Na topie

Xiaomi przygotowuje odpowiedź na Razer Phone

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony Producenci: Xiaomi

Szykowany smartfon cechować będzie się bardzo dużą wydajnością. Ma być wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 845 z grafiką Adreno 630 oraz 8 GB pamięci RAM.

  • Xiaomi przygotowuje odpowiedź na Razer Phone
A A

Razer Phone to bardzo interesujący smartfon, ale z racji ceny oraz ograniczonej dostępności pozostanie on dla wielu jedynie ciekawostką. Jest jednak szansa, że zadebiutuje podobna konstrukcja od zdecydowanie bardziej popularnego w tym sektorze urządzeń producenta.

Już jakiś czas temu pojawiły się doniesienia, iż Xiaomi ma w planach smartfona dla graczy, ale nie zdradzały one szczegółów. Teraz jest nieco inaczej. Urządzenie skrywa się pod kodową nazwą Blackshark. Nie bez przyczyny, ponieważ częściowo stać ma za nim firma Black Shark (zależna od Xiaomi). Możliwe, że będzie to początek linii Xiaomi Blackshark dedykowanej konkretnemu odbiorcy, tak jak na przykład Dell Alienware.

Wracając do przywołanego smartfona, oferować ma on przede wszystkim bardzo wysoką wydajność. Zapisy z AnTuTu sugerują, iż zastosowany zostanie tutaj procesor Qualcomm Snapdragon 845 z grafiką Adreno 630 współpracujący z 8 GB pamięci RAM oraz system Android 8.0 Oreo. Wyświetlacz o dużej zapewne przekątnej zaoferuje proporcje 18:9 oraz rozdzielczość 2160 x 1080 pikseli.

Xiaomi Blackshark

Można przypuszczać, że i w tym przypadku pojawią się elementy, które będą miały na celu kuszenie mobilnych graczy. W przypadku Razer Phone mocno akcentowano chociażby częstotliwości odświeżania na poziomie 120 Hz czy głośniki stereo i 24-bitowy DAC z certyfikacją THX.

Na premierę najprawdopodobniej jeszcze trochę poczekamy. Tanio zapewne nie będzie, ale doświadczenia z Xiaomi pozwalają mieć nadzieje, że przygotowywana konstrukcja nie zrujnuje portfeli przyszłych nabywców.

Źródło: xiaomitoday

Odsłon: 4075 Skomentuj newsa
Komentarze

9

Udostępnij
  1. Finear
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2018-02-21 10:01

    jak nie bedzie mial ekranu 120/90hz z synchronizacja refresh rate to nie bedzie konkurencją

    Skomentuj

    1. Niepiskoj
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-02-21 10:09

      No wiadomo, bez ̶p̶o̶r̶z̶ą̶d̶n̶e̶j̶ ̶ś̶c̶i̶e̶m̶y̶ ̶m̶a̶r̶k̶e̶t̶i̶n̶g̶o̶w̶e̶j̶ fajnych technologi gracze się nie złapią. Musi być dużo Ghz, Hz, Gyby jakiś tam DAC i najlepiej coś z PRO w nazwie

      Skomentuj Historia edycji

      1. Finear
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-02-21 10:17

        możesz mi wyjasnic w jaki sposób jest to sciema marketingowa? wszyscy chwala ta technologie bo daje naprawde dobra płynnosc wyswietlania obrazu i sprawia że odczuwalna "predkosc" dzialania calego telefonu jest szybsza

        razer oczywiscie nie był tu pierwszy bo apple w ktoryms ipadzie też miał synchronizacje która też wszyscy sie zachwycali i nie bez powodu

        ale to akurat jest coś co powinna wchodzić do każdego urzadenia a nie jakies marketingowe bzdury

        Skomentuj

        1. Niepiskoj
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2018-02-21 11:14

          Wiele technologi już "wszyscy" chwalili a jak bywało wiadomo. Ja może troszkę przesadzam bo dla mnie telefon i granie nijak nie idą w parze więc i tak wysokie odświeżanie ekranu nie jest mi potrzebne. Jedyne co z mojego punktu widzenia jest na obecną chwile istotne to czas pracy na baterii. Cała reszta to takie właśnie marketingowe pitolenie. Bo telefony są już dziś na takim poziomie że właściwie na rewolucje nie ma co liczyć, a baterie nadal w średniowieczu. Ale przyznam ci rację, pewnie wielu się to spodoba, chociaż ja sam w żaden sposób nie mogę narzekać na płynność działania słuchawek z których ostatnio korzystałem.

          Skomentuj

          1. Finear
            Oceń komentarz:

            -2    

            Opublikowano: 2018-02-21 11:28

            ale co tu granie ma do rzeczy? przecież synchronizacja działa zawsze a nie tylko jak odpalisz gry i to własnie dlatego ta technologia jest tak chwalona, i jest też tu dodatkowy atut oszczednosci baterii bo w momencie kiedy patrzysz na statyczny obraz to odswieżanie błyskawicznie spada do minimalnych wartosci dzieki czemu nie marnujesz tyle baterii na czytanie strony tekstu

            pozatym to już sie sprawdziło na dekstopach.
            gsync czy freesync są dobrymi rozwiazaniami (w kazdym razie ich efekty, implementacja to inna sprawa)


            spoko by było jak bys sie troche w temacie orjentował przed napisaniem komentarza

            Skomentuj Historia edycji

          2. taki_jeden
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2018-02-21 12:30

            orientował*

            Skomentuj

          3. Finear
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2018-02-21 13:41

            heh rzeczywiscie coś mi nie pasowało ale bez autokorekty albo podkreslania błedow sobie nie radze

            Skomentuj

          4. taki_jeden
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2018-02-22 09:19

            Dobrze, że korzystasz z autokorekty i sprawdzania. Ogólnie zazwyczaj nie widzę błędów w Twoich komentarzach, więc jest dobrze ;)

            PS. I nie ciskasz się, za zwrócenie uwagi i nie zasłaniasz dyplomem z dysleksji zaawansowanej.

            Skomentuj Historia edycji

  2. PITUCH1
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-02-21 14:29

    "... chociaż ja sam w żaden sposób nie mogę narzekać na płynność działania słuchawek z których ostatnio korzystałem...." Masz we mnie Fana :)

    BTW a konkurencja dla brazzers phone i hologram ?