Foto

Adobe Lightroom dla Androida już jest darmowy

przeczytasz w 1 min.

Adobe Lightoom Mobile 1.4 - pierwsza darmowa wersja aplikacji - bez konieczności logowania do usługi Adobe CC

W Google Play zadebiutowała nowa wersja Adobe Lightroom Mobile 1.4. Największą ze zmian jest usunięcie wymogu ponoszenia opłat za użytkowanie programu. Nie musimy również logować się do usługi Adobe CC, co oznacza, że mobilny Adobe Lightroom mogą używać także osoby, które do fotografowania używają wyłącznie smartfona.

Aplikacja w darmowej wersji była dostępna od pewnego czasu na platformę iOS, darmową wersję dla Androida zapowiedziano niedawno podczas Adobe MAX 2015. Adobe Lightroom można potraktować jako alternatywę dla innych aplikacji do korekty ekspozycji i kolorystyki zdjęć z poziomu smartfona lub tabletu z Androidem. Niektórym użytkownikom może nie spodobać się brak obsługi natywnych formatów RAW z aparatów cyfrowych, ale użytkownicy smartfonów z trybem RAW nie muszą się martwić. Adobe jest w stanie edytować zdjęcia zapisane w formacie DNG.


Aplikacje mobilne

Pobierz: 

Rozmiar pliku: 20 MB


Wśród narzędzi znajdziemy opcje korekty ekspozycji, krzywych, winietowania i kolorystyki w tym przydatny tryb B&W, który pozwala dopracować ujęcia czarnobiałe. W przypadku smartfonów, a szczególnie fotografowania w słabym oświetleniu, czarnobiała kolorystyka potrafi zatuszować konsekwencje nienajlepszej wydajności mobilnych sensorów.


Zdjęcie z informacją o aparaci jakim je wykonano - tym razem jest to Samsung Galaxy S6 Edge

Oprócz funkcji edycyjnych, mobilny Lightroom pozwala również na katalogowanie i ocenianie zdjęć. Zalogowanie się do płatnej usług Adobe CC rozszerzy możliwości współdzielenia zdjęć, ale jak wspomniałem nie jest to wymagane. Istotniejsza będzie większa przekątna ekranu, szczególnie w przypadku smartfona, by wygodnie edytować zdjęcia.

To czego brakuje w Adobe Lightroom to możliwości skalowania rozmiaru zdjęć, a także mimo wszystko sprawniejszej obsługi plików ze zdjęciami. Na razie wszelkie korekty wymagają w miarę wydajnego smartfona jeśli chcemy mieć ich podgląd w wysokiej rozdzielczości jak najszybciej, a nie po krótkiej, ale zauważalnej, zwłoce.

Źródło: Adobe

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kiciulek
  1
  Ciekawe jak mocno okroili program :) Bo jak nie, to instalować emulator androida na PC i można działać :)
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   cebula mocna w tobie