Procesory

Ryzen 5 3600X i Ryzen 7 3700X do wygrania w koreańskim konkursie [AKT.]

Paweł Maziarz | Redaktor serwisu benchmark.pl
20 komentarzy Dyskutuj z nami

Fani marki mają przewidzieć wydajność nowych układów. Może więc kolejna generacja Ryzenów... zaskoczy nas osiągami?

Procesory AMD Ryzen 3000 to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier przyszłego roku. Aby jeszcze bardziej podsycić oczekiwania, jedna z koreańskich agencji reklamowych przygotowała dosyć nietypowy konkurs.

Głównym zadaniem konkursowym jest przewidzieć wyniki wydajności nadchodzących procesorów Ryzen 5 3600X i Ryzen 7 3700X w benchmarku Cinebench. Do wygrania są m.in. obydwa układy.

AMD Ryzen - konkurs

Konkurs ma zostać rozstrzygnięty 14 grudnia, ale zwycięzcy otrzymają swoje nagrody dopiero po premierze procesorów (nie ujawniono jednak kiedy dokładnie ona nastąpi).

Organizator konkursu nie zdradził żadnych szczegółów technicznych na temat wspomnianych modeli. Może więc nowe jednostki zaskoczą nas osiągami? Wszak w kuluarach już od jakiegoś mówi się o zwiększeniu liczby rdzeni, podobnie jak w przypadku serwerowych modeli Epyc z generacji Rome.

Aktualizacja 12.12.2018 16:00

Steve Walton z serwisów TechSpot i Hardware Unboxed skontaktował się z AMD w sprawie konkursu, ale producent zaprzeczył jakoby był jego organizatorem. Niedługo później konkurs został usunięty ze strony.

Co ciekawe, producent zdementował również pogłoski na temat przecieków na temat 3. generacji Ryzenów, które opublikowano w serwisie Reddit i kanale AdoredTV. Wygląda więc na to, że nie powinniśmy oczekiwać żadnych nowych informacji o Ryzenach na styczniowych targach CES.

Źródło: HWBattle, NotebookCheck

Komentarze

20
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Massai
  Ryzen 3850X to ma być 16c/32t przy turbo do 5.1 GHz.
  I to za 499 dolarów.
  Skylake leży i kwiczy.
  14
 • avatar
  szymcio30
  Znam takich co jarają się 8 rdzeniami w telefonie i przyrównują taki procesor do pecetowego. Marketing ogłupia ludzi
  8
 • avatar
  system
  Wincyj rdzeniuf, a tak na poważnie to dobrze że AMD daje sobie radę, Ryzeny serii 2xxx są rozsądnie wycenione i dla 95% ludzi korzystających z komputerów wystarczą do wszystkiego, piszę oczywiście o amatorskim, hobbystycznym podejściu. Czekam z ciekawością na nowe procesory :)
  1
 • avatar
  gormar
  Można się przez VPN zgłosić? Wysyłają do Polski? ;)
  -1