Na topie

YouTube - znikną 30-sekundowe, niepomijalne reklamy

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Internet Tematyka: YouTube Producenci: Google

Pojawiające się jeszcze przed odtworzeniem filmu 30-sekundowe, nie dające się pominąć reklamy, odejdą w 2018 roku w zapomnienie.

  • YouTube - znikną 30-sekundowe, niepomijalne reklamy
A A

Czas cię goni, a ty szukasz tego filmiku na YouTube i wreszcie go masz. Klikasz „odtwórz” i… wyświetla ci się komunikat, że do końca reklamy pozostało 30 sekund i nie ma możliwości jej pominięcia. Jeśli nie korzystacie z adblockerów, to pewnie znacie to aż za dobrze. Mamy dobrą wiadomość – Google zamierza wycofać się z tego pomysłu.

Nieprędko, bo dopiero od 2018 roku, ale jednak 30-sekundowe reklamy, których nie da się pominąć, mają zniknąć z serwisu. Taką informację od rzecznika Google otrzymał serwis The Drum. Szybko jednak dodał on, że jako taki niepomijalny format zostanie, tyle tylko że czas takiej reklamy wynosić będzie 6 lub maksymalnie 20 sekund.

Powód jest prosty – użytkownicy, którym wyświetlane były takie 30-sekundowe reklamy często po prostu rezygnowali z oglądania tak reklamy, jak i samego filmu. Dlatego od 2018 roku ich nie będzie, a w ich miejsce Google chce oferować więcej „kilkusekundówek” i „wyskakujących” reklam w formie sugestii pojawiających się bezpośrednio na odtwarzanym filmie. Odpowiedź na pytanie, czy to zmiana na dobre czy złe, zostawiamy już wam.

Źródło: The Drum

Odsłon: 3928 Skomentuj newsa
Komentarze

19

Udostępnij
  1. Yukko
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2017-02-17 17:27

    Jak już reklamy muszą być to może na samym końcu filmu? Na pewno są rozwiązania przyjazne użytkownikom jak i korporacjom.

    Skomentuj

    1. sabaru
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-02-17 19:03

      nie ma

      Skomentuj

    2. Sharimsejn
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-02-17 20:10

      Reklamy na końcu? Żart? Nikt nie lubi reklam ale jak mają przynieść zysk to nie na końcu filmiku ;p

      Skomentuj

  2. mutissj
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-02-17 17:27

    Ja żadnych reklam nigdy nie widziałem(am) na youtubie xD

    Skomentuj

      1. DaroBenchmarkPC
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2017-02-17 17:57

        Shemale :O (odradzam googlowanie)

        Skomentuj

          1. DaroBenchmarkPC
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2017-02-18 19:49

            Fajny "kolega" :D

            Skomentuj

  3. xpaxpl
    Oceń komentarz:

    11    

    Opublikowano: 2017-02-17 18:13

    NO TO MNIE PRZEKONALI!!! Adblock na YT zostaje ....

    Skomentuj

  4. takitamtamten
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-02-17 18:53

    Komputer - uBlock,
    Telefon - reklama dłuższa/równa 10 sekund? zamykam film i odpalam od nowa...
    eh... no da się pomijać.

    Skomentuj

    1. Moggster
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-02-17 18:55

      Zainstaluj firefoxa na telefonie jako przegladarke, potem rozszerzenie uBlock do niego i voila. Masz telefon bez reklam w internetach, GJ.

      Skomentuj

      1. pablo11
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-02-17 23:58

        Dzięki za rade, bo szczerze długo szukałem przeglądarki z opcją rozszerzeń na androidzie. Bo adblocka na telefon ze względów bezpieczeństwa i jego uprawnień nie zamierzam instalować. Przecież on może robić wszystko...

        Skomentuj

    2. wizdar
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-02-18 12:15

      Ja używam Adblock Browser na androidzie. Chyba też jest na Firefoxie, ale ze stabilnościa nie do końca jest ok. Generalnie jak są reklamy to rezygnuję z oglądania. Trawię jedynie 5 sekund niepomijalne, po których mogę kliknąć żeby pominąć.
      Ale wyskakujące reklamy na film, które go zasłaniają i które trzeba gdzieś kliknąć, żeby zniknęły to masakra.

      Skomentuj

  5. itekiti
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-02-17 19:12

    chyba będę musiał spróbować adblocka, bo te reklamy, nie tylko na YT, ale tez filmweb itd. stają się coraz bardziej denerwujące. np. chcę oglącnąć 2min. zwiastun film, a tu przed nim 30 sek. reklam... no to podziękowałem.

    Skomentuj

  6. Mr.Gamer
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-02-17 20:00

    Używam adblocka i ublocka na większości stron i mam ich gdzieś :) Przyzwyczaiłem się do tego tak,że ciężko pracuje mi się na sprzęcie bez takich dodatków.

    Skomentuj

  7. Szymon331
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-02-17 20:01

    Jakie reklamy na you tube? Od kilku lat nie spotkalem ani jednej...

    Skomentuj

  8. detazu
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-02-17 20:20

    A co polecacie zrobić ze stronami, które rozpoznają adblocki (często błędnie) i ograniczają możliwość przeglądania? Co gorsze, jak się na nich wyłączy adblocka to one dalej go widzą, bo prawda jest taka, że on nadal jest tylko niby nieaktywny na danej stronie. Efekt jest taki, że wszystkie reklamy na danej stronie są, a na jej środku nadal jest komunikat, że adblock aktywny...

    Skomentuj

    1. pablo11
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-02-18 00:02

      Odnośnie tych stron możesz znaleźć kancelarię adwokacką która oskarży takie strony. Bo tego typu działanie jest wedle już przynajmniej jednego z orzeczeń sądowych nielegalne.

      Skomentuj

  9. pablo11
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-02-18 00:03

    Wreszcie sie zorientowali że 90% użytkowników która klika pomiń, w momencie braku tego przycisku w kilka sekund klika krzyżyk w przeglądarce...

    Skomentuj

  10. Fiona
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-02-18 08:26

    Już wolę to quano na początku niż pocięty material...

    Z oglądania pociętego zrezygnuję na 100%

    Podobnie jak zrezygnowałam z oglądania filmów w tv.

    Sorry za delikatna jestem na takie sadystyczne traktowanie widza ;P

    Skomentuj

  11. Tomecek
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-02-18 10:21