Na topie

JPK w mikroprzedsiębiorstwach - rusza cykl szkoleń

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Technologie i Firma

Kategoria: Technologie i Firma Tematyka: Software i prawo

W każdy wtorek listopada w każdym urzędzie skarbowym odbywać będą się szkolenia dla mikroprzedsiębiorców z tworzenia i przesyłania JPK_VAT.

JPK w mikroprzedsiębiorstwach - rusza cykl szkoleń

A A

Od przyszłego roku także te najmniejsze firmy będą musiały raportować JPK. Specjalnie dla nich przygotowano cykl szkoleń „Wtorki z JPK”, a pierwsze odbędą się już jutro.

W Polsce działa aktualnie około 1,5 miliona mikroprzedsiębiorstw – są to (w uproszczeniu) firmy, które zatrudniają nie więcej niż 10 osób. Od 1 stycznia 2018 roku będą one musiały wysyłać fiskusowi JPK_VAT (czyli Jednolity Plik Kontrolny dla potrzeb VAT). Obecnie taki obowiązek spoczywa na dużych, średnich i małych przedsiębiorstwach.

Mikroprzedsiębiorca i JPK. Jak sobie z tym poradzić?

Mikroprzedsiębiorcy mogą znaleźć wszystkie kluczowe informacje na ten temat na Portalu Podatkowym Ministerstwa Finansów. To jednak nie wszystko, bo w każdy wtorek listopada w dowolnym urzędzie skarbowym będzie można wziąć udział w szkoleniach poświęconych tworzeniu i przesyłaniu JPK_VAT. To wspólna akcja Ministerstwa Finansów i Krajowej Administracji Skarbowej.

„Obowiązek wysyłania elektronicznego JPK_VAT będzie dotyczyć nowej grupy podatników, którzy mogą zetknąć się z tym zagadnieniem po raz pierwszy. Chcemy pomóc im dobrze przygotować się do tej zmiany. Dlatego w listopadzie, w całym kraju, uruchamiamy cykl szkoleń na temat JPK. Zapraszam wszystkich mikroprzedsiębiorców do urzędów skarbowych i do skorzystania z wiedzy i pomocy pracowników KAS” – mówi wiceminister finansów Paweł Cybulski.

Źródło: Ministerstwo Finansów, Gazeta Prawna. Ilustracja: geralt/Pixabay (CC0)

Odsłon: 2408 Skomentuj newsa
Komentarze

2

Udostępnij
 1. PawelQ
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-11-06 18:25

  "Pamiętajmy zawsze o płaceniu podatków" w rajach podatkowych... :D

  Skomentuj

 2. BrumBrumBrum
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-11-07 11:23

  ten cały JPK jest kolejną formą nękania przedsiębiorców. w skali mikro jest to bardzo uciążliwe. w dużych firmach jest księgowa która ogarnia temat. w małych niestety jest problem. najlepiej jest chyba przedsiębiorczość zarżńąć na śmierć jak tylko ludzie zaczynają coś sensownego robić. oto polska urzędnicza, a my się dziwimy czemu duży kapitał zagraniczny wszystko wykupuje. a jak to wszystko mają wykupywać polacy skoro mamy taki chory ustrój?

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!