Komentarze

 • Samsung Galaxy S10+ recenzja

  Ocena komentarza: 2
  Przy okazji, powinno być "k", a nie "K".

  38

 • GeForce RTX 2080 Ti nadaje się do... łamania haseł - jak szybko je złamie?

  Ocena komentarza: 6
  Sól chroni przed atakiem rainbow tables, a nie bruteforce.

  26

 • Stacja do łamania haseł z czterema kartami GeForce GTX 1070

  Ocena komentarza: 2
  To jest bardzo krótki czas na złamanie hasła. W przypadku nowych funkcji skrótu do złamania kilkunastoznakowego hasła przy pomocy bruteforce trzeba dłużej niż czas istnienia wszechświata. Nawet gdyby liczyły to wszystkie komputery świata.

  24

 • Stacja do łamania haseł z czterema kartami GeForce GTX 1070

  Ocena komentarza: 1
  Sytuacja, o której piszesz nazywa się kolizją hashy i próba logowania przy pomocy hasła, które da ten sam hash, co twoje hasło zakończy się powodzeniem. Istnieje nieskończenie wiele takich haseł. MD5 jest podatna na kolizje, dlatego jest uznawana za słabą funkcję skrótu. W przypadku nowych funkcji skrótu prawdopodobieństwo takiej sytuacji jest tak nikłe, że nie zawraca się sobie tym głowy.

  24

 • Stacja do łamania haseł z czterema kartami GeForce GTX 1070

  Ocena komentarza: 3
  Super, tylko metoda słownikowa nie złamie niczego, co nosi znamiona normalnego hasła.

  24

 • Specjaliści masowo wyjeżdżają z Polski

  Ocena komentarza: 1
  Mhm, a świstak zawija w sreberka. Nie ma takich ofert. Codziennie dostaję propozycje pracy i nigdy nie ma w wymaganiach więcej niż jednego języka programowania, bo najnormalniej w świecie nie ma to sensu. Co najwyżej jest drugi jako mile widziany, ale to jest rzadkość. Co do kwoty, nie wiem czy jest sens komentować. W zespole mam 3 osoby w wieku 25-30lat i żadna z nich nie ma poniżej dychy. W poprzedniej pracy studenci czwartego roku dostawali 6-7tys. U kolegi z firmy od konkurencyjnej technologii jeszcze lepiej z powodu atrakcyjniejszej formy zatrudnienia.

  34

 • Specjaliści masowo wyjeżdżają z Polski

  Ocena komentarza: 1
  Wątpię. Chyba, że tym językiem "programowania" były HTML i CSS. Znam kilkadziesiąt osób z warszawskiego, krakowskiego i wrocławskiego IT i 90% z nich miało powyżej 10tys brutto po 2-4latach pracy. Części z nich przed trzydziestką udało się dobić do 10tys na rękę. Co jak co, ale lekarze, prawnicy i informatycy zdecydowanie narzekać nie mogą. O ile zakres wiedzy informatyka nie kończy się na instalacji Windowsa, a lekarza na przypisaniu losowego antybiotyku.

  34

 • Kobiety uważane są za lepsze programistki... jeśli ukrywają płeć

  Ocena komentarza: 0
  Czyli napisałem to, co napisałem, a ty mieszasz konteksty różnych wypowiedzi. Tak, grupa była niereprezentatywna. Nie, jeśli chodzi o życie, bo wśród ogółu będą i jednostki normalne i te szukające dziury w całym ze względu na płeć lub z jakiekolwiek innego powodu.

  Ale mój pierwszy komentarz odnosił się do artykułu, co chyba oczywiste. Artykuł zaś dotyczył grupy z GitHuba. Więc stwierdzenie o niemożności pogodzenia się z wyższością kobiet w naturalny sposób też dotyczyło grupy opisywanej w artykule. Nie całego kraju, kontynentu, świata, czy mojej pracy, która w ogóle nie ma związku z tematem amerykańskich badań na GitHubie.

  Poza tym, wiele logiki tu nie trzeba. Czyjaś praca została oceniona pozytywnie. Ten ktoś zdradził tylko jedyną swoją cechę i nagle ocena negatywna. Więc chyba jest oczywiste, że w przypadku płci to była zwykła zazdrość/seksizm. I grupa opisana z artykule jak najbardziej ma z tym problem.

  19

 • Kobiety uważane są za lepsze programistki... jeśli ukrywają płeć

  Ocena komentarza: 1
  "Ludzie tak nie myślą". Tak, 5 miliardów ludzi tak nie myśli i każdy ma takie samo zdanie. Nie. Zależy, jaką grupę weźmie się do badania, a tu grupa została wybrana bardzo słabo.

  Praca to jedno. Badanie zostało przeprowadzone na GitHubie, a więc na grupie, która zajmuje się swoim zawodem po godzinach pracy. A wśród takich ludzi jest bardzo duży odsetek zakompleksionych frustratów, dla których punktem honoru jest wyśmianie kogoś o mniejszym doświadczeniu i napisanie mu "odpuść sobie programowanie". Tacy ludzie prędzej skoczą w przepaść niż uznają, że ktoś coś zrobił lepiej. Na polskim forum 4programmers nie będziesz szukał dłużej niż 5min. A gdyby przeprowadzić to badanie wśród Hindusów, to by był wynik.

  Gdyby badanie było przeprowadzone w dobrej firmie, gdzie ludzie są zadowoleni z tego, co robią, nikt właśnie nad płcią by się nie zastanawiał. Tak więc miłego pisania "bzdury opowiadasz" bez przemyślenia tematu.

  19

 • Kobiety uważane są za lepsze programistki... jeśli ukrywają płeć

  Ocena komentarza: 0
  Smutne te amerykańskie realia. We Wrocławiu i Krakowie (nie wiem jak w innych miastach) są firmy biorące udział w programie, który ma na celu zachęcać dziewczyny, aby nie rezygnowały z nauki przedmiotów ścisłych po ukończeniu szkoły. Programistek jest mało, bo tak się ułożyło, ale zawsze są bardzo mile widziane w zespole. Często są bardzo dobrymi pracownikami, dbają o szczegóły i mają świetne pomysły. Nie mają też problemu z wynegocjowaniem sobie 10k+. W Polsce nie ma dyskryminacji, a w USA tak? Jeśli akceptowalność kodu zaprezentowanego przez kobiety spadł po ujawnieniu ich płci, to tylko dlatego, że Faceci nie mogli się pogodzić, że byli gorsi.

  19