Na topie

Zowie szykuje 240-hercowy monitor dla graczy

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Monitory

Kategoria: Komputery Peryferia Monitory Producenci: BenQ

Zowie XL2540 to propozycja skierowana głównie dla profesjonalnych graczy, którzy wymagają jak największej płynności obrazu.

  • Zowie szykuje 240-hercowy monitor dla graczy
A A

Firma Zowie planuje wprowadzić do oferty 240-hercowy monitor XL2540, który zainteresuje najbardziej wymagających graczy. Co prawda do jego premiery musimy jeszcze trochę poczekać, ale już teraz znamy pierwsze szczegóły techniczne i cenę tego cacka.

Zowie XL2540 został wyposażony w 25-calową matrycę o rzeczywistej częstotliwości odświeżania 240 Hz – konstrukcja ta zapewni więc jeszcze lepszą płynność animacji, niż modele o odświeżaniu 60 Hz, 120 Hz czy nawet 144 Hz. Warto jednak pamiętać, że do wykorzystania pełnego potencjału monitora wymagane jest uzyskanie płynności co najmniej 240 fps, więc sięgając po niego powinniśmy się upewnić czy używana gra i konfiguracja sprzętowa poradzą sobie z takimi wymaganiami.

Zowie XL2540

Zowie XL2540

Ponadto monitor ma wszystkie funkcje znane z poprzednich modeli z serii XL, m.in. Black eQualizer, Flicker-free, a także przełącznik trybów pracy S-Switch i osłonę ekranu. Profesjonalni zawodnicy e-Sportowi powinni być zadowoleni.

Zowie XL2540

Podawanie suchych parametrów to zbyt mało by docenić potencjał monitora, dlatego pierwszy jego publiczny pokaz odbędzie się na targach DreamHack Winter w Szwecji (24-26 listopada 2016), gdzie uczestnicy będą mogli samodzielnie poczuć jego moc i poznać wszystkie możliwości. W Polsce monitor pojawi się przed tegoroczną gwiazdką, w sugerowanej cenie detalicznej 2359 złotych.

Źródło: BenQ

Odsłon: 4407 Skomentuj newsa
Komentarze

24

Udostępnij
  1. Smuga
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-11-09 11:51

    Do 144Hz - rozumiem, ma to sens bo to w pewnych ekstremalnych przypadkach widać różnicę. Ale na cholerę 240?!? Jeśli ktoś poda choć JEDEN realny przykład gdzie to się przyda (po za jakimś 3D bo to odpada) to proszę bardzo. Nawet 4K w telefonach ma sens bo można z tego skorzystać choćby w goglach vr.

    Skomentuj

    1. tazik21
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-11-09 12:40

      możliwe, że oczy będą się mniej męczyć

      Skomentuj

    2. tazik21
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-11-09 12:40

      podwujnie

      Skomentuj Historia edycji

    3. r_e_s_e_t
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2016-11-09 13:50

      Przy 240fps masz 4ms na każdą klatkę animcji więc do multi moze się komuś przydać.

      Skomentuj

      1. Zatoka Piracka
        Oceń komentarz:

        -2    

        Opublikowano: 2016-11-09 14:42

        A co monitor Ci wyciagnie wiecej klatek z animacji gry?

        Skomentuj

    4. Fenio
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2016-11-09 14:56

      Te "ekstremalne przypadki" to każda szybko zmieniająca się animacja. Czyli praktycznie każdy FPS.

      Skomentuj

  2. jerrywnucz
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-11-09 12:18

    Nie wiem czy to przypadkiem nie jest overkill. Jakiej konfiguracji sprzętowej potrzeba, żeby chociaż LoL chodził w 240 fps?

    Skomentuj

    1. Ari93
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-11-09 13:17

      Co najmniej głupie pytanie bo akurat lola mam zablokowane na 144fps i użycie gpu wynosi ok 30%... gpu to gtx 960 ;p + OC to 30% jest w porywach. To jest dla "profesjonalnych" graczy którzy właśnie graja w takie "biedne" już nieco graficznie lole czy inne CSy, wiadomo raczej że nikt nie będzie grał w takiego BF1 przy tylu fpsach ;p

      Skomentuj

      1. Balrogos
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2016-11-09 15:47

        Gry maja slabe optymalizacje bez limitu na pfsy w planecie mam uzycie gpu 30% na gtx 1070, iwecej po prostu nie ciagnie przez optymalizacje.

        Skomentuj

  3. androll
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-11-09 12:25

    Nawet na najmocniejszych konfiguracjach zeby uzyskac takie 240fps trzeba mocno obciac detale. Czy jest to sensowne? Jak dla mnie wiecej detali i 120Hz brzmi i wyglada lepiej, zapewniajac plynnosc na odpowiednim poziomie w FHD. Moze przy 4K ma to wiekszy sens ale znow pytanie, co to pociagnie:)

    Skomentuj Historia edycji

    1. tazik21
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-11-09 12:39

      w CS go będzie przede wszystkim używany

      Skomentuj

    2. komputerowynoob
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2016-11-09 12:44

      do csgo lola doty overwatcha monitor jak znalazł :D

      Skomentuj

    3. androll
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-11-09 13:07

      @ tazik21, komputerowynoob
      Panowie tez tylko CS przyszedl mi do glowy, zastanawia mnie jednak ile osob w niego grajacych kupi ten monitor. Dwa, mamy koncowke 2016 i monitor w tym czasie majacy premiere, moglby wspierac wiecej wspolczesnych tytulow, byc bardziej przyszlosciowy:)

      Skomentuj

  4. patol1984
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-11-09 12:48

    Nie mogliby zrobić więcej monitorów z matrycami 75Hz - 100Hz ? Bo do większych częstotliwości potrzeba albo zmniejszać detale albo bardzo mocne konfiguracje.

    A taki kowalski jak ja, który ma przeciętny komputer nie ma w czym wybierać, albo kłujące w oczy 60Hz, albo 144Hz, których nigdy nie uświadczę na moim sprzęcie.

    Skomentuj

      1. patol1984
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2016-11-09 14:38

        A jest gdzieś lista takich monitorów do OC? I czy są dostępne w polsce? Nawet te 75Hz to niesamowita ulga dla oczu

        Skomentuj

        1. Balrogos
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2016-11-09 15:48

          CRT jeszcze uzywasz? ze potrzebujesz conajmnioej 75hz?

          Skomentuj

          1. patol1984
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2016-11-10 07:25

            A postawiłeś obok siebie monitor LCD 60Hz i 75Hz?
            Nawet przy przeglądaniu onetu zobaczysz różnicę...

            Ja wiem, że niektórym amerykańscy naukowcy i ich badania na temat tego że ludzie widzę maksymalnie 45 fpsów przesłoniło świat. Ale naprawdę 60Hz to klatkowanie a nie płynny obraz.

            A tak nawiasem, gdyby mój stary CRT Trinitron 120Hz nie zbledł od zużycia i zajmował tyle samo miejsca co LCD, to bez wahania bym wrócił do CRT

            @Orlyy
            Maks 66Hz, słabo :(

            Skomentuj Historia edycji

          2. Balrogos
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2016-11-11 00:19

            LCD nie miga jak CRT wiec po co sie pytam?

            Skomentuj

  5. kokosnh
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-11-09 13:13

    No wreszcie się coś rusza w monitorach

    choć do obsługi na wyższych detalach w wymagających grach będzie trzeba chyba SLI z 2 kart na rdzeniu GP100

    Skomentuj

  6. victordeleco2
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-11-09 14:12

    a matryca TN...

    Skomentuj

    1. Zatoka Piracka
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2016-11-09 15:11

      Oj tam czepiasz sie szczegolow. Pozwol tym naiwnym ludziom myslec, ze robia interes roku kupujac to gunwo.

      Skomentuj

        1. kokosnh
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2016-11-09 23:04

          wykręci, oledy spokojnie sobie z wyższymi radzą
          Na ips też mogą zrobić, jedyny problem to koszt takiej matrycy
          Z tego co się orientuję z już dostępnych paneli mogli by wykręcić 200Hz ( fizycznym ograniczeniem jest opóźnienie panelu black to white ) choć kolory by pewnie ucierpiały mocno.

          Skomentuj

  7. Balrogos
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-11-09 15:45

    Gry maja problem zbey urzymac 60 fps a oni 240hz monitor...

    Skomentuj

  8. SweetBear
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2016-11-09 16:35

    No prawie prawie benq! Jeszcze 1440p IPS, zero problemów z matrycą i totalna zmiana wyglądu i może się sprzeda! :)