Na topie

Wystartował program Xbox Play Anywhere - Xbox One i PC w jednej drużynie

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Kategoria: Gry Gry komputerowe Gry na konsole Gry Xbox One Producenci: Microsoft

Microsoft ujednolicił swoja platformę. Xbox One i pecety z Windows 10 grają teraz w jednej drużynie.

  • Wystartował program Xbox Play Anywhere - Xbox One i PC w jednej drużynie
A A

Microsoft postanowił zrobić dość odważny ruch. Xbox Play Anywhere to jeden z najważniejszych programów dla graczy, który zmienia nieco walkę konsol z pecetami. Oficjalny start ma już za sobą.

Co to jest Xbox Play Anywhere? To program, który likwiduje rozgraniczenie na gry przeznaczone na Xbox One oraz te komputerowe (na Windows 10). Teraz wystarczy kupić jeden egzemplarz gry, by cieszyć się nią na obu platformach. Pecetowcy muszą więc nastawić się na nieco wyższe ceny, ale korzyści – nie da się ukryć – są.

Oprócz zmniejszenia liczby wydatków, Xbox Play Anywhere wprowadza też inne ważne nowości. Po pierwsze, możliwe będzie przenoszenie stanów gry, co oznacza, że – na przykład – rozpoczętą grę na pececie możemy dokończyć na konsoli. Współdzielone będą również osiągnięcia i rozszerzenia DLC.

Większość tytułów w ramach tego programu zaoferuje również równoczesną rozgrywkę sieciową na dwóch platformach. 

Wczoraj na świecie zadebiutowała gra ReCore i to ona właśnie przyniosła początek programowi Xbox Play Anywhere (my poczekamy do 16 września). Jeszcze w tym miesiącu na takich samych zasadach na rynku pojawi się Forza Horizon 3. Co dalej? Kolejne gry w programie Xbox Play Anywhere to:

  • Gears of War 4
  • Sea of Thieves
  • Halo Wars 2
  • Scalebound
  • Killer Instinct – Season 3
  • State of Decay 2
  • Ark: Survival Evolved
  • Cuphead
  • We Happy Few
  • Crackdown 3

Źródło: VG247

Odsłon: 5836 Skomentuj newsa
Komentarze

17

Udostępnij
  1. Dudi4Fr
    Oceń komentarz:

    9    

    Opublikowano: 2016-09-14 13:50

    Jedna z lepszych inicjatyw M$ od dawna.

    Jeszcze 9 dni do FH3!!!

    Dacie testy 23 czy 27 września?

    Skomentuj

  2. xchaotic
    Oceń komentarz:

    8    

    Opublikowano: 2016-09-14 14:19

    "Pecetowcy muszą więc nastawić się na nieco wyższe ceny, ale korzyści.." to jakie te korzysci?
    Jak ktos ma XBoxa to rozumiem, ale jesli nie to jakie zalety?
    Na Steamie nie mozna aktywowac, pewnie uproszczony tryb pod kontrolery a nie kb+m, to gdzie te zalety konkretnie?

    Skomentuj

    1. thoorin
      Oceń komentarz:

      6    

      Opublikowano: 2016-09-14 14:36

      Dokładnie. Zalety są tylko dla posiadaczy konsol. Jeśli ktoś ma tylko PC, to jest od razu stratny bo gra jest sporo droższa.

      Skomentuj

      1. Dudi4Fr
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2016-09-15 14:06

        Dokładnie, będzie cross-play. Najbardziej balem się pustki w MP na PC ale M$ dobrze to rozegrał.

        Skomentuj

  3. BrumBrumBrum
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-09-14 14:21

    a co z X360 ? taaaa. wiem. na lodzie.

    Skomentuj

    1. Zbrojny
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2016-09-14 19:25

      a co bys chciał? reanimować 9 letniego trupa o ile mnie pamieć nie myli? wczoraj mnie odwiedził znajomy to mu za darmola dałem bo i tak za smieszne pieniądze bym to sprzedał.

      Skomentuj

  4. T4d3u5z
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-09-14 14:33

    Kiedy legendy w FIFIE na PC?

    Skomentuj

  5. Mandalorian
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2016-09-14 14:48

    Czyli gracze PC dostaną jeszcze gorszą optymalizację za jeszcze większą cenę...

    Skomentuj

      1. Mandalorian
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2016-09-14 19:46

        Jestem ciekaw dlaczego ludzie minusują.
        A wracając do tematu, zastanawia mnie jak to będzie działać. Czy gra z jednej płyty będzie działać i na pc i na konsoli? Jeżeli tak to jak do tego doszło? Czy win 10 i system xboxa są tak zbliżone do siebie że jedna wersja gry będzie działać tu i tu?
        Jakoś trudno mi w to uwierzyć. Ktoś po prostu chce zedrzeć kasę z użytkowników PC. A co z graniem na starszych systemach? Win 7 i 8 zostaną olane?

        Skomentuj

          1. Mandalorian
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2016-09-16 13:51

            Dzięki za wyjaśnienie.
            Czyli M$ chce by producenci przerzucili się w 100% na Win 10.
            Zastanawiam się jak to bd wyglądało w praktyce.

            Skomentuj

  6. shadowman333
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2016-09-14 15:21

    Kupiłem komputer po to, żeby grać na myszce i klawiaturze w 1080p i 60FPS'ach. Konsoli nie posiadam. Podajcie mi chociaż jeden plus tego programu dotyczący mojego przypadku.

    Skomentuj

    1. franiux
      Oceń komentarz:

      9    

      Opublikowano: 2016-09-14 15:27

      Możesz grać w gry niedostępne do tej pory na PC,

      Skomentuj

      1. Jake_24
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2016-09-14 15:51

        Szkoda tylko, że nowe gry..., chętnie przyjąłbym na PC Halo: The Master Chief Collection i Halo 5.

        Skomentuj

  7. Luiso
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2016-09-14 15:59

    Nic interesującego. Nie zdziwię się, gdy sprzedaż xboxów jeszcze spadnie. Chyba 90% osób będzie wolało odpalić grę w lepszej grafice na pc.

    Skomentuj

  8. ECRYGIGS
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-09-14 17:04

    https://www.youtube.com/watch?annotation_id=annotation_2070153673&feature=iv&src_vid=NHH4iA_5Org&v=aaXJma5zrJs

    Skomentuj Historia edycji

  9. splawik92
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2016-09-14 19:01

    Ja widzę jedną bardzo dużą zalete jeśli nie masz konsoli. Możesz dać swoje gry swojemu kumplowi, który ma xbox, a on ci twoje z xboxa i obaj macie oryginalne gry za pół ceny i możecie grać w ekipie. No chyba że się nie da..., bo nie wiem jak się tworzy takie połączenie xboxa i pc bo konsoli nie mam niestety i mieć nie będę raczej.