Polk Audio Signa S1 - gdy uniwersalność idzie w parze z dźwiękiem
Audio

Polk Audio Signa S1 - gdy uniwersalność idzie w parze z dźwiękiem

przeczytasz w 3 min.

Soundbary to pieśń przyszłości dostępna już dziś! Polk Audio Signa S1 jest dowodem na prawdziwość tego stwierdzenia, gdyż zamyka wysokiej jakości dźwięk w minimalistycznym i kompaktowym ciele.

Nowoczesność stawia nas, konsumentów przed wieloma dylematami w kwestii wyborów dnia codziennego. Zależy nam na tanim czy przestronnym mieszkaniu? Samochód ma być szybki czy oszczędny, a narożnik w salonie wygodny czy zgrabny, funkcjonalny i nie zajmujący zbyt dużo przestrzeni? Całe szczęście, nie zawsze musimy wybierać, gdyż istnieją urządzenia, jak soundbary, które udowadniają, że kompromis nie jest sztuką a wyborem. Polk Audio Signa S1 jest tego idealnym przykładem i pokazuje, że soundbary to uniwersalne urządzenia dla rozsądnych konsumentów.

Soundbar jako ozdoba każdego salonu

Wyczucie stylu i dobrego smaku to rzecz gustu. Jednym podobają się olbrzymie kolumny podłogowe o chromowanych rantach, innym głośniki systemu 7.1 zamknięte w obudowach udających prawdziwe drewno. Choć o gustach się nie dyskutuje, nie można zaprzeczyć, że trendy są dziś dość oczywiste. Moda stawia na stonowane, minimalistyczne i oszczędne wzornictwo. Proste linie, brak rzucających się w oczy ozdobników.

Dla miłośników tej właśnie minimalistycznej estetyki, którym zależy na tym, by ich salon był miejscem wypoczynku, nieprzesyconym nadmiarem gadżetów i urządzeń rozmaitej proweniencji, powstały soundbary. Owszem, powstały też z myślą o fanach dobrego brzemienia, ale o tym później. Sztandarowym przykładem pogoni za nowoczesną estetyką jest Signa S1 od Polk Audio.

Urządzenie jest dość długie - idealnie wkomponowuje się pod telewizory o przekątnych w granicach 40 i więcej cali - proste, o delikatnie zaoblonych krawędziach. Brak mu ekstrawaganckich ozdobników, dominuje jednolita czerń - uniwersalna i świetnie odnajdująca się w praktycznie każdym wnętrzu. W podobnym tonie jest wchodzący w skład zestawu soundbar - czarny z elementami wykończonymi modną fortepianową czernią.

Designu nie psują gniazda na przewody - umieszczone z tyłu, ani przyciski, które znajdują się u góry - odpowiedzialne za sterowanie głośnością, komunikacją bezprzewodową oraz zasilaniem. Każdy element wykonany jest ze smakiem i wyczuciem. Ot, synonim nowoczesnej elektroniki, której ważną rolą jest bycie ozdobą przestrzeni mieszkalnej. To szczególnie ważne w salonie, będącym często wizytówką domu lub mieszkania.

Jakość dźwięku w kompaktowych wymiarach

Mimo iż soundbary rzucają się w oczy swoją schludną estetyką, nie zabierają wiele miejsca i w zasadzie znikają nam z pola widzenia - w tym pozytywnym znaczeniu - ich geneza jest złożona. To urządzenia łączące minimalizm i jakość dźwięku. Tak jak estetom zależy na designie, tak audiofilom zależy, przede wszystkim, na muzyce. Na muzyce, która brzmi tak, jak powinna.

Soundbary są uniwersalne, owszem, ale są one urządzeniami muzycznymi, których głównym zadaniem jest brzmieć i to brzmieć dobrze, a nawet bardzo dobrze. Polk Audio Signa S1 wywiązuje się z tego śpiewająco i pokazuje, że w małej obudowie drzemie spory potencjał. Mianowicie, S1 wyposażono w 4 aktywne przetworniki (2 wysokotonowe i 2 średniotonowe), zaś pasmo przenoszenia mieści się między 45 a 20 000 Hz. W parze z głównym modułem współpracuje bezprzewodowy subwoofer o średnicy 165 mm.

Jak gra ten kompaktowy i łatwy w konfiguracji zestaw? Dla osób, które nie odpowiadają za koncertowe nagłośnienie - rewelacyjnie. Praktycznie nie niepokoi przesterami i nie zniekształca dźwięku. Gra czysto, ale potrafi bardzo dobrze symulować dźwięk przestrzenny oraz odwzorować dynamikę dźwięku, co świetnie sprawdza się podczas filmowych seansów czy wieczorów przy ulubionej grze wideo.

Soundbar o dobrej jakości dźwięku to urządzenie, które nie boi się wyzwań. Zapewni optymalne wrażenia podczas relaksu przy muzyce symfonicznej i pobudzi nas przy mocnych elektronicznych brzmieniach czy gitarowych riffach. Sprawdzi się również, gdy zechcemy posłuchać klasycznego rapu czy powszechnie rozumianej muzyki popularnej - to ze względu na takie dobranie i spasowanie komponentów, by uzyskać możliwie jak największą uniwersalność dźwięku.

Polk Audio Signa S1, czyli synonim uniwersalności

Oszczędność miejsca i wysoka jakość muzyki to dwie spośród trzech pożądanych cech w soundbarach. Tą ostatnią jest uniwersalność pod względem zastosowań oraz możliwości. Signa S1 to wielozadaniowy sprzęt, który pozwoli stworzyć każdemu małe, muzyczne sanktuarium, a do tego uprzyjemni oglądanie filmów i granie w gry wideo.

Za pomocą małego pilota można przełączać w S1 tryby: film, muzyka, nocny oraz poziomy głośności. Stan pracy urządzenia wskazują małe, dyskretne diody LED. Wielozadaniowość potwierdza możliwość podłączenia głośnika do źródła dźwięku za pomocą kabla HDMI, przewodu optycznego oraz wtyczki mini Jack 3,5 mm. Dodając do tego łączność Bluetooth (parowanie z różnymi urządzeniami jest bajecznie proste), otrzymamy imprezowe narzędzie. Możliwość odtwarzania muzyki z poziomu smartfona na tym systemie nagłośnieniowym to rewelacyjne rozwiązanie.

Reasumując, Polk Audio Signa S1 to ucieleśnienie soundbara. Jego kwintesencja. Tego typu urządzenia ustępują pod pewnymi względami zaawansowanym zestawom muzycznym dedykowanym audiofilom czy kolumnom podłogowym z wyższej półki, ale pokonują je wzornictwem i wielozadaniowością oraz rozmiarami. Soundbar wraz z subwooferem bez najmniejszego problemu można zainstalować w nawet niewielkiej przestrzeni, a jakość dźwięku oferowana przez te urządzenia zadowoli znaczną większość konsumentów. To sprzęt przyszłości, który już dziś odnajduje się w naszych domach i mieszkaniach. Sprawdź cenę soundbara POLK Signa S1 w skepie Media Expert.

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    majster-b
    -2
    ciekawe kiedy ktoś wreszcie wpadnie na to, aby taki soundbar włożyć do obudowy tv i po bluetooth spiąć z dodatkowym subem dodawanym do zestawu... Aż się prosi.

    Sorry, zapomniałem że wtedy sprzedawało by się to jako jeden produkt a teraz sprzedaje się dwa. Lepsze wrogiem dobrego.
    • avatar
      nilhus
      0
      Jak dla mnie soundbary ogólnie to co najwyżej średni pomysł. Z powodu wysokości konstrukcji nie ma praktycznie opcji upchnięcia tam sensownej średnicy membrany a co za tym idzie bez suba to brak basu a z subem to dosyć spory koszt. Jedyne co w nich fajne to wygląd i to że można postawić praktycznie wszędzie bo dzięki wysokości nie zasłaniają telewizora. Koszt "renomowanych" soundbarów jest podobny do monitorów studyjnych bliskiego pola a ja powtarzam i będę powtarzać że wolę zdecydowanie monitory studyjne nawet z najniższego przedziału cenowego (czyli do około 600zł za sztukę przyjmując 5") bo nadają się do wszystkiego i nie koloryzują dźwięku co dla niektórych jest minusem ale dla mnie to plus. W dodatku soundbary z wyższej półki kosztują strasznie dużo jak na coś co nadal nie ma prawie dolnych rejestrów basu.

      I jak ktoś chce mi powiedzieć że to da rady wykrzesać zauważalne do 45Hz to go wyśmieję.