Projektory

Acer K520: projektor z hybrydowym źródłem światła LED/laser - specyfikacja i cena

przeczytasz w 1 min.

Obraz o jasności 2000 lumenów

Osoby zastanawiające się nad kupnem projektora mają do wyboru jedno urządzenie więcej. Co zaoferować może Acer K520?

Projektor może pochwalić się hybrydowym źródłem światła LED/laser. Ten rodzaj oświetlenia pozwolić ma na uzyskanie żywego obrazu o jasności 2000 lumenów. Poza tym zapewni szerszą paletę barw, co przekłada się na lepsze nasycenie kolorów. Cechuje się też dużą trwałością, nawet do 20 000 godzin.

Acer K520 projektor

Producent zdecydował się na zastosowanie w urządzeniu technologii DynamicBlack pozwalającej na uzyskanie żywego obrazu o wyraźnych szczegółach i współczynnika kontrastu 100 000:1 przy podstawowej rozdzielczości 1024x768 pikseli.

Projektor obsługuje też sygnał Full HD i umożliwia wyświetlanie filmów z prędkością 24 klatki/s, gwarantującą idealne odwzorowanie ruchu.

Specyfikacja techniczna:

Acer K520 projektor specyfikacja

Acer K520 wyposażony został w zestaw funkcji zarządzania energią Acer EcoProjection. Umożliwia on korzystanie z trybu ExtremeECO z zaawansowanym sterowaniem lampą i pozwala na zmniejszenie poboru mocy nawet o 90%.

Projektor objęty 2-letnią gwarancją wyceniony został przez producenta na 5 299 złotych.
 

Więcej o projektorach:

Źródło: ACER, inf. prasowa

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  2
  sobie myślę... o fajnie 1080p mmm mmm.... no i oczywiście w zasięgu portfela to być nie mogło :D
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   Rozdzielczość jak na 2012 porażka. Co do laserów to nie ma laserów zielonych w okolicach 530nm o wymaganej mocy. Można użyć DPSS. Z niebieskim też jest problem. Dostępne wysokiej mocy diody laserowe od Nichia są na 405nm, do 415 to jako tako z mocą, ale >430nm znów z mocą słabo. Tak naprawdę to dopracowana techologia użyteczna dla projektorów obejmuje tylko czerwone diody laserowe 635-660nm bez problemu w okolicach do 1W co jest w zupełności wystarczające nawet na 5000lm. W tej chwili trwa dosłownie walka na opracowanie techologi lasera zielonego i niebieskiego dużej mocy. Jest to ważne ze wględu na możliwie dobre odwzorowanie palety barw którą człowiek widzi. Ale na dzień dzisiejszy nie ma kompletu RGB laserów diodowych do uzyskania >=2000lm na wyjściu projektora czy telewizora DLP. Lasery ~530nm i ~430nm małej mocy są dostępne co może zostać wykorzystane w miniprojektorach czy elefonach komórkowych, ale to raczej do mocno zaciemnionego pokoju i nie na całą ścianę :)
   • avatar
    poprostujakub
    -1
    Skoro wymaga aktywnego chłodzenia, to jednak nie jest taki super oszczędny.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Zupełnie nie rozumiem po co robić projektory z taką rozdzielczością w tych czasach. Rozumiem, że wiele lat temu 1024x768 to był standard w PC i Laptopach i taka właśnie rozdzielczość gwarantowała zgodność z przygotowaną prezentacją na konferencji. Od lat w laptopach używa się rozdzielczości 16x9, a tu nadal pchają stare 1024x768 pisząc głupoty o obsłudze 1080p. Jak sobie podłącze projektor z rozdziałką 800x600 to mi on wyświetli film zakodowany w dowolnej rozdzielczości nawet 10 razy wyższej niż 1080p ;)

     Wczoraj w Carrefour widziałem projektor. Nowy model, rozdzielczość 800x600. Ludzie - do czego to podłączyć? Nawet DVD będzie skalowane w dół na tym!