Na topie

Najlepsze telewizory z wyprzedaży - TOP 5

Autor:
Tomasz Chmielewski

więcej artykułów ze strefy:
Telewizory

Kategoria: RTV Telewizory Tematyka: Jaki TV Promocje

Sezon wietrzenia magazynów i wyprzedaży można uznać za otwarty. Liczne promocje na telewizory kuszą wielu klientów. Niestety, w ferworze poszukiwania najlepszych telewizorów z wyprzedaży nie mamy często czasu aby sprawdzić, ile telewizor faktycznie kosztował w chwili debiutu.

 • Najlepsze telewizory z wyprzedaży - TOP 5 | zdjęcie 1
Ocena redakcji

4

dobry

 

A A

Wertując sklepowe gazetki promocyjne i śledząc liczne promocje na TV w internecie, można dojść do wniosku, że przełom zimy i wiosny to dobry czas na zakup dobrego telewizora z wyprzedaży. Spadki cen są bardzo duże, co oznacza, że nadszedł czas łowów na telewizorowe okazje.

Powstaje jednakże pytanie: czy telewizor z gazetki promocyjnej lub polecane telewizory na promocji w sklepie stacjonarnym rzeczywiście są prawdziwą okazją? A jeśli tak, to ceny których dobrych telewizorów z wyprzedaży spadły najbardziej? Na te oraz inne pytania staramy się odpowiedzieć w poniższym krótkim rankingu TV z wyprzedaży. Znajdziecie w nim modele telewizorów 4K, zarówno LCD, jak i OLED, z ekranami o przekątnych 55, 65 i 75 cali.

Oto najlepsze telewizory z wyprzedaży:

 

LG 55B7 - najlepszy TV z wyprzedaży

55-calowy OLED firmy LG z serii B7 jest tak znanym telewizorem, że nie ma potrzeby szerzej go przedstawiać (opis jego zalet znajdziecie tutaj). To najbardziej przystępny telewizor OLED 4K w ofercie koreańskiego koncernu i najtańszy telewizor OLED z ekranem 55 cali na krajowym rynku. Niestety, nie zawsze tak było. W czasie rynkowego debiutu LG 55B7 kosztował aż 12999 zł. Jakiś czas później konkurenci wprowadzili na rynek swoje 55-calowe OLED-y (oczywiście z matrycami od LG) i rozpoczęła się wojna cenowa. Szczególną rolę w batalii o kieszenie klientów odegrał ambilightowy Philips 55POS9002, który w chwili debiutu kosztował 8999 złotych, a więc mniej niż LG 55B7. Na odpowiedź Koreańczyków nie trzeba było długo czekać: cena LG 55B7 szybko spadła. Od tego czasu LG utrzymuje cenę 55B7 na poziomie niższym od wszystkich konkurentów. Aktualnie telewizor ten można kupić nawet za kwotę 6500 złotych, co oznacza spadek w przybliżeniu o 50% (słownie: pięćdziesiąt procent). Krótko mówiąc, za pierwotną cenę można obecnie kupić dwie (!) sztuki tego wyjątkowego telewizora. To absolutny rekord, który pokazuje, ile mogą zyskać cierpliwi oraz wszyscy ci, którzy nie chcą płacić wysokiego "podatku od nowości".

Najważniejsze cechy

Wyświetlacz (przekątna)
55 cale/cali
Wyświetlacz (rozdzielczość)
3840x2160 px
Podświetlanie ekranu
OLED
Technologia 3D
brak
Złącza
słuchawkowe, ethernet LAN, 4x HDMI, Common Interface, 2x USB 2.0, 1x USB 3.0, S/PDIF
Tuner TV
analogowy, DVB-C, DVB-S2, DVB-T2

Pełna specyfikacja

94%

Ocena benchmark.pl

Sony KD-65A1 - bardzo dobry TV z wyprzedaży

Tego telewizora nie sposób pomylić z jakimkolwiek innym: obudowa o profilu w kształcie odwróconej litery „V”, niezwykle cienka ramka wokół ekranu oraz niewidoczne głośniki (technologia Acoustic Surface) mówią same za siebie. Także pod względem jakości obrazu 65-calowy OLED Sony nie ma się czego wstydzić: niezwykle zaawansowana obróbka sygnału wideo sprawia, że model ten oferuje najczystszą reprodukcję tak trudnych do odtworzenia bardzo ciemnych gradientów leżących w pobliżu czerni. Choć nie jest to na pewno kandydat na telewizor z gazetki promocyjnej, jego cena jest teraz szczególnie atrakcyjna. Gdy pojawił się w sklepach, kosztował aż 24999 złotych. Dziś można go nabyć za około 14200, czyli 10800 złotych mniej. Oznacza to nic innego jak spadek o 43%, co daje 65-calowej OLED-owej Bravii drugie miejsce w naszym rankingu.

Najważniejsze cechy

Wyświetlacz (przekątna)
65 cale/cali
Wyświetlacz (rozdzielczość)
3840x2160 px
Podświetlanie ekranu
OLED
Technologia 3D
brak
Złącza
słuchawkowe, ethernet LAN, composite (CVBS), 4x HDMI, 3x USB, Common Interface, S/PDIF
Tuner TV
analogowy, DVB-C, DVB-S, DVB-T (MPEG4), DVB-S2, DVB-T2

Pełna specyfikacja

100%

Ocena benchmark.pl

Panasonic 65EZ1000 - polecany telewizor z wyprzedaży

Gdy wchodził na rynek, telewizor ten był swego rodzaju ewenementem. I nie chodzi tu wcale ani o zintegrowanego soundbara dostrojonego przez inżynierów Technicsa, w tym samą szefową tej marki, panią Michiko Ogawę, ani o zaawansowany procesor obrazu HCX (Hollywood Color Experience) zapewniający najlepsze odwzorowanie kolorów w ustawieniach fabrycznych. Krótko mówiąc, chodzi o cenę. Przedstawiciele działu marketingu firmy Panasonic byli tak pewni swojego produktu i tak bardzo przekonani o jego wyjątkowości, że nie zawahali się ustalić premierowej ceny na bardzo wysokim poziomie. W chwili debiutu w sklepach stacjonarnych Panasonic 65EZ1000 kosztował aż dwadzieścia dziewięć tysięcy złotych (28999 zł), co czyniło go najdroższym konwencjonalnym telewizorem OLED z ekranem o przekątnej 65-cali. Pisząc „konwencjonalnym” mam na myśli te modele telewizorów OLED, które dają się zarówno postawić np. na komodzie, jak i powiesić na ścianie (LG 65W7 takim telewizorem nie jest). Od czasu premiery cena 65EZ1000 zaczęła stopniowo spadać i aktualnie kosztuje on około 17400 złotych w najtańszych sklepach. Oznacza to obniżkę o 11600 złotych, czyli spadek o 40% w stosunku do ceny z dnia debiutu, co zagwarantowało flagowej Vierze trzecie miejsce w naszym rankingu telewizorów z wyprzedaży.

Najważniejsze cechy

Wyświetlacz (przekątna)
65 cale/cali
Wyświetlacz (rozdzielczość)
3840x2160 px
Podświetlanie ekranu
OLED
Technologia 3D
brak
Złącza
czytnik kart pamięci, ethernet LAN, 4x HDMI, 3x USB, Common Interface
Tuner TV
analogowy, DVB-C, DVB-S, DVB-T (MPEG4), DVB-S2, DVB-T2

Pełna specyfikacja

94%

Ocena benchmark.pl

LG 65W7 - bardzo dobry telewizor z wyprzedaży

Gdy zapytamy przedstawicieli LG dlaczego flagowa seria telewizorów OLED nosi znaczenie „W”, a nie np. „Z”, uśmiechają się wspominając coś o jego „Wyjątkowości” (ang „wow”). I rzeczywiście, LG 65W7 był i nadal jest pierwszym przedstawicielem całkowicie nowego gatunku telewizorów – tapetoledów. Głównym założeniem konstrukcyjnym było opracowanie niezwykle cienkiego (2,57 mm) organicznego ekranu do powieszenia tylko i wyłącznie na ścianie. Wiszący 65W7 odstaje od ściany na mniej niż 4mm (i to na całej powierzchni), co sprawia, że określenie „tapetoled” w odniesieniu do serii „W7” wcale nie jest przesadą (zresztą „W” to pierwsza litera angielskiego słowa „wallpaper” oznaczającego nic innego, jak właśnie tapetę). LG 65W7 zachowuje oczywiście wszelkie cechy tańszych OLED-ów LG, jak absolutną czerń i niemal nieskończony kontrast. Z tej przyczyny, a także prostego powodu, że telewizor ten w swojej klasie nie ma żadnego konkurenta, LG wyceniła ten model bardzo wysoko. W chwili rynkowego debiutu można go było kupić za 35000 złotych, więc było jasne, że będzie to produkt niszowy. Po upływie 10 miesięcy telewizor ten nadal takim pozostał, choć na szczęście jego cena znacznie spadła. Aktualnie można go kupić „już” za dwadzieścia dwa tysiące złotych, co oznacza spadek o 37%. Pozwoliło to modelowi 65W7 zająć IV miejsce w naszym rankingu największych telewizorowych spadków cenowych.

Najważniejsze cechy

Wyświetlacz (przekątna)
65 cale/cali
Wyświetlacz (rozdzielczość)
3840x2160 px
Podświetlanie ekranu
OLED
Technologia 3D
brak
Złącza
słuchawkowe, ethernet LAN, Common Interface, 2x USB 2.0, 1x USB 3.0, S/PDIF, 4x HDMI 2.0
Tuner TV
analogowy, DVB-C, DVB-S, DVB-T (MPEG4), DVB-S2, DVB-T2

Pełna specyfikacja

96%

Ocena benchmark.pl

Sony KD-75XE9405 - polecany TV z wyprzedaży

Nasza listę zamyka 75-calowa Bravia 4K z serii XE94. To wyjątkowy model w gamie Sony, bowiem oprócz znakomitego kontrastu, wysokiej jasności obrazów HDR, czy najwyższej klasy toru wizji ze znakomitym skalowaniem, deinterlacingiem i systemami poprawy ostrości i płynności ruchu, wyposażono go w pełne podświetlenie z wielostrefowym wygaszaniem. W chwili gdy wchodził na rynek kosztował około 30 tysięcy złotych, natomiast dziś jest tańszy o ponad jedną trzecią. Oznacza to, że szczęśliwy nabywca zaoszczędzi aż dziesięć tysięcy złotych. Tyle samo oczywiście stracił tzw. „early adopter”, czyli osoba, która kupiła ten telewizor zaraz po jego pojawieniu się na rynku. Jak widać, z zakupem telewizora nie warto się spieszyć.

Najważniejsze cechy

Wyświetlacz (przekątna)
75 cale/cali
Wyświetlacz (rozdzielczość)
3840x2160 px
Podświetlanie ekranu
LED
Technologia 3D
brak
Złącza
słuchawkowe, ethernet LAN, composite (CVBS), component, 4x HDMI, Common Interface, 2x USB 2.0, S/PDIF
Tuner TV
analogowy, DVB-C, DVB-S, DVB-T (MPEG4), DVB-S2, DVB-T2

Pełna specyfikacja

100%

Ocena benchmark.pl

 

Zobacz inne artykuły z cyklu Jaki TV wybrać:

Odsłon: 18920 Skomentuj artykuł
Komentarze

24

Udostępnij

Telewizory w marketplace

 1. wojciechu15
  Oceń komentarz:

  6    

  Opublikowano: 2018-03-10 11:06

  Muszę przyznać, że nie tego się spodziewałem po tytule telewizory z wyprzedaży... ale w zasadzie to wina mojego portfela ;) Nie od dziś wiadomo, że jeżeli chodzi o elektronikę z czasem najwięcej na wartości tracą produkty premium, ale to w zasadzie produkty nadal sporo powyżej mojej półki i rozsądnej ceny za telewizor... chociaż oled 55" z ceną spadającą do 6k zł zaczyna już powolutku zbliżać się do kręgu zainteresowań;)

  Skomentuj

  1. freyu77
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2018-03-10 19:18

   Dokładnie, OLEDy LG już naprawdę zaczynają zachęcać ceną. Z elektroniką i przetwarzaniem obrazu jeszcze nieco za konkurencją, ale do codziennego oglądania jak dla mnie wypas. Miałem okazję pooglądać nieco na nim w warunkach domowych i to co mnie interesuje, czyli czerń, naprawdę robi wrażenie. Ja już jakiś czas temu stwierdziłem, że teraz już tylko OLED, choćby nawet LG. Skusiłem się zamienić plazmę na LCD, niefortunnie na IPS, oglądanie wieczorem to dla mnie udręka. Mój błąd przy wyborze.

   Skomentuj

 2. Trolu1975
  Oceń komentarz:

  5    

  Opublikowano: 2018-03-10 13:30

  Ludzie którzy kwalifikują się do kategorii "telewizor za 15k+ PLN jest w kręgu moich zainteresowań" na pewno nie czytają takich artykułów. Artykuł dla nikogo - co innego gdyby były to oferty telewizorów za 3-4k, które na starcie kosztowały 6-7-8k będąc przy tym jakoś wyróżniającymi się spośród konkurencji.

  Skomentuj

  1. Adrian Waleczny
   Oceń komentarz:

   -1    

   Opublikowano: 2018-03-10 20:43

   Artykuł jak najbardziej sensowny, sam się zastanawiam nad OLEDem od LG, ale poczekam na nowe modele, być może innych producentów.
   Swoją drogą, dziwne, że jeszcze nikt nie napisał jakiegoś debilnego zdania w stylu ,, nie dla polaków, nie na polski rynek''.

   Skomentuj Historia edycji

 3. dawidex999
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-03-10 16:06

  W sumie kupiłem telewizor za 3k a nadal mam folię na nim bo odpaliłem go może jakieś 4x od roku xd Jeśli ktoś lubi oglądać telewizję to i nawet 10-20k jest w stanie wydać ja na przykład uważam swój zakup za nieudany i sam nie wiem po co ładowałem tyle pieniędzy w coś czego nawet nie używam ;p

  Skomentuj

 4. dawidex999
  Oceń komentarz:

  -1    

  Opublikowano: 2018-03-10 16:06

  W sumie kupiłem telewizor za 3k a nadal mam folię na nim bo odpaliłem go może jakieś 4x od roku xd Jeśli ktoś lubi oglądać telewizję to i nawet 10-20k jest w stanie wydać ja na przykład uważam swój zakup za nieudany i sam nie wiem po co ładowałem tyle pieniędzy w coś czego nawet nie używam ;p

  Skomentuj

  1. Adrian Waleczny
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-03-10 20:37

   3 tysiące to jest jakaś fortuna, czy co ???

   Skomentuj Historia edycji

   1. jadziek
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-03-10 21:00

    Jeśli się wyda 3000 na coś z czego się nie korzysta to kasa wywalona w błoto... jak się wyda 1000 i nie korzysta również :) kwota nie ma znaczenia.

    Skomentuj

    1. Adrian Waleczny
     Oceń komentarz:

     0    

     Opublikowano: 2018-03-10 21:07

     To trzeba myśleć, co się robi, kupując dany sprzęt.

     Skomentuj

 5. zeniu
  Oceń komentarz:

  3    

  Opublikowano: 2018-03-10 16:13

  Sam nie wiem na który się zdecydować... chyba wezmę wszystkie i w domu wybiorę.

  Skomentuj

  1. wojciechu15
   Oceń komentarz:

   -2    

   Opublikowano: 2018-03-11 16:20

   Niby żartem i niby śmiesznie, ale zdziwił byś się, bo są tacy ludzie.

   Skomentuj

   1. Adrian Waleczny
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2018-03-11 17:02

    Dlaczego żartem i śmiesznie ?, to dobry sposób, aby porównać telewizory, i wybrać ten, który najbardziej się nam podoba.

    Skomentuj

    1. wojciechu15
     Oceń komentarz:

     1    

     Opublikowano: 2018-03-12 14:26

     Nie wiem czy kiedykolwiek prowadziłeś jakąkolwiek działalność, czy całe życie jesteś na wypłacie i korzystasz ze wszystkich udogodnień i kruczków prawnych, ale życzę ci byś miał kiedyś okazję wejść w skórę sprzedawcy, który musi wysłać 7 telewizorów za 100k zł, by sprzedać ostatecznie jeden z nich, a resztę dostać regulaminowym zwrotem po 2 tygodniach. Trafisz naraz takich 3 klentów i okazuje się, że musisz wyłożyć równowartość swojego mieszkania, by ostatecznie zostać ze stertą towaru premium ze zwrotu na magazynie.

     Skomentuj

     1. Adrian Waleczny
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2018-03-12 21:50

      Kolego, ale co mnie to obchodzi, że sprzedawcy nie podoba się możliwość zwrotu towaru do 14 dni bez podania przyczyny.
      Wiem, że to nie jest ,,fajne'', ale takie jest prawo, i ja z niego korzystam. A sprzedawca powinien taki towar, czyli ze zwrotu, odpowiednio oznaczyć, opisać, i sprzedawać za odpowiednio mniejszą cenę. Ciekawe, ile jest takich cwaniaków, którzy tego nie robią.

      Po drugie, ja o zwracany towar dbam jakby to był mój, a może i bardziej, obchodzę się tak jak z jajkiem.

      Skomentuj

     2. wojciechu15
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-03-13 18:17

      Czyli chcesz bez kosztów zwracać, ale kupić towar ze zwrotu już nie? To dopiero cwaniactwo. Zasada zwrotu jest prosta - można go dokonać tylko jeżeli zakupiony towar jest nienaruszony, a jego wartość nie została obniżona przez kupującego poprzez uszkodzenie, czy choćby zniszczenie opakowania. Jeżeli do tego doszło to po prostu kupujący nie ma prawa zwrotu, a jeżeli nie, to dlaczego niby cena miałaby zostać po takim zwrocie obniżona? Żeby nie było, sam nie pracuje w handlu, ale dla mnie tok rozumowania który prezentujesz jest po prostu patologiczny.

      Skomentuj

     3. Adrian Waleczny
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-03-13 23:19

      Hmm, co ty za głupoty wypisujesz ?
      Nie zwracam bez kosztów, bo płaci się za zwrot, czyli wysyłkę. Po drugie, towar ze zwrotu mogę kupić, ale pod warunkiem, że będzie odpowiednio tańszy, i oczywiście w pełni sprawny technicznie. Co do zwrotów, to tak jak napisałem wyżej, dbam bardziej jak o własne, więc nikt nie ma prawa mi nic zarzucić w tej kwestii.
      A dlaczego niezniszczony, w pełni sprawny towar ze zwrotu powinien być oznaczony i sprzedawany taniej ?, oczywiście bez przesady, nie mam na myśli za pół darmo, ponieważ jest używany, jakkolwiek głupio to nie brzmi.

      Skomentuj Historia edycji

     4. wojciechu15
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-03-17 10:30

      Coś się tak uparł na to obniżanie ceny towaru ze zwrotu? Idąc twoim tokiem rozumowania, to gdyby mieć w internecie konkurencyjny sklep internetowy nie trzeba się męczyć, tylko wystarczy zamówić wszystko co mają na stanie, a po 13 dniach odesłać - bo przecież można. Nie dość, że nie będą mieli nic na stanie przez kilka dni, poniosą koszty wysyłki do ciebie (bo tą kwotę też muszą zwrócić zgodnie z prawem) to jeszcze może cały asortyment mieliby przecenić twoim zdaniem, a później magazynować dwa razy tyle (domówiony+ze zwrotu) towaru co zwykle?

      Skomentuj

 6. Wojtek50008
  Oceń komentarz:

  3    

  Opublikowano: 2018-03-11 18:37

  Zastanawia mnie brak telewizorow za 100 tys - dlaczego ? Przeciez ten artykul nie jest dla przecietnego czytelnika benchmarka :D

  Skomentuj

  1. Adrian Waleczny
   Oceń komentarz:

   -3    

   Opublikowano: 2018-03-11 20:30

   W sensie, że przeciętnego czytelnika benchmarka nie stać na zakup jakiegokolwiek telewizora z tego artykułu ?
   Ty też jesteś tym przeciętnym czytelnikiem ?, bo jeśli tak, to wyczuwam u ciebie delikatny ból pewnej części ciała, nie rozumiem tylko dlaczego.

   Skomentuj

   1. Wojtek50008
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-03-12 16:41

    Ktos dobrze napisal wczesniej - jak kogos stac na taki telewizor z artykulu to nie czyta takich artykulow - tylko go stac kupic bez promocji.

    Wyczuwam w Twoim tonie ironie w strone mojej osoby, ze nie jestem tym jednoprocentowym czytelnikiem - co bedzie zbieral na taki tv za 35 tys ;-)

    Skomentuj

    1. Adrian Waleczny
     Oceń komentarz:

     0    

     Opublikowano: 2018-03-12 22:00

     Wojtek50008 - Ktos dobrze napisal wczesniej - jak kogos stac na taki telewizor z artykulu to nie czyta takich artykulow - tylko go stac kupic bez promocji.

     Pozwolę się nie zgodzić z tym zdaniem :)
     Mnie stać na OLEDa B7V, właśnie myślałem o jego zakupie, ale wstrzymałem się, i poczekam spokojnie na nowe OLEDy, nie tylko od LG. Nie mam jakiegoś mega parcia na nowości, bez problemu mogę poczekać dwa, trzy miesiące na jakąś większą obniżkę cen, ale równie dobrze mogę kupić sobie nowy.

     Nie chciałem cię urazić, czy coś, tylko denerwuje mnie narzekanie, w sensie ogólnym.

     Skomentuj

 7. taki jeden
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2018-03-11 21:33

  Dzisaj wolna od handlu niedziela, ale jutro kupie ze 3 TV z tej przeceniki. Już przebieram nogami pod sklepem, taka okazja, dzięki benczmarki jesteście najlepsi. Szkoda, że nie można płacić przez NFC takich cen, a może jest taka opcja zwększenia limitu. Proszę o poradę tych, którzy kupują jutro z rana TV 10000 zł +.

  Skomentuj Historia edycji

 8. Adrian Waleczny
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-03-11 22:29

  Nie stać mnie na żaden z tych telewizorów, buu, zaraz będę płakał.

  Skomentuj

 9. zielony888
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-03-18 19:35

  Też się trochę innej klasy prezentowanych TV spodziewałem. :) Ale cóż, w tym roku może wreszcie zaczną się pojawiać jakieś sensowne materiały w HDR i będzie można przeczytać jakieś fajne recenzje. Na to liczę redakcjo!.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!