Systemy operacyjne

Nowy Windows 11 może obniżać wydajność kart GeForce. Gracze nie kryją oburzenia

przeczytasz w 1 min.

Windows 11 22H2 nie zaliczył udanej premiery na kartach graficznych GeForce. Użytkownicy skarżą się na problemy z funkcjonowaniem komputera i spadkami wydajności w grach.

Od kilku dni jest dostępna nowa aktualizacja Windows 11, która wprowadza kilka istotnych usprawnień w obsłudze systemu. Okazuje się, że nowa poprawka powoduje też problemy z działaniem kart graficznych GeForce.

Windows 11 22H2 powoduje problemy z działaniem kart graficznych GeForce

W sieci pojawiła się masa doniesień od rozgoryczonych użytkowników "jedenastki" - po aktualizacji systemu do nowej wersji, część graczy odnotowała spore spadki wydajności w grach (mowa o różnicy 120 względem 30 fps).

To jednak nie wszystko, bo w zgłoszeniach pojawiają się też problemy z zanikaniem ekranu czy funkcjonowaniem technologii Nvidia G-Sync.

Karty graficzne GeForce – jak rozwiązać problem z Windows 11 22H2?

Nvidia potwierdziła występowanie problemów z kartami pod nową wersją systemu - usterki mają być spowodowane przez nowe narzędzia do debugowania, które zostały wprowadzone w aktualizacji Windows 11 22H2.

GeForce - problemy na Windows 22H2

Na tę chwilę jedynym rozwiązaniem jest aktualizacja Nvidia GeForce Experience do wersji 3.26 BETA. Można tego dokonać na dwa sposoby.

Jeśli macie zainstalowany pakiet GeForce Experience, przechodzimy do Ustawień, wybieramy opcję włączenia funkcji eksperymentalnych "Enable Experimental Features". Następnie zamykamy aplikację, odczekujemy kilkadziesiąt sekund i ponownie otwieramy aplikację - ta powinna automatycznie zaktualizować się do nowej wersji.

Jeśli nie macie zainstalowanej aplikacji GeForce Experience, możecie ją pobrać ze strony producenta i zainstalować:

Nowa wersja GeForce Experience powinna pojawić się w nowym pakiecie sterowników GeForce Game Ready Driver, który zostanie udostępniony w najbliższym czasie. Wtedy problem zostanie automatycznie rozwiązany już podczas instalacji nowych driverów.

Źródło: Nvidia, Guru3D

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Batyra
  24
  Genialne zdjęcie tytułowe!
  • avatar
   Konto usunięte
   6
   Problem jest ze sterownikami czy aplikacją GF Experience? Co jak ktoś nie ma tej aplikacji zainstalowanej?
   • avatar
    antytalent
    2
    A co ma do tego GF Experience?? Czy to nie kwestia sterowników? GF Experience to tylko aplikacja do zarządzania. Jak dla mnie całkiem zbyteczna.
    • avatar
     cjs48
     1
     • avatar
      kitamo
      1
      Czyli problem do rozwiazania instalacja nowego GF experience ale w tytule to windows zwalnia dżiforsy.
      Aha.
      • avatar
       baertus11
       1
       znaczy "nowe narzędzia do debugowania" wbudowane w najnowszy Windows (znaczy nowe narzędzia do zbierania danych) zaczynają wykorzystywać moc kart graficznych do działania.... znaczy GeForce Experience Beta wyłącza lub obniża do akceptowalnego poziomu te zbieranie danych?
       • avatar
        maluszek88
        0
        Wystarczy nadal używać w7. Albo w10. Wiadomo było że w11 będzie skopane. To było do przewidzenia. Jak wista i usemka. Specjalnie z błędem. Stare dobre systemy są lepsze niż nowe alfy pisane na outsourcingu w Indiach za grosze
        • avatar
         AzumiChan
         0
         Build 21996 od ponad roku działa doskonale i to na "nie wspieranym" 6 latku.