Na topie

Zalman Z3 Plus - niedroga obudowa w dwóch kolorach

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Obudowy

Kategoria: Komputery Podzespoły Obudowy Producenci: Zalman

Zalman Z3 Plus jest dostępny już od dłuższego czasu, ale warto o niej przypomnieć - chociażby ze względu na funkcjonalność i dobrą cenę.

  • Zalman Z3 Plus - niedroga obudowa w dwóch kolorach
A A

Szukacie funkcjonalnej obudowy w niewygórowanej cenie? W takim razie powinniście zwrócić uwagę na model Zalman Z3 Plus, który sprawdzi się nawet przy wydajniejszych zestawach, a do tego oferuje możliwość łatwego sterowania zainstalowanymi wentylatorami.

Opisywana obudowa zalicza się do modeli typu Midi Tower, a jej cechą charakterystyczną jest efektowne wzornictwo. W sprzedaży dostępna jest czarna i czarno-biała wersja kolorystyczna, a w bocznej ściance wstawiono okno do wyeksponowania podzespołów komputera.

Zalman Z3 Plus

Na przednim panelu wyprowadzono dwa porty USB 2.0, jeden USB 3.0, wejście mikrofonowe oraz wyjście słuchawkowe. Dzięki temu w szybki sposób można podłączyć zewnętrzne urządzenia, takie jak dyski twarde, pendrive, smartfon czy głośniki. Ponadto producent udostępnił tutaj funkcję ręcznej regulacji obrotów, co sprawdzi się w przypadku bardziej wytężonej pracy (zwłaszcza przy mocno nagrzewających się podzespołach).

Zalman Z3 Plus

Obudowa pozwala na zamontowanie płyty głównej w rozmiarze mATX lub ATX. Beznarzędziowy system montażu pozwala na umieszczenie do sześciu dysków HHD oraz SSD. Z kolei system aranżacji okablowania porządkuje wszelkie kable bez obawy, że zostaną uszkodzone przy wymianie innych podzespołów. Maksymalna długość karty graficznej może wynieść aż 360 mm.

Zalman Z3 Plus

W konstrukcji umieszczono cztery wentylatory o średnicy 120 mm, a opcjonalnie można zamontować jeszcze jeden (120 mm). Aby system chłodzenia radził sobie z temperaturą w środku obudowy producent zdecydował, że z tyłu oraz z przodu zainstaluje po jednym wentylatorze, a w panelu górnym obudowy aż dwa. Filtry przeciwkurzowe odpowiadają za utrzymanie czystości w obudowie.

Najważniejsze dane techniczne obudowy Zalman Z3 Plus:

  • typ: Midi Tower
  • panel: 2x USB 2.0, 1x USB 3.0, 2x audio, kontroler obrotów
  • obsługiwane płyty główne: ATX, mATX, mini-ITX
  • miejsca dla kart rozszerzeń: 7x 360 mm
  • zatoki zewnętrzne: 2x 5,25 cala
  • zatoki wewnętrzne: 1x 2,5 cala, 4x 2,5/3,5 cala
  • maks. wys. coolera CPU: b.d.
  • maks. dł. zasilacza: b.d.
  • miejsca na wentylatory:
    • przód: 2x 120 mm (dołączone)
    • góra: 2x 120 mm (1 dołączony)
    • tył: 1x 120 mm
  • wymiary: 192 x 465 x 430 mm
  • waga: 6 kg

Obudowa Zalman Z3 Plus jest dostępna na rynku w cenie około 170 – 180 złotych.

Źródło: Zalman

Odsłon: 3043 Skomentuj newsa
Komentarze

17

Udostępnij
  1. 1000500100900dreder
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2017-09-20 17:05

    A co to za starocie

    Skomentuj

  2. _LoKi_
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2017-09-20 17:46

    Ta obudowa była całkiem ok budżetową opcją... ale 4 lata temu

    Skomentuj

  3. kasperczak15
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2017-09-20 18:03

    Mam i nie polecam. Przenosi drgania dysku twardego i jest z tego powodu bardzo głośna. Chyba, że tylko ja tak mam

    Skomentuj

    1. tankersss
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-09-20 19:05

      Ta, denerwuje to człowieka jak nic innego (no może to że okno wpakowane z czapy, mało miejsca na dyski 3,5" miejsce na 2,5" w ogóle nie użyteczne, mało miejsca za prawym panelem). Teraz lepiej brać RG4T, wygląda ładniej i jest bardziej funkcjonalna.

      Skomentuj

    2. supervisor
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-09-20 20:50

      To akurat nie jest wada, dyski u Zalmana są na gumach, i te przenoszą drgania na siebie, minimalizując drgania samych dysków przez co są mniej awaryjne i żyją dłużej.

      Skomentuj

    3. Damian47PL
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-09-21 07:48

      U mnie tak jest w Z11.

      Skomentuj

  4. Blackshadow
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2017-09-20 21:48

    Ja części do swojego komputera trzymam w kartonie i wszystko działa. Nie wiem po co komu te obudowy, w dupach się poprzewracało.

    Skomentuj

  5. Misza102
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-09-20 22:41

    Sorry ale w kartonie trzymac kompa- to mogleś w latach 90 kiedy było dziadostwo i nie było ludzi stać... Dziś możesz sobie pozwolić... i głupoty nie uprawiać.

    Skomentuj

    1. interceptor
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-09-20 22:50

      A co Ci to przeszkadza?? Chce se trzymać w kartonie to jego problem. Może lubi dziadostwo. Co to kogo obchodzi.

      Ja mam CRT 17"... no niemal jak w latach 90. Bo mi takie dziadostwo odpowiada :)

      Ja Z3 mam i jest ok. Estetyczna, w dobrej cenie i gabarytowo w sam raz. Miałem większą obudowę i właśnie na Z3 zamieniłem, bo to za duży kloc był mimo, że lepszej jakości niż Z3.

      Skomentuj

      1. Misza102
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-09-21 18:23

        crt TO DOPIERO DZIADOSTWO... ale jakoś nie che mi sie wierzyć

        Skomentuj

  6. Misza102
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-09-20 22:52

    Artykół po to żeby wypchnąć staroć. Nowe obudowy RG4t od silentium Pc bija na głowe tą obudowe. Choć nie powiem że nie jest fajna- ale ta wczesniejsza jest znacznie lepsza w tej samej cenie. no i jeszcze DOBRE BO POLSKIE* (od polskiego ponoc dystrybutora, bo jestem pewien że ich w polsce i tak nie robią)

    Skomentuj

    1. AkaRyupl
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-09-21 01:43

      Nie za bardo Polskie (co sam stwierdziłeś) - chiński OEM (kilka razy wpadłem na zachodnich portalach na identyczne obudowy ichniejszych odpowiedników SPC).
      Z SPC mam tylko jeden problem - wszystkie nowe obudowy mają 2 miejsca na HDD (bo idiotycznie zaprojektowana piwnica). Dla mnie to dyskwalifikuje obudowę kompletnie.
      Co do samego Zalmana to mają lepsze obudowy od tych. A za takie pieniądze bym zwrócił uwagę na Bitfenixy (dobry stosunek jakość/cena).

      Skomentuj

      1. Misza102
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-09-21 18:22

        2 dyski HDD to mało?? ja co prawda mam 1 hdd, ale coraz bardziej z niego przestaje korzystać- HAŁAS.

        Hdd jest u mnie najgłośniejszą częścią. 2 to sobie już wogole nie wyobrażam a więcej? Kup sobie dysk 2TB i problem masz zgłowy- nie sa drogie. mi styka 500GB + 200 ssd

        Skomentuj

        1. AkaRyupl
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2017-09-22 03:43

          Widzisz - się mylisz. Mam 3 dyski (największy 3 TB), znam ludzi, którzy mają i 10 dysków (kilka SSD), a NAS kosztuje i to zwykle za dużo, by kupić taki do domu. Do tego lepiej mieć dyski w RAID1, by coś zostało po awarii jednego czyż nie? Do tego komputer stoi cichutko pod biurkiem.

          Skomentuj Historia edycji

  7. lysycoprobo
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-09-21 07:32

    miałem kiedyś taką budę jest spoko i tania jedyna wada to mało miejsca na kable od zasilacza nie ma gdzie ich schować

    Skomentuj

  8. wiktor100s
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-09-21 15:13

    Ja też miałem z3 i przyznam szczerze że jak za tą cenę nie było najgorzej ale w moim przypadku był to nieudany zakup, jeden z wentylatorów miał uszkodzone łożysko i strasznie chuczał musiałem go wymontować, mało miejsca na ułożenie kabli i strasznie tandetne wykonanie.

    Skomentuj

  9. martino12345
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-09-21 19:19

    z3 jest mega i miła dla oka. ja polecam z1, bo sam taką mam- podstawowy design i funkcjonalność za ok 100 zł. mocna, trwała i po taniości