• benchmark.pl
 • Gry
 • Wyciskacz łez? Zobacz fabularny zwiastun A Plague Tale: Innocence
Gry

Wyciskacz łez? Zobacz fabularny zwiastun A Plague Tale: Innocence

przeczytasz w 2 min.

A Plague Tale: Innocence to jedna z najbardziej intrygujących gier, jakie trafią na rynek w pierwszej połowie tego roku. W sieci pojawił się jej fabularny zwiastun.

Amicia de Rune miała pecha i przyszła na świat w XIV-wiecznej Francji zmagającej się z czarną śmiercią – plagą dżumy, która odebrała życie połowie europejskiej populacji. Na tym nie kończą się jednak jej problemy – jedyną bliską osobą, która przy niej została, jest bowiem 5-letni brat imieniem Hugo, którym musi się opiekować. Chłopiec jest chory, a w dodatku interesuje się nim pewna tajemnicza grupa. Tak pokrótce przedstawia się A Plague Tale: Innocence – gra, która doczekała się ostatnio fabularnego zwiastuna.

A Plague Tale: Innocence screen 1

Trailer ten każe przypuszczać, że najnowsze dzieło francuskiego studia Asobo będzie wyciskaczem łez. Fabuła, odgrywająca w A Plague Tale: Innocence kluczową rolę, może wzruszać i łamać serce, wzbudzać współczucie, a także przypominać o tym, co jest w życiu najważniejsze. Amicia i Hugo natkną się na swojej drodze na wiele osób, których historie będą nieraz równie dramatyczne, a każde takie spotkanie będzie miało wpływ na ciąg dalszy ich własnej opowieści. 

A Plague Tale: Innocence screen 2

Rodzeństwo tylko razem ma szansę przeżyć i dlatego też (pomimo że przejmiemy kontrolę wyłącznie nad dziewczyną) dwójka bohaterów rzadko będzie się rozłączać. Razem – naszymi decyzjami – odwiedzą wiele niesamowitych miejsc: jedne będę zachwycać pięknem, inne – przerażać. W tych drugich nie będzie trudno natknąć się na jedno z największych niebezpieczeństw czyhających w tym świecie: szczury. Co charakterystyczne dla tej produkcji, na ekranie będą czasem setki tych gryzoni, które odegrały ważną rolę w czarnej śmierci. 

A Plague Tale: Innocence screen 3

Gra A Plague Tale: Innocence zmierza na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One, a premiera została zaplanowana na 14 maja. Tymczasem zostawiamy was już ze wspomnianym zwiastunem.

A Plague Tale: Innocence – trailer fabularny:


(są dostępne polskie napisy)

Oczywiście to nie film, tylko gra, dlatego warto też poświęcić kilka słów samej rozgrywce. Otóż gatunkowo najbliżej będzie tej produkcji do skradanki (połączonej z przygodówką i survival horrorem), w której najważniejsze będą: współpraca między bohaterami oraz unikanie ciemności i wzroku „tych złych”. Temu, jak to wygląda, pozwala przyjrzeć się nowy gameplay opublikowany przez IGN. 

A Plauge Tale: Innocence – gameplay (20 minut):

Źródło: Focus Home Interactive, Dark Side of Gaming, IGN

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dudzio993
  2
  Mnie zaciekawili :) w końcu coś innego niż battle royal, Cody i Bfy
  • avatar
   TicTac
   0
   Lara XIV wieku :) w następnych częściach pewnie będzie potrafiła walczyć. Tomb Raider też podobnie zaczynała :). Ale sama propozycja całkiem ciekawa. Oby tylko zagadki nie były za łatwe.
   • avatar
    Kenjiro
    0
    Bardzo fajnie wygląda, mam nadzieję, że gra będzie w miarę bezbłędna w dniu premiery, aby można ją było nabyć po pierwszych recenzjach.