Na topie

Słuchawka Bluetooth do rozmów telefonicznych - TOP 5

Autor:
redakcja

więcej artykułów ze strefy:
Słuchawki BT

Sprawdziliśmy słuchawki Bluetooth z kilku półek cenowych i wybraliśmy te, które uważamy za najciekawsze.

  • Słuchawka Bluetooth do rozmów telefonicznych - TOP 5 | zdjęcie 1
Ocena redakcji

5

super

 

A A

Monofoniczne słuchawki Bluetooth to wygodne urządzenia, szczególnie w zastosowaniach biznesowych i profesjonalnych, choć nie tylko. Przy dłuższych rozmowach telefonicznych zdecydowanie wygodniej rozmawia się przy użyciu takiej słuchawki. Na dokładkę, jak dowodzą niektóre badania, dłuższe trzymanie telefonu przy głowie nie jest też zdrowe, można więc powiedzieć, że korzystanie z takiej słuchawki jest wręcz zalecane. 

Najtańszą słuchawkę można już kupić za 20 zł, a najlepsze to wydatek rzędu kilkuset złotych. Sprawdziliśmy modele z różnych przedziałów cenowych i wybraliśmy dla Was te, które uważamy za najciekawsze, warte uwagi. Pod uwagę wzięliśmy jakość wykonania, oraz oferowane funkcje.

Podejrzewamy, że o wyborze konkretnego modelu w dużej mierze zadecyduje jego cena lub wygląd. Dla niektórych słuchawka może być jedynie prostym przedmiotem funkcjonalnym, pomocnym przy wykonywaniu zawodu. Niekiedy musi też dobrze wyglądać i podobać się nam, niczym "nowoczesna biżuteria".

Najlepsze słuchawki Bluetooth do rozmów:

 

Jabra Mini

Jabra to jeden z najbardziej cenionych producentów słuchawek BT, a Mini to jeden z najbardziej przystępnych modeli w jego ofercie. Pomimo niewygórowanej ceny urządzenie oferuje wysoki komfort użytkowania i długi czas pracy (wydłużany jeszcze dzięki automatycznemu trybowi oszczędzania energii). W efekcie: bez przeszkód można korzystać z tego gadżetu przez cały dzień pracy, jak i podczas dojazdów. Zarówno do głośności, jak i jakości dźwięku także nie można mieć większych zastrzeżeń, więc jest to jak najbardziej produkt godny polecenia. (W sklepach można również znaleźć model Jabra Talk 25 – to ten sam produkt, a właściwie jego odświeżona wersja).

Najważniejsze cechy

Deklarowany czas czuwania
216 godz.
Deklarowany czas rozmów
540 min.
Waga
9 g

Pełna specyfikacja

90%

Ocena benchmark.pl

Samsung Bluetooth Forte EO-MG900

Zaletą Samsung Forte jest funkcja multipoint, pozwalająca na podłączenie dwóch urządzeń (np. telefonu prywatnego i służbowego). To dobre rozwiązanie dla osób rozmawiających w głośnych pomieszczeniach, takich jak biuro. Poza standardowym dla dobrych słuchawek redukowaniem hałasów z otoczenia, sprzęt Samsunga pozwala na zapobieganie tworzenia się efektu echa. O przychodzących połączeniach i stanie baterii użytkownika informują sygnały dźwiękowe. Bateria pozwala na 9 godzin rozmowy, lub 330 godzin (13 dni) czuwania.

Najważniejsze cechy

Deklarowany czas czuwania
330 godz.
Deklarowany czas rozmów
540 min.
Ilość jednocześnie sparowanych urządzeń Bluetooth
max. 2
Waga
10.6 g

Pełna specyfikacja

78%

Ocena benchmark.pl

Plantronics Explorer 500

O oferowanej przez Plantronics Explorer 500 jakości dźwięku najlepiej świadczy certyfikat GSMA HD Voice, a komfort prowadzenia rozmów dodatkowo poprawia jeszcze podwójny mikrofon z systemem redukcji szumów. Obsługa słuchawki jest prosta – parowanie (także z dwoma smartfonami) odbywa się bezproblemowo, a do wykonywania zadań można wykorzystać polecenia głosowe. Naładowane do pełna urządzenie pozostaje w trybie czuwania przez 4320 godzin i pozwala na prowadzenie rozmów przez maksymalnie 420 minut – powinno wystarczyć nawet w bardzo intensywnym dniu pracy.

Najważniejsze cechy

Waga
7.5 g

Pełna specyfikacja

90%

Ocena benchmark.pl

Plantronics Voyager Legend

Plantronics Voyager Legend jest obecny na rynku już od dobrych kilku lat i zdążył w tym czasie udowodnić, że zdecydowanie zasługuje na swoją nazwę. To po prostu gadżet, którego trudno nie polubić. Dzięki wysokiej klasy komponentom i systemowi 3 mikrofonów użytkownik dobrze słyszy swojego rozmówcę i sam jest też dobrze słyszany. Obsługa komend głosowych, 7-godzinny czas rozmów i wygodna konstrukcja mają z kolei pozytywny wpływ na komfort korzystania. Na liście funkcji specjalnych odnajdujemy natomiast takie ciekawostki jak WindSmart (redukcja szumu wiatru), QuickPair (szybkie parowanie), Smart Sensor (wykrywanie obecności użytkownika) czy Multipoint (podłączanie 2 urządzeń naraz), które stanowią dopełnienie całości.

Najważniejsze cechy

Deklarowany czas czuwania
264 godz.
Deklarowany czas rozmów
420 min.
Zasięg pracy
10 m
Waga
18 g

Pełna specyfikacja

90%

Ocena benchmark.pl

Jabra Eclipse

Jabra Eclipse to produkt klasy premium. W zamian za ok. 400 zł otrzymujemy sprzęt o eleganckim wyglądzie i doskonałej jakości dźwięku. To słuchawka, która sprawdzi się zarówno podczas rozmów telefonicznych, jak i podczas słuchania muzyki. Ważąca zaledwie 5 g słuchawka wytrzyma do 3 godzin rozmów. Na dodatkowe 7 godzin pozwoli będący w zestawie paprociowiec, który w rzeczywistości jest kieszonkową stacją ładującą. Sprzęt współpracuje z dedykowaną aplikacją dla Androida i iOS i umożliwia powiadomienia głosowe. Regulacja głośności następuje automatycznie. Maksymalny zasięg Jabra Eclipse to 30 metrów.

Najważniejsze cechy

Deklarowany czas czuwania
72 godz.
Deklarowany czas rozmów
180 min.
Zasięg pracy
30 m
Ilość jednocześnie sparowanych urządzeń Bluetooth
max. 8
Waga
5.5 g

Pełna specyfikacja

80%

Ocena benchmark.pl

Mogą Cię zainteresować:

Odsłon: 13564
Komentarze

0

Udostępnij