Avatar użytkownika Jakub Kalina

Jakub Kalina

Moje komentarze (8)

    • Avatar użytkownika Jakub Kalina
      Jakub Kalina
      W Państwa wypowiedziach padły słowa, iż technologia vPro jest marketingowym naciąganiem. Przypominają mi się w tym momencie rzesze antyfanów procesorów dwurdzeniowych, albo słynna wypowiedź '640Kb wystarczy każdemu'. Patrząc obiektywnie na to, co oferuje vPro, nie sposób zarzucić: jest to kolejny krok w przód, skierowany ku konkretnym potrzebom. Wiadomo, że jest grupa osób, profesjonalistów czy hobbistow, którzy nie znajdą w technologii zadnej korzysci, ale przecież obecnie nikt nie zmusza to inwestowania w vPro. Wizja upowszechnienia, technologii sprawi, że będzie znacznie tańsza, a w pewnym momencie być może stanie się standardem. Wtedy kwestia tego, jakie źródło pomocy wybierze użytkownik będzie wyłącznie jego decyzją.

      Pragne zaznaczyć, że vPro nie jest software'owym VNC, SSH, czy TELNET, a sprzętową technologią która doskonale uzupełnia możliwości wspomnianych narzędzi.
      0
      • Avatar użytkownika Jakub Kalina
        Jakub Kalina
        Prowokacja prowokacją. I tak nie ma się co czarować, że 7 *kupi* każdy potrzebujący notebooka po premierze tego systemu. Sam czułem się trochę sfrustrowany dopłacając za system, który włączyłem raz, zmuszony do zakupu polityką producenta, która czasem nie pozostawia wyboru.
        0
        • Avatar użytkownika Jakub Kalina
          Jakub Kalina
          zwał jak zwał - ściągnięcie paczki z KDE jakkolwiek i kiedykolwiek nie boli, a tym bardziej nie upierał bym się aptekarsko przy nazewnictwie :)

          czekam z niecierpliwością na artykuł gdzie mam nadzieje ktoś wytknie państwu z MS śmiałe podglądanie bardziej udanych środowisk graficznych od zarania dziejów...

          z drugiej strony nie jestem zwolennikiem porównywania Windows do Linuksa, to dwa bardzo różne światy skierowane do różnych odbiorców - zainteresowanych odsyłam do bardzo ciekawego felietonu, który pojawił się na łamach unixowego zina: http://www.dragonia.pl/sciagnij.php?id=24
          0
          • Avatar użytkownika Jakub Kalina
            Jakub Kalina
            brak w zestawieniu to chochlik, zostanie to zaktualizowane w najblizszym czasie.

            prosze nie doszukiwac sie stronniczosci, benchmark.pl jest niezaleznym serwisem i jego zadaniem jest obiektywna ocena sprzetu.

            sprawa benchmarkow zostala poruszona kilka komentarzy wyzej, jako redaktor trzymam sie ustalonej procedury, temat jest otwarty, a jej zmiany mozna proponowac np. na forum.

            w sprawie technicznej: owszem, autorzy dwoch poprzednich komentarzy maja racje co do faktu, iz testowany ex310 wyposazono w *jedna* kosc 2gb, co oczywiscie wypada w testach gorzej, niz systemy ktore posiadaja 2gb w dwoch kosciach.
            0
            • Avatar użytkownika Jakub Kalina
              Jakub Kalina
              Przypomne, ze przypadku Samsunga NC10 (co tyczy sie rodziny netbookow) nie mamy napedu optycznego. Czesto tez zamiast tradycyjnego HDD mamy do czynienia z mniej pojemnym SSD (choc to znaczaco odbija sie na cenie), ktory jest zdecydowanie oszczedniejszy. Dlugi czas pracy na baterii to zasluga malego zapotrzebowania Atoma. Nie bylbym jednak sklonny nie doceniac mozliwosci posiadania 2 rdzeni, albo przeceniac mozliwosci Atoma. Ale jest to w istocie kwestia tego, czego uzytkownik oczekuje od komputera.
              NC10 ma takze w przeciwienstwie do testowanych MSI matryce z ledowym podswietleniem.

              Z wlasnych doswiadczen potwierdze, ze rok noszenia w plecaku notebooka, ktorego pokrywe wykonano z przecietnej klasy plastiku odbil sie na jego wygladzie bardzo nieciekawie (nie wspominajac o polamanych elementach). Komputer ktory uzywam obecnie, majacy magnezowa obudowe, tak samo transportowany, nie nosi na sobie znamion wytarcia czy innych uszkodzen. Roznice miedzy magnezowa/tytanowa obudowa, a plastikiem ladnie widac w blizniaczych Thinkpadach Lenovo (rodzina T, a R). Jesli komputer docelowo bedzie czesto podrozowal, stanowczo polecam zainwestowanie w solidne wykonanie obudowy, tutaj oczywiscie plus nalezy sie m.in. recenzowanym notebookom.
              0
              • Avatar użytkownika Jakub Kalina
                Jakub Kalina
                Nie sposob sie nie zgodzic z Panstwem odnosnie testow matrycy, jest to zaniedbanie ze strony recenzenta oraz redakcji, brak ten postaramy sie w miare mozliwosci uzupelnic.

                Benchmarki z gier, owszem - dobra sugestia. Co prawda znow odwolam sie to tego, co napisalem wczesniej - powinny byc one w takim wypadku wykonywane dla kazdego sprzetu, ale takze to w jakis sposob bedzie mozna przeforsowac na zyczenie Czytelnikow.

                Testy benchmarkami wykonywalem kilkakrotnie dla wyeliminowania "zaklocen", ale faktycznie zdroworozsadkowo ZM-80 i 3450 powinny byc lepsze niz RM-70 z Asusa i jego 3200. Testowany MSI na platformie AMD mial mniej ramu, w pewien sposob to rzutuje na wyniki, ale moze nie tak drastycznie. Jedyne wytlumaczenie, to takie, ze podczas wykonywania benchmarkow, w tle mogl aktywnie dzialac i zaklocac prace jakis proces, np. dostarczony przez producenta pakiet Internet Security.

                Tym niemniej dziekuje za komentarze, nie ukrywam, ze sa to moje pierwsze kroki w redakcji, wiec wszelkie konstruktywne opinie zapobiegna robienia nastepnych gaf, za ktore Czytelnikow serdecznie przepraszam :)
                0