Procesory

Heterogenicznie na AMD Developer Summit APU13

przeczytasz w 1 min.

APU13 to epicentrum obliczeń heterogenicznych.

AMD APU A Richland procesor grafika

W dniach 11 – 13 listopada w San Jose w Kalifornii w McEnery Convention Center odbędzie się konferencja AMD Developer Summit – APU13, na której czołowi przedstawiciele branży poprowadzą wykłady na temat obliczeń heterogenicznych.

AMD Developer Summit – APU13 będzie trzecim, dorocznym szczytem deweloperów firmy AMD i skupi on branżowych architektów oraz pionierów oddanych obliczeniom niejednorodnym (heterogenicznym). Jest wiele ważnych powodów do śledzenia informacji i uczestnictwa w tym wydarzeniu, zwłaszcza że jest ono otwarte dla wszystkich zainteresowanych. APU13 to „Epicentrum Obliczeń Heterogenicznych” – podczas konferencji odbędą się prelekcje firm AMD, ARM, Oracle, Mediatek, Imagination, DICE, sesje techniczne pokazujące sposoby wykorzystania HSA oraz premierowe demonstracje nowych technologii (Punkt Experience Hub). Oczywiście nie zabraknie również możliwości spotkań z naukowcami i inwestorami.

Poniżej możecie zobaczyć interesującą infografikę na temat konferencji APU13, z której można się m.in. dowiedzieć kiedy koncern AMD rozpoczął przygodę z układami APU, gdzie są lub będą one wykorzystywane, a także czego można się spodziewać na tegorocznej konferencji.

AMD Developer Summit – APU13 konferencja infografika
Kliknij, aby powiększyć

Źródło: AMD

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  6
  Cytat do tego samego tematu z innego miejsca:

  Jest zadziwiające jak do wielu ludzi nie dociera fakt gigantycznej dysproporcji pomiędzy obydwoma firmami: Intel miał 3 miliardy dolarów zysku w trzecim kwartale, gdy AMD niespełna 50 mln zresztą głównie dzięki konsolom.

  Żeby móc stworzyć wydajny procesor, trzeba mieć grupę wysokiej klasy inżynierów, którzy jak wiadomo słono kosztują, odpowiednie środki na sam projekt i oczywiście sporo czasu na realizację.
  Dochodzi jeszcze taki 'drobiazg' jak proces technologiczny: Intel jak wiadomo wykorzystuje 22nm, AMD zaś od tego roku 28nm.
  W przyszłym roku Intel zacznie korzystać z 14nm, gdy AMD pozostanie z tym samym procesem (za wyjątkiem układów graficznych w 20nm).

  Btw, jeszcze jedna istotna okoliczność: tenże trzeci kwartał był już szóstym z kolei związanym ze spadkiem sprzedaży desktopowych PC, co tym bardziej nie zachęca do inwestowania w ten segment rynku.

  @

  W rzeczy samej. Dlatego AMD kojarzę a innowacyjnością. Wiele dzisiejszych standardów sprzętowych i programowych powstało za ich ogromnym wkładem.
  Jako no.2 na rynku CPU X86 zawsze musieli się bardziej starać niż Intel.
  Dysproporcja zasobności obu firm jest tak kolosalna że szkoda gadać (Grubo ponad 10 lat dalekosiężnych działań korupcyjnych Intela na wszystkich kontynentach wymierzonych głownie w wypchnięcie AMD z rynku X86 to temat długi i mroczny ale do dziś mocno widać tego szerokie skutki)
  Gdyby patrzeć wyłącznie na liczby to AMD dziś powinno być mniej więcej tam gdzie jest VIA a jest z goła inaczej dzięki Bogu.

  Cierpliwie czekam na Mentle i pierwsze wcielenie Steamroller.
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   A co z FXami? ;(
   • avatar
    jkbrenna
    -15
    A grabarzy juz zaprosili, bez konsoli,za niedlugo byli by niczym, nowe konsole odbiora czesc graczy z rynku zaawansowanych PC, tam, gdzie kupno dobrej GPU "mussem" bylo...ich wielka przygoda z APU, o malo co do ich upadku doprowadzila, calkowitej z swalutacji wartosci firmy ( jest teraz szacowana na 2,7 mld $, jedna 1/5 realnej wartosci, wartosc ,ktora juz chyba nigdy nie osiagnie ), moze komus sie wydaje, ze inzynierow mozna po prostu zwalnac, bo sie zawsze innych znajdzie, to sie ten grubo ekonomista-maneger myli...wyksztalcenie dobrego technika zabiera conajmniej 10 lat, a zlego bankiera, polityka mozna juz po 2 tygodniach miec) szkoda ,ze Mozart juz nie zyje, moglby on na temat tej firmy doskonale operowe dzielo stworzyc...Amen