że uznał że sam jest właścicielem mojego kompa hmmm? :P

    Skomentuj

  20. Zubol93
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-04-13 22:15

    Mi oprócz tego że zrestartowało wszystkie ustawienia sterowników (z gpu i dźwiękowej) przestało działać większość gier (reinstall nie pomaga) tj:
    -Wiedźmin 3
    -MadMax
    -the hunter: call of the wild
    -zaginięcie ethana cartera
    -hatred
    -batman arkham knight
    -Stalker Call of Chernobyl
    - GTA V z modami (zaczęło crashować co kilka minut)

    Dodatkowo przy uruchamianiu origina wyskakują błędy z IGOProxy64.exe

    Skomentuj

  21. Gothar
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-04-14 09:58

    U mnie system się wysypał i to dosłownie cały czas bluescreeny, ale nie ma że nas MS zostawia samym sobie.

    Bluescreen wyrzuca nazwę błędu i Barcode oczywiście skorzystałem i...
    Otwiera się strona:

    Rozwiązywanie problemów typu niebieski Ekran.
    Kiedy wystąpił błąd?
    3 opcje do wyboru ja wybieram: po zainstalowaniu aktualizacji.

    Kolejny wybór:
    błąd zatrzymania który pozwala przejść na pulpit.
    błąd zatrzymania który nie pozwala przejść na pulpit.

    U mnie jest opcja 2.

    Zalecenia:
    1. Przywróć system (system nie może zostać u mnie przywrócony gdyż w trybie awaryjnym windows update pisze że aktualizacja nie została zainstalowana)

    Jeśli przywrócisz zablokuj automatyczne instalowanie tej aktualizacji (logiczne,, ale się nie dało)

    2. Uruchom system w trybie awaryjnym
    Wybierz Start>Ustawienia>Aktualizacje i zabezpieczenia>Windows Update>Historia aktualizacji>odinstaluj aktualizację (robie to i nic sie nie dzieje zamyka sie okno ustawień żadnego progresu)

    Żadne narzędzie do naprawy i diagnostyki (sfc i dism) czy przywracania do poprzedniej wersji nie działa.

    Reset do ustawień pierwotnych systemu z zachowaniem moich plików 2 razy się zawiesił za 3-m przeleciało ale w momencie załadowania systemu wyrzucało komunikat o niemożliwości zalogowania na to konto i zaraz bluescreen.

    Po tych zabiegach już nawet tryb awaryjny nie chodził.

    Odzyskałem obraz poprzez redo z grudnia 2016 r. i zablokowałem aktualizacje.

    Macie szczęście jak u was wszystko śmiga.
    Co ja sie na te obracające kulki napatrzyłem za te 3 dni to szok.

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-04-16 14:20

      to zanim wpadniesz następnym razem by robic aktualizacje itp., to nie używaj wcześniej softu do wyłączania "tajnych" funkcji w systemie win 10.
      I mowie to całkie mpowaznie.

      W większości przypadków problem po aktualiozacji mają wlasnie CI którzy używali roznych super programikow antyszpiegujacych i wypierdzielili połowe istotnych usług gdzie po aktualizacji system nie wstaje teraz.

      Skomentuj

  22. zed76
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2017-04-14 19:41

    U mnie g sync nie działa . Obraz mi rwie (Call of duty IW) i ogólnie monitor działa jakby miał ustawione 60Hz .

    Skomentuj

  23. vinetou80
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-04-17 13:38

    U mnie działa wszystko ok jak na razie,wczoraj robiłem update.Dodam,że miałem wcześniej problem po którejś tam aktualizacji i się następne nie aktualizowały a po tym Creators się przegryzło wszystko i hula jak trza.
    Komp lepionka starszego sprzętu z nowym:)
    i7 860 ;8GB ramu ;mobo sabertooth i55 ;gtx1070 i dysk seagate 1tb