SSD

ADATA: nowe oprogramowanie dla SSD S510, SP900, SX900 i SX910

przeczytasz w 1 min.

Nowa wersja firmware przeznaczona jest dla dysków SSD ADATA z serii S510, Premier Pro SP900 oraz XPG SX900 i SX910.

ADATA XPG SX910 dysk SSD

Firma ADATA udostępniła aktualizację oprogramowania dla swoich najpopularniejszych dysków SSD.

Nowy firmware nosi oznaczenie 5.8.2 i poprawia stabilność oraz niezawodność nośników po przekroczeniu bezpiecznej wartości włączeń. Aktualizacja jest dostępna dla modeli bazujących na kontrolerze LSI SandForce SF-2281 – dotyczy serii S510, Premier Pro SP900 oraz XPG SX900 i SX910.

Zainteresowani aktualizacją muszą pobrać ze strony producenta plik dla odpowiedniej serii, wypakować archiwum, a następnie uruchomić plik ADATA_SF_FieldUpdater w wersji dla systemów z rodziny Linux lub Windows (wymaga uprawnień administratora).

 

 

Źródło: ADATA, TechPowerUp

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  -2
  Fajne ta aktualizacja od razu usuwa wszystkie dane, więc update równa się z instalacją systemu od nowa. To nawet w nieszczęsnym ST1000DM003 do CC49 zachowało wszystkie partycje i dane
  • avatar
   gormar
   0
   A co to jest ta "bezpieczna wartość włączeń"? Czyżby celowe postarzanie produktów? ;).
   Ciekawi mnie jaki błąd popełnili programiści przy liczniku włączeń. Obstawiam, że ma to coś wspólnego ze S.M.A.R.T.
   • avatar
    Zef1r
    0
    Mam jeden z tych dysków w lapku (SP900). Na razie po ponad roku użytkowania sprawuje się OK. Trochę zmartwił mnie post kolegi wyżej, że instalacja update firmware powoduje kasację wszystkich danych. Może to ktoś z redakcji potwierdzić? Niedawno postawiłem system od nowa i wizja ponownej instalacji nie bardzo mi się widzi, pomimo że sama w sobie nie jest zbyt uciążliwa. Można też uznać, że jak coś działa dobrze to lepiej tego nie ruszać :)
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Prosze o pomoc mianowicie kupiłem dysk ADATA XPG SX900 z firmware 5.4.1 ale jest problem z upgrade do wersji 5.8.2 ponieważ ostatnie 5 cyfr identyfikatora mojego dysku nie występują w nowym firmware.
     • avatar
      Zef1r
      0
      Hm chyba coś jest nie tak z tym firmwarem 5.8.2, bo mi nie chciał się zainstalować, pomimo że wybrałem odpowiedni identyfikator dysku. Pomyślałem, że może pobrana paczka jest uszkodzona i wszedłem na stronę producenta, bo pobrać od nowa. Tymczasem spotkała mnie niespodzianka, bowiem po firmware 5.8.2 nie ma nawet śladu. Najnowszy dostępny firmware dla SP900 to 5.2.5. Może ktoś wytłumaczyć co to za cyrk?