• benchmark.pl
 • Gry
 • 0x10c: nowa gra twórcy Minecrafta Markusa "Notcha” Perssona i Mojang
Gry

0x10c: nowa gra twórcy Minecrafta Markusa "Notcha” Perssona i Mojang

przeczytasz w 2 min.

0x10c? Co to takiego?

Pamiętacie jeszcze wiadomość pt. Autorzy Minecrafta przygotowują 3 nowe gry? Zastanawialiśmy się wówczas, co też takiego wysmaży „Notch” po spektakularnym sukcesie zbudowanego z klocków Minecrafta, hitu studia Mojang.

Markus „Notch” Persson zdradził wreszcie tytuł kolejnego projektu, który ma wessać graczy równie mocno co Minecraft. Czy to się uda?

0x10c gra game logo minecraft Markus „Notch” Persson new mojang
Orgiastyczne i ekscytujące logo nowej gry Notcha.

0x10c to tytuł nowej gry. Co prawda wygląda i brzmi jak kawałek wzoru, który ktoś zapomniał zetrzeć z tablicy, ale już wcześniej, przy okazji Minecrafta, wielu growych wieszczów śmiało się z Perssona, a jak się to skończyło, wszyscy doskonale wiemy. Kto nie wie, może przypomnieć sobie tekst zatytułowany Minecraft: kolejny rekord gry Markusa Perssona.

   markus notch persson gra game minecraft new mojang
Co jeszcze kryje się pod tym melonikiem?

Tym razem Notch sięgnął po temat z gatunku klasycznego s-f, czyli kosmiczną epopeję, której początek datowany jest na alternatywny rok 1988. W rzeczywistości końca lat 80. ubiegłego wieku ludzkość dzieli się na szarą masę oraz megakorporację i bogaczy, czyli podobnie jak obecnie u nas, z tą różnicą, że technologicznie świat Notcha jest bardziej rozwinięty, możliwe są np. podróże międzygwiezdne. Politycznie świat nadal zmaga się z wyścigiem zbrojeń.

Nie wnikając głębiej w scenariusz, wyjaśnijmy, że jądrem pomysłu jest pewien błąd w urządzeniach służących do hibernacji. Otóż ludzie, którzy poddali się temu procesowi, zostali wybudzeni zdecydowanie za późno, roku pańskiego 281 474 976 712 644. Trochę zaspali bo międzyczasie wszechświat się zestarzał i właściwie dogorywa. W takich niewesołych okolicznościach do uniwersum 0x10c wkracza użytkownik, który otrzymuje statek kosmiczny o ograniczonych zasobach i możliwości wytwarzania energii. Zadaniem gracza ma być umiejętne dysponowanie skromnymi zapasami i przeżycie w ekstremalnie niekorzystnych warunkach.

0x10c gra game komputer pokładowy minecraft mojang
Komputer pokładowy na statku użytkownika w grze 0x10c.   

To nie wszystko. Na pokładzie gry znajdzie się m.in. rozbudowany system komputerowy umożliwiający sterowanie statkiem kosmicznym – wkrótce poznamy specyfikację komputera-matrioszki. Oczywiście nie zabraknie kosmicznych bitew a la Gra Endera, dawki inżynierii, penetrowania obcych układów słonecznych i planet, handlu, wydobycia surowców, itd.

Notch przewiduje bezpłatny tryb single i być może płatny (na zasadzie miesięcznego abonamentu) tryb multi. Podobnie jak w wypadku Minecrafta, szef Mojang wypuści na rynek wczesną wersję gry, dzięki czemu społeczność graczy będzie mogła się z nią zapoznać i wskazać w jakim kierunku należy podążać, aby tytuł był miodny.

Na razie nie wiemy jeszcze kiedy możemy spodziewać się 0x10c. Notch obiecuje jednak, że nie będziemy specjalnie długo czekać. W każdym razie projekt brzmi bardzo ciekawie. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie gry.
 

Więcej o grach:

Źródło: pcgamer

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  krzywyzielarz
  3
  Jak oglądałem ten niebieski obrazek, to mi się commodore przypomniał.
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   woohoo! ten projekt zapowiada się baaardzo baaardzo baaaardzo dobrze. Dzisiaj mało kto wie, co to assembler.

   A jeszcze w dawnych czasach były takie zabawy jak "corewars" - które przetrwało do dziś :) O corewars pisano w prasie branżowej oraz growej, m.in. bajtek, topsecret... było setki książek i opracowań, różne strategie i techniki... kto pamięta? :)
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    Bardzo oryginalna nazwa. Przynajmniej nikt się nie przyczepi że komuś ją ukradł.
    • avatar
     Marked
     1
     Zapowiada się niezle :>
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Liczba mnoga od "bitwa" to "bitew" a nie "bitw".
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Czy autor artykułu widział kiedykolwiek melonik?
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Dość ciekawie się zapowiada.
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         "rozbudowany system komputerowy"
         Właśnie według specyfikacji na oficjalnej stronie ten system jest bardzo prosty. Taki assembler dla początkujących.
         • avatar
          Marucins
          0
          Bardzo rozbudowany Space Sim - tak tak tak!

          Przyda się dobry zamiennik dla uniwersum X