SSD

320GB SSD Intela jeszcze w tym roku.

przeczytasz w 1 min.

Intel jeszcze w tym roku wprowadzi do sprzedaży dyski SSD z serii X25-M o pojemności 320GB. Dotychczas modele z tej serii miały wielkość o połowę mniejszą. 

Intel X25-M wykonany był w technologii 50nm i miał pojemność do 160GB. Przeznaczony był głównie do notebooków i high-endowych komputerów typu desktop. Nowa wersja X25-M, która ma się pojawić w czwartym kwartale 2009r, przeniesiona zostanie na proces 34nm i będzie miała pojemność do 320GB.

Firma Intel zwiększając pojemność swego topowego dysku SSD pragnie zapewne znaleźć większą rzeszę odbiorców wśród posiadaczy high-endowych notebooków. Nie mają oni możliwości zamontowania dodatkowego dysku wewnętrznego by zwiększyć pojemność komputera, jak często czynią posiadacze pecetów.

Wielkim problemem w sprzedaży dysków SSD jest ich horrendalnie wysoka cena, jednakże dla części użytkowników najważniejsza jest wydajność. Miejmy nadzieję, że rozwój technologii z czasem pozwoli na obniżenie cen tego typu konstrukcji, gdyż oferują one duży potencjał i wydajność. 

Źródło: Fudzilla

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Konto usunięte
    0
    największym kryterium jest cena:/ co do pojemności może być 128 na viste 64bit z uwagi na piaskownicę a co do danych 2tb hdd;))