Płyty główne

I need a HERO

przeczytasz w 1 min.

ASUS ROG Maximus X HERO to bardzo dobra, bardzo dobrze dopracowana i bardzo dobrze wyglądająca płyta główna przeznaczona dla procesorów Intel Coffee Lake. W zasadzie jej jedyną wadą jest właściwie tylko cena (około 1200 zł), no i jak zwykle przyczepię się do braku Wi-Fi w standardzie. Przy takiej kwocie to aż nie wypada, by zabrakło tego drobnego, acz istotnego szczegółu.

Przypomnijmy, że płyta jest wyposażona w dwa porty USB 3.1 Gen 2 (A i C) z możliwością wyprowadzenia trzeciego takiego portu na przód obudowy. Są dwa gniazdka M.2, w tym jedno z radiatorem. Jest dobre audio (kodek SupremeFX S1220, konwerter cyfrowo-analogowy ESS Sabre Hi-Fi ES9023P i wzmacniacz operacyjny Texas Instruments RC4580) i wzmacniane sloty PCI Express. Jest obsługa SLI (2-way) i CFX (3-way). Jest kupa technologii dla gracza i miłośnika OC. Wszystko dopracowane do najmniejszego szczegółu. Fabrycznie instalowana osłona tylnego panelu ma jeszcze lepiej chronić przed wyładowaniami elektrostatycznymi (do 12kV).

Jest tu i sterowane podświetlenie LED AURA, ale nie ma efektu choinki noworocznej i wygląda to po prostu znakomicie.

ASUS ROG Maximus X HERO to świetna podstawa komputera hardcorowego gracza lub entuzjasty. Cała reszta nie zapłaci 1200 zł za płytę i poszuka tańszych modeli, których przecież na rynku nie brakuje.

Ocena końcowa - ASUS ROG Maximus X HERO

  • świetna jakość wykonania
  • dwa gniazdka M.2
  • dwa porty USB 3.1 Gen 2 (A i C) + możliwość wyprowadzenia trzeciego
  • wzmocnione sloty PCIe
  • obsługa 3-way CFX i 2-way SLI
  • dobre audio
  • osłona tylnego panelu zintegrowana z płytą główną
  • podświetlenie AURA
  • brak Wi-Fi w standardzie
  • wysoka cena

dobry produkt benchmark.pldobry produkt benchmark.pl

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    kaylo
    0
    Każda następna generacja poczynając od Hero VIII, która na starcie kosztowała ok 800zł, jest o prawie 200zł droższa, a zmiany są kosmetyczne.
    Płacić 1200zł za płytę która obsłuży tylko jedną generację procesorów. To już lepiej dołożyć parę stówek i kupić coś na x299 i mieć możliwość wymiany procka w przyszłości.
    • avatar
      Konto usunięte
      0
      Użytkuje i polecam, dobre możliwości OC, bardzo rozbudowane UEFI z trybem OC CPU Adaptive! A co do ceny to w tej podanej przez Was spokojnie można kupić wersje z WiFi^^
      • avatar
        fallen
        -3
        "Przemyślana" w najdrobniejszych szczegółach płyta?
        Redakcjo, błagam... Asus Z97 Deluxe miał na dzień dobry 10 (dziesięć!) portów USB na backplate + dodatkowe na płycie, do tego wifi na pokładzie (o 2xLAN nie wspominając, bo M.2 oczywiście też już tam było).
        I jeszcze nazywają to płytą dla graczy i entuzjastów...

        Zwykły użytkownik podłączy sobie mus, czyli klawiaturę (USB)+ myszkę (USB) i dwóch portów nie ma. I gdzie ten biedny gracz/entuzjasta ma sobie jeszcze podłączyć:
        - nadajnik do pada (1xUSB)
        - nadajnik do słuchawek (1xUSB)
        - bezprzewodową klawiaturę i mysz (niech będzie zestaw 1xUSB)
        - dodatkowy dysk zewnętrzny, albo nie daj Boże dwa (2xUSB)
        - pendrive (1xUSB)
        - kabel do połączania/ładowania telefonu (1xUSB)
        - nadajnik bt (1xUSB)
        i inne...

        Brak tak podstawowych rzeczy jak porty USB w płycie za 1200zł to nieporozumienie i takim samym nieporozumieniem jest nazywanie tej konstrukcji "przemyślaną".
        Owszem, są HUBy USB, można kupić obudowę z 4 portami USB ale nie o to przecież chodzi. Miejsca z tyłu jeszcze trochę jest. Tak trudno dołożyć tam moduł z 4xUSB?

        Mam wrażenie, że z każdą kolejną generacją płyty Asusa są coraz bardziej ubogie, a cena... rośnie.

        • avatar
          ElFi_
          0
          No właśnie, a co z płytami ROG pod X299 (RAMPAGE VI APEX, RAMPAGE VI EXTREME)? W polskim internecie nic nie ma (tylko oferty z ceną:P) Jakiś test by się przydał...