Na topie
Jakub Kutzmann | 2010-05-12

MEGATEST: notebooki za 1700-3500 zł

kategoria: laptopy

Producenci: intel

 

Przegląd rynku

Zgodnie z zapowiedzią, publikujemy MEGATEST notebooków na benchmark.pl. Artykuł jest dostosowany do łatwej nawigacji, abyście mogli wygodnie porównywać przetestowane komputery - każdy model został opisany na jednej stronie. W teście skupiliśmy się wyłącznie na konkretnych pomiarach i informacjach.

Notebooki już od dawna mogą się pochwalić lepszą sprzedażą niż komputery stacjonarne. Na benchmark.pl będziemy testować coraz więcej laptopów. Niniejszy test porównawczy jest pierwszym tego typu artykułem, a już teraz możemy zapowiedzieć, że będą następne.

W artykułach z tego cyklu każdy notebook prezentowany jest na jednej stronie. Zredukowaliśmy do minimum tekst i prezentujemy przede wszystkim wyniki testów w tabelach. Dzięki temu możecie łatwo porównać poszczególne komputery w przeglądarce internetowej. Poniżej pokazujemy, jak zrobić to na przykładzie Firefoksa.

1. Otwieramy test jednego notebooka, a następnie w "Menu artykułu" klikamy prawym przyciskiem myszy na modelu, z którym chcemy go porównać. Wybieramy funkcję "Otwórz odnośnik w nowym oknie".

2. Mając dwa otwarte okienka ustawiamy je obok siebie. Można zrobić to ręcznie lub skorzystać ze skrótów klawiszowych [Win] + [<-] oraz [Win] + [->], jeśli mamy system Windows 7. W ten sposób ustawimy okna obok siebie i będzie można łatwo porównać wyniki testów poszczególnych notebooków.

Zachęcamy czytelników do podawania modeli notebooków, jakie mamy przetestować. Wówczas postaramy się sprowadzić poszczególne modele i przygotujemy odpowiednie testy. 

Przetestowaliśmy notebooki z następujących kategorii cenowych:

Od 1700 do 2000 zł:

Od 2000 do 2500 zł:

Od 2500 do 3000 zł:

Powyżej 3000 zł:


W tym artykule prezentujemy notebooki z przedziału cenowego od 1700 do 3500 zł.

Ranking notebooków
Artykuł jest zapowiedzią dużego rankingu notebooków, który już wkrótce zostanie uruchomiony na benchmark.pl. Jak widzicie przy opisach notebooków pojawiają się funkcje, które będą dostępne w pełni funkcjonalnym projekcie. Będzie w nim możliwe wyszukiwanie notebooków według wybranych kryteriów oraz wygodne porównywanie wyników testów. Codziennie będziemy testować jednego notebooka i uaktualniać nasz ranking na bieżąco. Co miesiąc nasza baza będzie powiększać się o ok. 20 notebooków.


odsłon: 354667


Ostatnie komentarze do artykułu

Albert

2010-06-21 15:35:06

na samsungi trzeba uwazac. wiele ich modeli kusi cena atrakcyjna w stosunku do wygladu i parametrow, ale zdazaja sie problemy z bateriami. mi po roku pojemnosc baterii spadla do 20% pierwotnej i z tego co poczytalem w necie innym tez sie to...

Duath

2010-06-05 21:25:56

Popieram :) seria UL od Asusa jest świetna pod każdym względem pomijając matrycę :) przy tych parametrach taki czas pracy na baterii to naprawdę wyczyn :)

Duath

2010-06-05 21:24:07

Jedyne co mnie zdziwiło to Acer, który został wymieniony. Faktycznie się poprawili w stosunku do starszego "stylu" produkcji, gdzie wszystko się rozpada?

zobacz wszystkie komentarze (82)

skomentuj artykuł

Polecamy
Polecane klawiatury. TOP 10 - maj 2016
Szukasz najlepszej klawiatury? W TOP 10 polecamy wyróżniające się lub ...
kategoria: klawiatury producent: A4Tech Ocena: - 13
Samsung Galaxy S4 mini - sukces w mniejszej skali?
S4 mini ma wielkość zbliżoną do S2, ale wydajnościowo konkurować może z ...
kategoria: producent: - Ocena: - 34
Nokia Lumia 520: jak tani może być dobry Windows Phone 8?
Najnowszy budżetowy smartfon Nokii sprzedaje się jak ciepłe bułeczki. ...
kategoria: smartfony, telefony producent: Nokia Ocena: 13 28
LG Swift G: gdyby przy tworzeniu Nexusa 4 nie maczało rąk Google
Niepozorny na pierwszy rzut oka smartfon, Nexus 4 tak jak widzi go LG, który ...
kategoria: smartfony, telefony producent: LG Ocena: 9 16
Grid 2 – optymalne karty graficzne i recenzja gry
Świetna oprawa audiowizualna i rozgrywka bardziej w klimatach arcade niż ...
kategoria: gry producent: Codemasters Ocena: 6 57