Procesory

AMD Bulldozer - kolejna generacja procesorów opóźniona do 2011 roku

przeczytasz w 1 min.

Przedstawiciel firmy AMD Damon Muzny w krótkim wywiadzie dla serwisu X-bit labs poinformował, że procesory bazujące na zupełnie nowej architekturze o kodowej nazwie Bulldozer pojawią się dopiero w 2011 roku. Firma podtrzymuje plany wprowadzenia na rynek procesorów 45-nanometrowych - układy mają powstawać do końca 2010 roku. 

Do obecnych modeli dołączą: dwurdzeniowy Caspian oraz czterordzeniowy Champlain. Można spodziewać się jeszcze modeli konkurencyjnych dla Atoma: dwurdzeniowego Conesus oraz Geneva.

Źródło: einnews.com / xbitlabs.com

Więcej o AMD Bulldozer/FX:

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Nie jest źle, ale mogliby się sprężyć;) cieszy konkurencja dla atoma, ale tu rónież szkoda, że tak późno, ale lepiej późno jak wcale. Martwi mały cache w Propos'ie, ale może i w nim bedzie suprise w postaci możliwości odblokowanego cache'u, druga sprawa, to jaka bedzie róznica wydajności przy zmniejszonej wielkości cache, wkońcu kontroler pamieci w procku, więc napewno bedzie to mniej odczuwalne jak w prockach na s.775, choć nie ma co ukrywać 512kB na rdzen to bynajmniej w teorii, nie powinno byc najlepsze rozwiązanie;)
  Na koniec, wszystko rozbija sie o cenę, a te w przypadku rodziny Phenom II miło zaskoczyły w stosunku do C2D, C2Q czy i7.

  p.s.
  Do autora: wdarła sie mała literówka w art'cie "... układy maą powstawać do końca 2010 roku."