Na topie

ZTE Quartz to smartwatch mający punktować baterią

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartwatche i akcesoria

Kategoria: Mobile Akcesoria Smartwatche i akcesoria Tematyka: Android Wear SmartWatch Producenci: ZTE

Specyfikacja ZTE Quartz wypada całkiem solidnie, nie odstrasza też cena. Jest szansa na przyciągniecie większego grona klientów?

  • ZTE Quartz to smartwatch mający punktować baterią
A A

Smartatche budzą nieco mniejsze zainteresowanie niż jeszcze jakiś czas temu prorokowano. Mimo tego zdecydowana większość producentów nie chce z nich rezygnować, czego efektem dość systematyczne premiery kolejnych modeli. ZTE Quartz na pierwszy rzut oka niczym szczególnym się nie wyróżnia, ale zdecydowanie bardziej zyskiwać ma przy bliższym poznaniu.

Dość powiedzieć, że smartwatch punktować ma baterią, co w przypadku tego typu urządzeń zdarza się naprawdę rzadko. Producent postawił na ogniwo o pojemności 500 mAh, co pozwalać ma na około 36 godzin ciągłej pracy.

Pracy, która przebiegać powinna bez zakłóceń. ZTE Quartz korzysta bowiem z systemu Android Wear 2.0, procesora Qualcomm Snapdragon Wear 2100 i 768 MB pamięci RAM, a więc parametrów, na które liczyć można u sporej części konkurentów. Dobrze zapowiada się też ekran, ponieważ wykonano go w technologii AMOLED, nie zabrakło modułu GPS i wodoszczelnej obudowy.

ZTE Quartz

Specyfikacja techniczna ZTE Quartz:

  • Android Wear 2.0
  • ekran AMOLED 1,4 cala o rozdzielczości 400x400 pikseli, Gorilla Glass 3
  • procesor Qualcomm Snapdragon Wear 2100 1,1 GHz
  • 768 MB pamięci RAM
  • 4 GB pamięci wewnętrznej
  • Bluetooth 4.1, Wi-Fi, 3G
  • GPS
  • wodoszczelność IP67
  • bateria 500 mAh

Urządzenie wyceniono na 192 dolary, co też oceniać należy całkiem pozytywnie. Czego brakuje? Wydaje się, że najbardziej łączności NFC.

Źródło: zteusa

Odsłon: 2329 Skomentuj newsa
Komentarze

12

Udostępnij
  1. HomeAudio
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-04-11 19:10

    "Producent postawił na ogniwo o pojemności 500 mAh, co pozwalać ma na około 36 godzin ciągłej pracy"

    Chwileczkę... ale to zegarek - on musi "ciągle pracować". Mam rozumieć że inne smartwatch'e już kilka/kilkanaście h po naładowaniu są kompletnie rozładowane? To jaki jest send noszenia czegoś takiego na ręce?

    Skomentuj

    1. drcocaina
      Oceń komentarz:

      -4    

      Opublikowano: 2017-04-11 19:28

      Równie dobrze mógłbyś stwierdzić "ale to samochód on musi jeździć" mimo, iż bak pusty. Nie do końca rozumiem logikę twej wypowiedzi.

      Skomentuj

      1. miedzianek
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2017-04-11 20:12

        A ja go rozumiem. Zwykły zegarek, nawet ładny, na Ali kosztuje 1$, działa dopóki bateria nie siądzie-czyli baaaardzo długo. Samochodu nie tankujesz co kilka km, lecz co kilkaset...Samochód dodatkowo nic nie mierzy. To tak, jakby elektrownia dostarczała prąd tylko w godzinach 6-24, bo resztę czasu potrzebowali by np. na wytworzenie tej energii.

        Skomentuj

        1. drcocaina
          Oceń komentarz:

          -6    

          Opublikowano: 2017-04-11 20:36

          Chyba się starzeję bo Twoja "elokwentna" wypowiedz dalej nic nie wnosi do tematu Smartwatche, a jedynie przenosi ją w czasie o ileś lat wstecz.

          Skomentuj

        2. drcocaina
          Oceń komentarz:

          -3    

          Opublikowano: 2017-04-11 21:50

          Tak mi się nasunęło jeszcze. Samochód mierzy ilość przebytych kilometrów, a potem obowiązkowy przegląd i wywalona kasa albo dalej nie jedziesz i jak nie serwis to samochód da Ci o tym znać. To tak na marginesie jak masz ochotę na takie polemizowanie = "ziemia jest płaska, a inne planety są kuliste".

          Skomentuj Historia edycji

          1. HomeAudio
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2017-04-12 14:23

            drcocaina - nie wiem czego ty się tutaj doszukujesz. Pytanie jest proste od samego początku: czy aby mieć aktualny czas ze sobą muszę mieć jeszcze poza smartwatchem normalny zegarek? Na jednej ręce mechaniczny/elektroniczny zegarek (aby np. wiedzieć że za 20 minut zaczyna się ważne spotkanie) a na drugiej smartwach? Tak to ma wyglądać w naszym postępowym społeczeństwie? Czy jednak starasz się mnie przekonasz że fakt że nie pójdę na spotkanie z moim przełożonym za 20 minut nie ma dla mnie i mojej kariery jakiegokolwiek znaczenia?

            O ile rozumiem że telefony to już tylko w małej części służą do dzwonienia a stały się głównie urządzeniami multimedialnymi w kieszeni - to już przy zegarku tego nie rozumiem. Zegarek wciąż jednak jest urządzeniem z którego POTRZEBUJĘ korzystać w normalny sposób - tzn. potrzebuję znać aktualną godzinę o każdej porze dnia. Tak więc nie rozumiem po co nosić na ręce coś co spełniało będzie swoją funkcję pół dnia.

            Koniec. Kropka.

            Skomentuj

      2. chrismaliszewski
        Oceń komentarz:

        4    

        Opublikowano: 2017-04-12 03:00

        Moja interpretacja jego słów: zegarek jest urządzeniem, które chodzi (lub powinno chodzić) nonstop. 36 godzin daje tylko 1,5 dnia działania, a u konkurencji bywa jeszcze gorzej. Wynik ten jest śmieszny i nie ma sensu noszenia na ręku zegarka, który trzeba tak często ładować.
        Całkowicie się z zgadzam.

        Skomentuj Historia edycji

        1. HomeAudio
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2017-04-12 14:25

          No dokładnie to napisałem. Poprawna "interpretacja" ;)
          Niestety nie spodziewałem się że mój komentarz będzie wymagał "interpretacji" :(

          Skomentuj

          1. Kcysiu
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-04-13 19:44

            A ja się nie zgadzam. Po co mi w zasadzie więcej? I tak przed pójściem spać ściągam zegarek z ręki. Więc go odkładam na stację, budzę się zakładam i ...dalej działa. I tak cały czas - to jakiś problem?

            Skomentuj

    2. BrumBrumBrum
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-04-12 15:05

      ja to bym się ucieszył z funkcji pilota do TV i tego typu sprzętu w takim zegareczku :) 36 godzin budzi już szacunek.

      Skomentuj

  2. andrzej_krzysztocz
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-04-12 08:12

    Będzie się go dało kupić w Polsce?

    Skomentuj

    1. Kcysiu
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-04-13 19:42

      Aliexpress? :) Sprawdziłem, jeszcze nie ma, ale sam już czekam :)