Gry komputerowe

Zapowiedziano Torchlight III, chociaż nie mówimy tu o zupełnie nowej grze

z dnia 2020-01-27
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
2 komentarze Dyskutuj z nami

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planami Echtra Games i Perfect World Entertainment, latem na rynku zadebiutuje Torchlight III. To nowe informacje, chociaż o samej grze już słyszeliśmy. Tyle, że po innym tytułem.

Torchlight Frontiers to od teraz Torchlight III

Twórcy zdecydowali się zrezygnować z Torchlight Frontiers, o którym po raz pierwszy usłyszeliśmy w połowie 2018 roku. Porzucono nazwę oraz model free to play. Jak głosi oficjalny komunikat, wszystko na prośby graczy (także testerów), którzy w większości chcieli mieć do czynienia z pełnoprawną kontynuacją serii i możliwością zabawy przy w pełni rozbudowanej grze od dnia premiery.

Jeśli chodzi o mechaniki rozgrywki, w kilku kwestiach Torchlight III bazuje na tym, co wypracowano wcześniej. Nie brakuje jednak istotnych zmian. Powrócono do liniowej struktury świata oraz podziału na akty i prywatnych obszarów, przestrzeniami społecznościowymi będą jedynie miasta. Również rozwój postaci przypominać powinien to, co gracze widzieli w poprzednich odsłonach serii. Jak widać, mający stawiać na rozgrywkę sieciową Torchlight Frontiers nie spotkał się z ciepłym przyjęciem i jeśli twórcy zareagowali w porę to chwała im za to.

Premiera Torchlight III odbędzie się latem

Premiera Torchlight III planowana jest na tegoroczne lato. Odbędzie się na PC, na Steam. Wcześniej, bo już 29 stycznia rozpoczną się testy alpha, ale będą miały charakter zamknięty.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że z opóźnieniem Torchlight III dotrze również na konsole Xbox One i PlayStation 4.

Źródło: Play Torchlight

Warto zobaczyć również:

Ten artykuł pochodzi ze strony benchmark.pl

marketplace

Komentarze

2
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Trochę poklikałem w "Torchlight Frontiers" i od strony mechaniki grało się równie przyjemnie jak w poprzednie części, jednak od strony fabularnej nie czułem tego samego klimatu - trzymam kciuki, aby zmiana na Torchlight 3 przyniosła równie dobrą kampanię 'single player', tak jak we wcześniejszych odsłonach! :)
  • avatar
    Serię Torchlighta lubię za przyjemną kreskówkową grafikę. Ale też za dużą przejrzystość/czytelność map, czy nawet widoczność przeciwników.
    Bo choć gram w D3 czy PoE, to wkurza mnie zlewanie się wrogów z tłem.