Na topie
Diana Socha | 2010-10-19

TOP-10: Myszki

kategoria: myszki

Producenci: intel

 

Komputerowe gryzonie

Warto przeczytać:


Poradnik: jak wybrać mysz


Mysz i klawiatura dla ceniących wygląd

Mysz komputerowa jest jednym z najważniejszych, choć względnie niepozornych urządzeń do obsługi komputera. Pozwala na poruszanie się po systemie, komunikowanie się z nim oraz wykonywanie zaplanowanych czynności. Zakres jej obowiązków zależy ściśle od preferencji użytkownika. I właśnie ta różnorodność zadań była początkiem ewolucji tego niewielkiego urządzenia, stworzonego przez Douglasa Engelbarta w 1964 r.

Obecnie w sprzedaży znajdują się tysiące mniej lub bardziej podobnych do siebie modeli myszy komputerowych. Każda z nich została zaprojektowana dla różnych osób. I tak, możemy wyróżnić kilka podstawowych kategorii, do których przydzieliliśmy najlepsze, obecnie dostępne w sprzedaży modele.

W artykule miejsce znalazły wyłącznie rygorystycznie wyselekcjonowane produkty. Sugerowaliśmy się poziomem sprzedaży, opiniami użytkowników, testami i recenzjami, a dodatkowo opieraliśmy się na własnych doświadczeniach. Tak powstała lista godnych polecenia myszy komputerowych i specjalistycznych urządzeń wskazujących.

Myszy biurowe

Myszy, których priorytetem jest zapewnienie jak największej wygody przez długie godziny pracy. Cechują się niezawodnością i uniwersalnym profilem, a w droższych modelach spotkać możemy bardzo przydatną opcje zaprogramowania kilku przycisków zgodnie z najczęściej używanymi funkcjami w aplikacjach biurowych.

Logitech
Mouse M90

Logitech
Wireless Mouse M705

Tracer
Exclusive Innovation RF

 

Myszy do notebooka

Ich priorytetem jest mobilność oraz prawidłowa praca na nietypowych powierzchniach, takich jak koc czy ławka w parku. Grupa ta obejmuje niewielkie, lekkie i łatwe w transporcie myszy przewodowe i bezprzewodowe, wyposażone w szereg elementów ułatwiających pracę na komputerach przenośnych (np. rolka oferująca przewijanie w czterech kierunkach).

Microsoft Wireless Mobile Mouse 6000

Icon7 Q7 Laser mini Mouse

Logitech Anywhere Mouse MX

A4Tech EVOLUTION Mini G-laser X6-60MD

   

   

 

Myszy dla graczy

Potężne, bardzo czułe, dokładne i szybkie urządzenia wyposażone w najnowocześniejsze sensory, dobrej jakości ślizgacze i charakterystyczny design. Najnowsze myszy dla graczy mają szereg programowalnych przycisków, możliwość nagrywania makr, wewnętrzną pamięć na profile z ustawieniami, wyświetlacze LCD oraz systemy podświetleń, które pozwalają użytkownikowi na spersonalizowanie swojego gryzonia.

Microsoft Sidewinder X8

Razer Naga

CM Storm Inferno

SteelSeries XAI

Logitech Wireless Gaming Mouse G700

Logitech G9x Laser Mouse

 

Myszy specjalistyczne

To urządzenia skierowane do konkretnych, wąskich grup użytkowników, którzy wymagają od swoich narzędzi pracy nietypowych rozwiązań technicznych i technologicznych. Odbiorcami z tej grupy są zazwyczaj inżynierowie, graficy i projektanci, którzy wykorzystują je jako narzędzia pomocne np. do poruszania się w trójwymiarowej przestrzeni modelowej.

Logitech Cordless Optical TrackMan

3DConnexion SpacePilot Pro

3DConnexion SpaceExplorer

3Dconnexion SpaceNavigator

   

   

 

Myszy designerskie

To urządzenia, których cechami charakterystycznymi są oryginalność i piękno. Naszpikowane nietypowymi rozwiązaniami wizualnymi, pełne dobrego smaku i gustownych detali. Nieodłączne gadżety komputerowych maniaków dobrego stylu.

Microsoft Arc Mouse

Modecom MC-901 Aluminium Mouse

SteelSeries World of Warcraft Gaming Mouse

 

TOP-10: o co chodzi?

Przypominamy, że artykuły z cyklu TOP-10 nie są testami produktów, lecz przeglądami rynku. Prezentujemy w nich ciekawe urządzenia w danej kategorii i przy okazji piszemy o ich najważniejszych cechach. Wszystkie modele wybieramy spośród dostępnych na rynku. Artykuły TOP-10 przeznaczone są dla czytelników słabo obeznanych z tematem, którzy chcą szybko wybrać dla siebie odpowiednie urządzenie, korzystając z aktualnych informacji.

 odsłon: 458521


Ostatnie komentarze do artykułu

Thorin49

2010-11-13 18:51:57

Jak dla mnie Naga to mysz wręcz idealna... Te 12 przycisków pod kciukiem to wygoda i szybkość działania (przynajmniej dla mnie) dodatkowo masz dołączony addon Razer Naga do WoW ;D

brudny666

2010-10-27 22:04:40

Ja również mam Microsoft Wireless Mobile Mouse 600 - jest bardzo przyjemna w użytkowaniu i bardzo energooszczędna. Jedną wadą jest ogromne opóźnienie na przycisku scroll'a - bardzo nie polecam do projektowania w CAD. Poza tym pełny...

Adeon

2010-10-26 09:25:48

Trochę śmieszne. Jak dla mnie wersja bezprzewodowa nie jest następcą, co najwyżej alternatywą. Tak samo jak w przypadku samochodu wersja kabriolet nie jest następcą modelu podstawowego. Kwestia podejścia. Kończąc tą bezowocną...

zobacz wszystkie komentarze (71)

skomentuj artykuł

Polecamy
Polecane klawiatury. TOP 10 - maj 2016
Szukasz najlepszej klawiatury? W TOP 10 polecamy wyróżniające się lub ...
kategoria: klawiatury producent: A4Tech Ocena: - 13
Samsung Galaxy S4 mini - sukces w mniejszej skali?
S4 mini ma wielkość zbliżoną do S2, ale wydajnościowo konkurować może z ...
kategoria: producent: - Ocena: - 34
Nokia Lumia 520: jak tani może być dobry Windows Phone 8?
Najnowszy budżetowy smartfon Nokii sprzedaje się jak ciepłe bułeczki. ...
kategoria: smartfony, telefony producent: Nokia Ocena: 13 28
LG Swift G: gdyby przy tworzeniu Nexusa 4 nie maczało rąk Google
Niepozorny na pierwszy rzut oka smartfon, Nexus 4 tak jak widzi go LG, który ...
kategoria: smartfony, telefony producent: LG Ocena: 9 16
Grid 2 – optymalne karty graficzne i recenzja gry
Świetna oprawa audiowizualna i rozgrywka bardziej w klimatach arcade niż ...
kategoria: gry producent: Codemasters Ocena: 6 57