Na topie

Windows 10 - aktualizacja Creators Update od 11 kwietnia

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Systemy operacyjne

Kategoria: Komputery Systemy operacyjne Ciekawostki Tematyka: Windows 10 Producenci: Microsoft

Dokładnie 11 kwietnia firma Microsoft rozpocznie udostępnianie aktualizacji systemu Windows 10 - Creators Update.

  • Windows 10 - aktualizacja Creators Update od 11 kwietnia
A A

Creators Update to aktualizacja, dzięki której najnowszy system operacyjny firmy Microsoft, a więc Windows 10 wzbogaci się o wiele praktycznych funkcji i rozwiązań. Od jakiegoś czasu wiedzieliśmy, że jest ona już na ostatniej prostej, a teraz dowiedzieliśmy się, kiedy zostanie udostępniona. Każdy użytkownik „Dziesiątki” będzie mógł pobrać pakiet już 11 kwietnia.

Co trafi do Windows 10 tego dnia? Między innymi program Paint 3D do tworzenia i obróbki trójwymiarowej grafiki, odświeżona przeglądarka internetowa Microsoft Edge, rozbudowane narzędzia personalizacji i kompozycji, tryb dla graczy oraz dodatkowe mechanizmy bezpieczeństwa i prywatności  Creators Update to także pełne wsparcie dla rzeczywistości rozszerzonej, wirtualnej i mieszanej. 

Aby dowiedzieć się więcej na temat tego, co przyniesie ze sobą najnowsza aktualizacja, sprawdźcie zestawienie Windows 10 - co przyniesie Creators Update? 20 ciekawych nowości

„Stworzyliśmy Windows 10, aby obudzić twórcę w każdym z nas. Uważamy, że wszyscy możemy mierzyć wysoko, niezależnie czy oznacza to założenie własnego start-upu, wprowadzenie nowego produktu na rynek, rozpisanie innowacyjnego planu lekcji, napisanie gry czy też stworzenie zupełnie nowego świata w Minecraft, lub w rzeczywistości mieszanej. Chcemy, by Windows 10 był miejscem, w którym z przyjemnością tworzysz i bawisz się, korzystając z funkcji, które pozwolą Ci zostawić swój ślad w rzeczywistości” – pisze szef Windows and Devices Group w Microsofcie, Yusuf Mehdi.

Źródło: Microsoft

Odsłon: 9217 Skomentuj newsa
Komentarze

18

Udostępnij
  1. Dudi4Fr
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-03-29 17:36

    Dzięki za info, czyli 9.04 trzeba zablokować Windows Update.

    Skomentuj

    1. pikolo000
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-03-29 17:47

      Dobrze prawisz. Niech się przez miesiąc przetrawi (czytaj wypuszczą poprawki do poprawki) i będzie można zainstalować. Znów n komputerów poleci i będą miały problem z uruchomieniem. Nie zrozumcie mnie źle nic do win10 nie mam bo system uważam za udany i sam na nim pracuję ale znając wcześniejsze przeboje z aktualizacjami trzeba nastawić się że problemy będą. Wolę chuchać na zimne i poczekać chwilę.

      Skomentuj

      1. kitamo
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-03-29 22:22

        a możesz powiedzieć jakie to przeboje miałeś ze wcześniejszymi aktualizacjami ze komputer Ci nie uruchamial się itp. ?

        Skomentuj

        1. Tomasz Słowik
          Oceń komentarz:

          -1    

          Opublikowano: 2017-03-30 07:27

          Chociażby przestawianie ustawień systemu i pojawienia się aplikacji, które wcześniej wyrzuciłem. Poza tym Windows update wymaga włączonego Defendera i zapory. Bez nich pobieranie potrafi się wywalić w trakcie lub usługa nie znajduje aktualizacji. Raz też aktualizacja nie chciała się pobrać (ba, nawet jej nie wykrywał), bo kopie bezpieczeństwa zajęły za dużo miejsca na C i brakowało mu przestrzeni na paczki. Oczywiście, musiałem dojść do przyczyny sam, gdyż Microsoft nadal nie potrafi wyświetlać przyczyn problemów.

          Dzięki temu wiem już, że totalne zablokowanie aktualizacji (to już jakieś pół roku) było dobrą decyzją. Szkoda tylko, że w międzyczasie mój Asus T100 umarł, bo na nim z samej ciekawości stawiałem aktualizacje,a od stacjonarki wymagam stabilnego działania.

          Skomentuj

          1. kitamo
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2017-03-30 09:35

            ciekawe bo mam tyle kompow i w robocie i w domu i na żadnym absolutnie zadnego problemu przy ostatnich aktualizacjach nie miałem. Nawet nie zauwazylem ze one były. Co więcej, nie mam żadnego znajomego który by wspomniał o jakims problemie.

            Mam wrazenie że problematyczne aktualizacje to sięgają 5% uzytkownikow ale 55% powtarza później po nich niesprawdzone informacje.

            Zapytalem kolege wyżej konkretnie o problemy jakich on sam doswiadczyl a nie o jakich czytał.

            Skomentuj Historia edycji

          2. stalkerpl
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2017-03-30 13:24

            sadzisz ze wszyscy maja takie same komputery i programy na nich zainstalowane i wszystko ma działać bo u ciebie nie było żadnych problemów??

            Skomentuj

          3. Tomasz Słowik
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-03-31 20:38

            Widać jestem szczęściarzem, skoro na dwa komputery w domu, na obu miałem problem.

            Skomentuj

    2. Tito1987
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-03-29 18:28

      Ja i tak ściągnę ISO i będę instalował na czysto. Zawsze tak robię i jeszcze nie miałem żadnego problemu:P

      Skomentuj

      1. Dudi4Fr
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2017-03-29 21:51

        Bedziesz robić formata 2-3 razy w roku?

        Skomentuj

        1. kitamo
          Oceń komentarz:

          -1    

          Opublikowano: 2017-03-29 22:23

          jak ktoś może i nie ma z tym problemu to co ma go ograniczać ?

          Skomentuj

        2. Tito1987
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2017-03-29 23:33

          Raz zaktualizowałem przez windows uptade. To było anniversary uptade. Po zainstalowaniu większość softu albo przestała działać albo były problemy z działaniem. Zainstalowałem później na czysto i proszę 0 problemów. Od tego czasu zawsze wole strzelić formata przy jakiejś większej aktualizacji. Większość osób tego nie robi, a później jest narzekanie w stylu "win10 to kupa, mam bsody" itp......

          Skomentuj

          1. BariGT
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2017-03-30 09:10

            Co pol roku format bo aktualizacja? serio?

            Tak slabo to chyba nawet na XPku nie bylo...

            Skomentuj

          2. kitamo
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2017-03-30 09:37

            na XP średnio użytkownik robil formata tez 2 razy w roku bo się system zapychał.
            Wiec nie wiem czy XP to dobre porównanie ;)

            Ja mam dobre porównanie bo swiadczylem usługi instalacji miedzy innymi systemow. Dzis wygląda to zupełnie inaczej.

            Skomentuj Historia edycji

          3. SebastianFM
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-03-30 09:49

            System sam się nie zapycha, nie ważne czy to Windows XP, 7, 10 czy Android. Chyba wiesz, o co mi chodzi. Można winić albo źle napisane programy zużywające zasoby albo użytkownika, który je instaluje.
            Ja instaluję Windows mniej więcej raz na 1 - 2 lata, ale to bardziej w ramach porządków. Później raz na kilka miesięcy pobieram i instaluję aktualizację zbiorczą, z Windows Update nigdy nie korzystam.

            Skomentuj

          4. BariGT
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-03-30 10:26

            Nie wiem czy Twoje porownanie jest duzo lepsze:
            - format bo uzytkownik zasyfil system (XP przy rozsadnym zuytkowaniu dalaw rade 2-3 lata po postawieniu)
            - format bo producent oprogramowania nie umie zrobic aktualizacji (nie pierwszy raz)

            Skomentuj

  2. drizzxxl
    Oceń komentarz:

    -4    

    Opublikowano: 2017-03-29 19:28

    Czyli kolejne problemy czas zacząć xD

    Skomentuj

  3. HardCorak
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-03-30 01:05

    "Windows 10 - aktualizacja Creators Update od 11 kwietnia"

    nie od 11 kwietnia bo już jest dostępny.


    Ciekawe jest to że microsoft sam zniechęca do użytkowników do używania tego systemu, wiele osób go ma na niekompatybilnym sprzęcie i później płacz że bsody że system nie wstaje po aktualizacji.

    Dla przykładu odpalam sobie asystenta na starym lenovo x60 i ten mi oświadcza że się nadaje do 10, no błagam...

    Skomentuj Historia edycji

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-03-30 09:42

      ta niekompatybilnosc w dużej mierze to kwestia firm trzecich - zle sterowniki, szczególnie do starszego sprzętu.
      Miałem podobną historie z jednym sprzętem gdzie na sile instalowal starą karte dzwiekową która wsparcie stracila już praktycznie w win7.
      Tez lubila się wysypać choć niby działała i sterowniki do niej były.
      Miałem tez mysz a4techa która freezowała system po zainstalowaniu softu do obsługi dodatkowych przyciskow. Oczywiście tylko w win8, pomimo ze producent pisał że soft kompatybilny.