Komentarze

 • Dyski HDD nadal popularne w serwerach - Toshiba zapowiada modele o pojemności ponad 20 TB

  Ocena komentarza: 0
  @dariosex; czasem warto czegoś spróbować a nie bazowa tylko na opini internetowych "znawców" którzy też tylko powielają przeczytane dyrdymaly. A pisze to jako soba zajmująca się zawodowo sprzętem IT już od 27lat :)
  Wykorzystanie cykli ładowania/zapisu w dyskach SSD to problem całkowicie teoretyczny dla przeciętnego uzytkownika

  8

 • Seagate SSD IronWolf 110 - dlaczego warto zmodernizować NAS o SSD?

  Ocena komentarza: 0
  @kokosnh tyle że 860evo to nie jest dysk serwerowy a ironwolf 110 tak. Tym bardziej bez sensu jest porównanie do HDD.

  7

 • Intel Optane - czyli SSD do lamusa?

  Ocena komentarza: 0
  Kilka miesięcy od premiery i wersję 16GB można kupić za 59zł. Jako dodatek do nowego kompa - rewelacja; do internetu ,prac biurowych, księgowych, budżetowego kompa dla graczy, to lepsze rozwiązanie niż tani SSD, bo większa responsywność i niższa cena, a pozostaje magazyn 1,2 czy więcej TB.
  Ja kupiłem własnie 2sztuki jako CACHE do serwera NAS - nie wiem jeszcze czy będzie w trybie RAID1 zapis/odczyt ( 150mb/s zapis może być ograniczeniem tylko przy równoczesnym obciążeniu sekwencyjnym zapisem 2x1GbE), czy RAID0 tylko odczyt, ale na pewno buforowanie losowych (buforowane są tylko "małe" bloki więc słaby zapis sekwencyjny nie ma znaczenia) danych w tempie jakim robi optane zwłaszcza w obciążeniu mieszanym zaowocuje fantastyczną poprawą komfortu korzystania z serwera. Za niespełna 120zł.... :) Fajnie że za cenę używanego SSD60GB można mieć to maleństwo z parametrami szybkościowymi (IOPS,latency) i wytrzymałościowymi (182,5TBW) z niemal z kosmosu i z 5 letnią gwarancją :)

  48