Na topie

Xiaomi przygotowuje odpowiedź na Razer Phone

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony Producenci: Xiaomi

Szykowany smartfon cechować będzie się bardzo dużą wydajnością. Ma być wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 845 z grafiką Adreno 630 oraz 8 GB pamięci RAM.

 • Xiaomi przygotowuje odpowiedź na Razer Phone
A A

Razer Phone to bardzo interesujący smartfon, ale z racji ceny oraz ograniczonej dostępności pozostanie on dla wielu jedynie ciekawostką. Jest jednak szansa, że zadebiutuje podobna konstrukcja od zdecydowanie bardziej popularnego w tym sektorze urządzeń producenta.

Już jakiś czas temu pojawiły się doniesienia, iż Xiaomi ma w planach smartfona dla graczy, ale nie zdradzały one szczegółów. Teraz jest nieco inaczej. Urządzenie skrywa się pod kodową nazwą Blackshark. Nie bez przyczyny, ponieważ częściowo stać ma za nim firma Black Shark (zależna od Xiaomi). Możliwe, że będzie to początek linii Xiaomi Blackshark dedykowanej konkretnemu odbiorcy, tak jak na przykład Dell Alienware.

Wracając do przywołanego smartfona, oferować ma on przede wszystkim bardzo wysoką wydajność. Zapisy z AnTuTu sugerują, iż zastosowany zostanie tutaj procesor Qualcomm Snapdragon 845 z grafiką Adreno 630 współpracujący z 8 GB pamięci RAM oraz system Android 8.0 Oreo. Wyświetlacz o dużej zapewne przekątnej zaoferuje proporcje 18:9 oraz rozdzielczość 2160 x 1080 pikseli.

Xiaomi Blackshark

Można przypuszczać, że i w tym przypadku pojawią się elementy, które będą miały na celu kuszenie mobilnych graczy. W przypadku Razer Phone mocno akcentowano chociażby częstotliwości odświeżania na poziomie 120 Hz czy głośniki stereo i 24-bitowy DAC z certyfikacją THX.

Na premierę najprawdopodobniej jeszcze trochę poczekamy. Tanio zapewne nie będzie, ale doświadczenia z Xiaomi pozwalają mieć nadzieje, że przygotowywana konstrukcja nie zrujnuje portfeli przyszłych nabywców.

Źródło: xiaomitoday

Odsłon: 4244 Skomentuj newsa
Komentarze

2

Udostępnij
  1. Niepiskoj
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-02-21 10:09

   No wiadomo, bez ̶p̶o̶r̶z̶ą̶d̶n̶e̶j̶ ̶ś̶c̶i̶e̶m̶y̶ ̶m̶a̶r̶k̶e̶t̶i̶n̶g̶o̶w̶e̶j̶ fajnych technologi gracze się nie złapią. Musi być dużo Ghz, Hz, Gyby jakiś tam DAC i najlepiej coś z PRO w nazwie

   Skomentuj Historia edycji

    1. Niepiskoj
     Oceń komentarz:

     0    

     Opublikowano: 2018-02-21 11:14

     Wiele technologi już "wszyscy" chwalili a jak bywało wiadomo. Ja może troszkę przesadzam bo dla mnie telefon i granie nijak nie idą w parze więc i tak wysokie odświeżanie ekranu nie jest mi potrzebne. Jedyne co z mojego punktu widzenia jest na obecną chwile istotne to czas pracy na baterii. Cała reszta to takie właśnie marketingowe pitolenie. Bo telefony są już dziś na takim poziomie że właściwie na rewolucje nie ma co liczyć, a baterie nadal w średniowieczu. Ale przyznam ci rację, pewnie wielu się to spodoba, chociaż ja sam w żaden sposób nie mogę narzekać na płynność działania słuchawek z których ostatnio korzystałem.

     Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!